Przybornik
Logo BIP Herb

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

BIP Urzędu Miejskiego w Łomży

UCHWAŁA NR 3/I/14

z dnia: 3 grudnia 2014 r.
w sprawie: w sprawie powołania stałych komisji Rady Miejskiej Łomży, ustalenia ich przedmiotu działania oraz składów osobowych

Na podstawie art. 21 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity: Dz. U. z 2013 r., poz. 594; zmiany poz. 645, poz.1318; z 2014 r., poz. 379 oraz poz. 1072)   Rada Miejska Łomży uchwala, co następuje:

§ 1. 1.  Powołuje się następujące stałe komisje Rady Miejskiej Łomży:


  1. Komisja Finansów i Skarbu Miasta,
  2. Komisja Rozwoju, Przedsiębiorczości i Zagospodarowania Przestrzennego
  3. Komisja Gospodarki Komunalnej

IV.  Komisja Edukacji, Kultury i Dziedzictwa Kulturowego


  1. Komisja Rodziny, Opieki Społecznej i Zdrowia

VI.  Komisja Bezpieczeństwa i Porządku

VII. Komisja Sportu,  Turystyki i Rekreacji

2.  Ustala się, że przedmiotem działania powołanych komisji będą  sprawy pozostające w zakresie działania Rady Miejskiej Łomży, a w szczególności:


  1. Komisja Finansów i Skarbu Miasta

 

1)    budżet miasta,

2)    zmiany w budżecie miasta,

3)    podatki i opłaty lokalne,

4)    współdziałanie z Radami Osiedli, jako jednostkami pomocniczymi miasta,

5)     inne związane z finansami miasta.


  1. Komisja Rozwoju, Przedsiębiorczości i Zagospodarowani Przestrzennego

1)    budżet miasta w działach,

2)    programy rozwoju gospodarczego i przedsiębiorczości,

3)    promocja miasta,

4)    współpraca z organizacjami gospodarczymi i stowarzyszeniami regionalnymi,

5)    plany, strategie i programy zagospodarowania przestrzennego,

6)    problemy bezrobocia i przekształceń rynku pracy,

7)    współdziałanie z Radami Osiedli, jako jednostkami pomocniczymi miasta.

 


  1. Komisja Gospodarki Komunalnej

 

1)    budżet miasta w działach,

2)    rozwój infrastruktury komunalnej

3)    funkcjonowanie przedsiębiorstw gospodarki komunalnej

4)    zarządzanie drogami i organizacja ruchu drogowego

5)    utrzymanie porządku na terenie miasta

6)    ochrona środowiska,

7)    nabywanie i zbywanie mienia miasta,

8)    gospodarka lokalami i budownictwo mieszkaniowe,

9)    współpraca z radami osiedli, Komendą Miejską Straży Pożarnej i KM Policji,

 

IV.  Komisja Edukacji,  Kultury i Dziedzictwa Kulturowego

 

1)    budżet miasta w działach,

2)    organizacja i funkcjonowanie wychowania przedszkolnego,

3)    organizacja i funkcjonowanie szkolnictwa podstawowego, gimnazjalnego, zawodowego i średniego

4)    współpraca z uczelniami wyższymi i organizacjami oświatowymi,

5)    organizacja i funkcjonowanie placówek kultury,

6)    współpraca z organizacjami i towarzystwami społeczno-kulturalnymi,

7)    współdziałanie z Radami Osiedli,

8)    nazewnictwo ulic.

 


  1. Komisja Rodziny, Pomocy Społecznej i Zdrowia

 

1)    budżet w działach,

2)    kształtowania polityki prorodzinnej miasta,

3)    programy ochrony socjalnej rodziny,

4)    funkcjonowanie MOPS i domów pomocy społecznej,

5)    zabezpieczenie potrzeb opieki zdrowotnej,

6)    współpraca z instytucjami opieki zdrowotnej i społecznej w zakresie pomocy osobom niepełnosprawnym, samotnym i chorym,

7)    współpraca z organizacjami pozarządowymi (pozytku publicznego),

8)    programy przeciwdziałania patologiom społecznym,

9)    współpraca z organizacjami i placówkami w dziedzinie wychowania, edukacji, kultury, sportu i rekreacji,

10)  współpraca z radami osiedli, komendą Miejską Straży Pożarnej i Komendą Miejską Policji.

 

VI.  Komisja Bezpieczeństwa i Porządku

 

1)    bezpieczeństwo publiczne,

2)    współpraca z Komendą Miejską Policji, Komendą Miejską Straży Pożarnych, radami osiedli, spółdzielniami mieszkaniowymi i organizacjami społecznymi.

3)    utrzymanie porządku na terenie miasta,

4)    współpraca ze szkołami,

5)    koordynowanie prac Komisji w zakresie przeciwdziałania patologii społecznej.

