Podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej Łomży z okazji 608. rocznicy nadania Łomży praw miejskich, która odbyła się w Hali Kultury, wręczono Nagrody Prezydenta Miasta Łomża za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i ochrony kultury za 2025 rok. Wyróżnienia trafiły do osób, instytucji i organizacji, które swoją działalnością wzbogacają życie kulturalne miasta, promują Łomżę w kraju i za granicą oraz dbają o zachowanie lokalnego dziedzictwa.