Przybornik
Logo BIP Herb

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

BIP Urzędu Miejskiego w Łomży

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Od 1 kwietnia do 30 czerwca 2021 r. Główny Urząd Statystyczny przeprowadza Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Spisem objęci są wszyscy mieszkańcy Polski – zarówno Polacy, jak i cudzoziemcy oraz stali mieszkańcy Polski przebywający w czasie spisu za granicą.

Obowiązkową podstawową metodą jest samospis internetowy.
Aby dokonać samospisu należy korzystając z własnego komputera lub urządzenia mobilnego wejść na stronę GUS spis.gov.pl i wypełnić formularz spisowy w interaktywnej aplikacji, która na bieżąco sygnalizuje, czy rubryki są właściwie wypełniane.
Mieszkańcy Łomży, którzy nie mają możliwości samodzielnego spisania się w domu np. z powodu braku dostępu do urządzeń i Internetu, będą mogli się spisać, po wcześniejszym umówieniu telefonicznym, korzystając ze specjalnie przygotowanych stanowisk do samospisu w Urzędzie Miejskim w Łomży, ul. Stary Rynek 14, II piętro, pokój nr 214 A, tel. 86 215 68 39 albo w Łomżyńskim Oddziale Urzędu Statystycznego, ul. Nowa 2, III piętro, pokój nr 323, tel. 86 215 41 30
Osoby, które nie mogą wykonać samospisu internetowego będą mogły spisać się telefonicznie poprzez infolinię 22 279 99 99.
Z osobami, które nie spiszą się przez internet ani przez telefon, skontaktuje się telefonicznie lub bezpośrednio rachmistrz, aby przeprowadzić spis.

Zgodnie z ustawą o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. nie można odmówić udziału w spisie - udział w spisie jest obowiązkowy, a odmowa udziału grozi karą grzywny na podstawie art. 57 ustawy o statystyce publicznej.

Dane jednostkowe zbierane i gromadzone w badaniach przeprowadzanych w ramach statystyki publicznej są poufne i podlegają szczególnej ochronie. Pracownicy statystyki publicznej są zobowiązani do przestrzegania tajemnicy statystycznej.
Szczegółowe informacje o spisie, zakres pytań spisowych, możliwość zweryfikowania rachmistrza znajdują się na stronie https://spis.gov.pl/

  • Data powstania: Data powstania: poniedziałek, 1 lut 2021 07:11
  • Data opublikowania: poniedziałek, 1 lut 2021 07:31
  • Data edycji: środa, 7 kwi 2021 07:42
  • Wytwarzający informację: Gminny Komisarz Spisowy Mariusz Chrzanowski
  • Opublikował(a): Aldona Zientalska
  • Zaakceptował(a): Aldona Zientalska
  • Artykuł był czytany: 10546 razy
  • Ilość edycji: 1

Banner Cyfrowy Urząd Podawczy
Banner ePUAP
Banner Wojewódzki Biuletyn Informacji Publicznej
Banner Główny Biuletyn Informacji Publicznej