 

VII. Komisja Sportu,  Turystyki i Rekreacji

 

1)    budżet miasta w działach,

2)    programy rozwoju turystyki, sportu i kultury fizycznej,

3)    współpraca z organizacjami i towarzystwami kultury fizycznej, turystyki i sportu,

4)    promocja turystyczna miasta,

5)    propagowanie rekreacji i aktywnego stylu życia,

6)    współdziałanie z Radami Osiedli.

 

  • § 2. Stwierdza się, że w skład poszczególnych komisji wybrano:

 

I. Komisja Finansów i Skarbu Miasta:

 


  1. Tadeusz Zaremba – Przewodniczący
  2. Elżbieta Rabczyńska - Z-ca Przewodniczącego
  3. Witold Władysław Chludziński - członek
  4. Hanka Gałązka – członek
  5. Wiesław Tadeusz Grzymała – członek
  6. Alicja Konopka – członek
  7. Wanda Mężyńska – członek
  8. Janusz Sławomir Mieczkowski – członek
  9. Andrzej Modzelewski – członek

10. Bogumiła Olbryś - członek

11. Zbigniew Prosiński - członek

12. Andrzej Wojtkowski – członek

 

II. Komisja Rozwoju, Przedsiębiorczości i Zagospodarowania Przestrzennego:

 


  1. Andrzej Modzelewski - Przewodniczący
  2. Zbigniew Prosiński - Z-ca Przewodniczącego
  3. Witold Władysław Chludziński – członek
  4. Dariusz Domasiewicz – członek
  5. Anna Maria Godlewska - członek
  6. Jan Olszewski – członek
  7. Stanisław Oszkinis – członek
  8. Tadeusz Zaremba – członek

III. Komisja Gospodarki Komunalnej:

 


  1. Witold Władysław Chludziński - Przewodniczący
  2. Ireneusz Waldemar Cieślik - Z-ca Przewodniczącego
  3. Hanka Gałązka – członek
  4. Anna Maria Godlewska – członek
  5. Wiesław Tadeusz Grzymała – członek
  6. Marianna Jóśkowiak – członek
  7. Janusz Sławomir Mieczkowski – członek
  8. Andrzej Modzelewski – członek
  9. Bogumiła Olbryś - członek
  10. Jan Olszewski – członek
  11. Elżbieta Rabczyńska – członek
  12. Andrzej Wojtkowski – członek
  13. Tadeusz Zaremba – członek

 

 

 

 

IV. Komisja Edukacji  Kultury i Dziedzictwa Kulturowego

 


  1. Hanka Gałązka - Przewodnicząca
  2. Janusz Sławomir Mieczkowski - Z-ca Przewodniczącej
  3. Ireneusz Waldemar Cieślik – członek
  4. Alicja Konopka – członek
  5. Wanda Mężyńska – członek
  6. Andrzej Modzelewski – członek
  7. Bogumiła Olbryś - członek
  8. Edyta Śledziewska – członek
  9. Andrzej Wojtkowski – członek

10. Tadeusz Zaremba – członek

 

V. Komisja Rodziny, Pomocy Społecznej i Zdrowia:

 


  1. Wanda Mężyńska -  Przewodnicząca
  2. Marianna Jóskowiak - Z-ca  Przewodniczącej
  3. Dariusz Domasiewicz – członek
  4. Anna Maria Godlewska – członek
  5. Łukasz Kacprowski – członek
  6. Andrzej Modzelewski – członek
  7. Bogumiła Olbryś – członek
  8. Stanisław Oszkinis – członek
  9. Edyta Śledziewska – członek

 

VI. Komisja Bezpieczeństwa i Porządku:

 


  1. Zbigniew Prosiński - Przewodniczący
  2. Anna Maria Godlewska - Z-ca Przewodniczącego
  3. Maciej Andrzej Borysewicz – członek
  4. Ireneusz Waldemar Cieślik - członek
  5. Marianna Jóskowiak - członek
  6. Andrzej Modzelewski – członek
  7. Stanisław Oszkinis – członek
  8. Andrzej Wojtkowski – członek

 

VII. Komisja Sportu,  Turystyki i Rekreacji

 


  1. Andrzej Wojtkowski - Przewodniczący
  2. Łukasz Kacprowski - Z-ca Przewodniczącego
  3. Dariusz Domasiewicz – członek
  4. Andrzej Modzelewski – członek
  5. Jan Olszewski - członek
  6. Zbigniew Prosiński – członek

 

  • § 3. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

Przewodnicząca

Rady Miejskiej Łomży

 

Bernadeta Krynicka

  • Data dodania:
  • Data upublicznienia: środa, 10 gru 2014 13:10
  • Opublikował(a): Śleszyńska Dorota
  • Zaakceptował(a): Śleszyńska Dorota
  • Artykuł był czytany: 1815 razy