Łomża rozwija się dzięki współpracy z Europą

Strona główna » Aktualności

Łomża rozwija się dzięki współpracy z Europą

Miasto Łomża aktywnie uczestniczy w międzynarodowych projektach realizowanych w ramach programu Interreg. Dzięki współpracy z partnerami z różnych krajów Europy możliwa jest wymiana doświadczeń, wdrażanie nowoczesnych rozwiązań oraz pozyskiwanie środków wspierających rozwój miasta i działania skierowane do mieszkańców.

Realizowane projekty dotyczą wielu ważnych obszarów życia społecznego i gospodarczego, w tym między innymi:

  • ochrony środowiska i działań klimatycznych, 
  • kultury i integracji społecznej, 
  • edukacji oraz aktywizacji młodzieży, 
  • innowacji i poprawy jakości życia mieszkańców. 

Udział w programie Interreg to dla Łomży szansa na rozwój oparty na współpracy międzynarodowej, zdobywaniu nowych kompetencji oraz wdrażaniu dobrych praktyk sprawdzonych w innych europejskich miastach.

Dzięki projektom realizowanym z dofinansowaniem zewnętrznym miasto może skuteczniej odpowiadać na współczesne wyzwania oraz tworzyć przestrzeń przyjazną mieszkańcom i przyszłym pokoleniom.

Więcej informacji o projektach realizowanych przez Miasto Łomża dostępnych jest na stronie: Program Interreg – Miasto Łomża

 

#Łomża #MiastoŁomża #Interreg #FunduszeEuropejskie #UniaEuropejska #ProjektyEuropejskie #NowoczesnaŁomża #Ekologia #Edukacja #Kultura #Innowacje

2026-05-18 08:30 Opublikował: Lukasz Czech

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

VeloBank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED