Łomża

Strona główna » Informacje praktyczne » Budżet Obywatelski

Posiedzenie Rady BO

Posiedzenie Rady Budżetu Obywatelskiego odbędzie się 19 stycznia 2023 r. w Hali Kultury o godz. 16:00. Spotkanie ma na celu poznanie uwag oraz sugestii Mieszkańców w sprawie ewentualnych zmian zasad BO.
więcej

Budżet Obywatelski 2023 - wyniki głosowania

ogłoszenie wyników głosowania na Budżet Obywatelski 2023, fot. Sylwia Marciniak
Ponad 8 tysięcy osób wzięło udział w głosowaniu na zadania zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego na 2023 rok, oddając w sumie prawie 23 tysiące ważnych głosów. Zdecydowana większość z nich, bo aż 84 proc., skorzystała z papierowej formy do głosownia, które trwało od 19 września do 3 października br. Wybierać można było spośród 44 projektów.
więcej

Posiedzenie Rady Budżetu Obywatelskiego

W poniedziałek 24 października 2022 r. o godz. 16.00 w Hali Kultury przy Pl. Stary Rynek 6 w Łomży odbędzie się posiedzenie Rady Budżetu Obywatelskiego.
więcej

Osiedlowa integracja w Parku Jakuba Wagi

foto
Były pokazy, animacje dla dzieci i występy lokalnych artystów. Tak, minioną sobotę spędzali uczestnicy integracyjnego wydarzenia pod hasłem "Poznajmy się", które odbyło się na terenie Parku Jakuba Wagi. Jego organizatorami były Rady Osiedli nr: 4, 8 i 15, a honorowy patronat objął prezydent Łomży.
więcej

Głosujemy w Budżecie Obywatelskim

na zdjęciu: Robert Grzymała, z-ca prezydenta Andrzej Garlicki, prezydent Mariusz Chrzanowski, Wojciech Klimaszewski, Adam Baczewski
Rozpoczęło się głosowanie mieszkańców Łomży na zadania zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego na 2023 rok. Już po raz 10. zdecydują oni o przeznaczeniu części miejskiego budżetu miasta. Na realizację pomysłów samorząd zaplanował 2,5 mln zł. Głosowanie potrwa do 3 października br.
więcej

Ostateczna lista zadań poddanych pod głosowanie w BO 2023

foto
Rada Budżetu Obywatelskiego zatwierdziła ostateczną listę zadań dopuszczonych do głosowania w Budżecie Obywatelskim Miasta Łomża 2023.
więcej

Piknik zintegrował mieszkańców Osiedla Nr 3

Frekwencja podczas pikniku dopisała
Na terenie rekreacyjnym przy ul. Przytulnej odbył się "Rodzinny Piknik Osiedlowy – od juniora do seniora". Wydarzenie odbyło się pod patronatem honorowym prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego i było realizowane ze środków Budżetu Obywatelskiego.
więcej

Posiedzenie Rady Budżetu Obywatelskiego

W poniedziałek 5 września 2022 r. o godz. 17.00 w Hali Kultury przy Pl. Stary Rynek 6 w Łomży odbędzie się posiedzenie Rady Budżetu Obywatelskiego.
więcej

Przed nami "Rodzinny Piknik Osiedlowy"

foto
W najbliższą sobotę (3.09) o godz. 12.00 na terenie rekreacyjnym przy ul. Przytulnej w Łomży (pomiędzy ulicami Wyzwolenia i Partyzantów) odbędzie się piknik rodzinny pod patronatem Prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego. Wydarzenie realizowane jest ze środków Budżetu Obywatelskiego pod hasłem "Rodzinny Piknik Osiedlowy – od juniora do seniora".
więcej

Piknik rodzinny przy ul. Akademickiej

Piknik rodzinny przy ul. Akademickiej zgromadził całe rodziny
Konkursy z nagrodami, zabawy, pokazy i koncerty – dla dzieci i dorosłych. To gółwne atrakcje pikniku rodzinnego, który odbył się w ostatnią niedzielę (21.08) na parkingu Akademii Nauk Stosowanych przy ul. Akademickiej. Wydarzenie, nad którym patronat honorowy objął Prezydent Miasta Łomża było organizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego.
więcej

Zapraszamy na rodzinne imprezowanie

foto
Piknik rodzinny pod patronatem prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego odbędzie się w najbliższą niedzielę 21 sierpnia o godz. 11:00 na parkingu Akademii Nauk Stosowanych przy ul. Akademickiej. Wydarzenie organizowane jest w ramach Budżetu Obywatelskiego.
więcej

Kulturalna Farna

foto
Warsztaty plastyczne, muzyczne, pokazy, konkursy i koncerty – to tylko niektóre z atrakcji zaplanowanych w ramach święta ulicy Farnej. Cykl wydarzeń pod nazwą „Kulturalna Farna” rusza 23 czerwca i potrwa dwa dni.
więcej

Lista zadań dopuszczonych i niedopuszczonych do głosowania w BO 2023

foto
Rada Budżetu Obywatelskiego 20 czerwca 2022 r. przeanalizowała 66 propozycji zadań zgłoszonych przez mieszkańców w 10. edycji Budżetu Obywatelskiego 2023. Po zapoznaniu się z weryfikacją formalną i merytoryczną dokonaną przez wydziały Urzędu Miejskiego w Łomży, Rada BO przedyskutowała poszczególne pomysły i zatwierdziła listy zadań dopuszczonych i niedopuszczonych do głosowania. Listy publikujemy w załączniku pod artykułem.
więcej

Posiedzenie Rady Budżetu Obywatelskiego

W poniedziałek 20 czerwca 2022 r. o godz. 15.00 w Hali Kultury przy Pl. Stary Rynek 6 w Łomży odbędzie się posiedzenie Rady Budżetu Obywatelskiego. Rada zapozna się z wynikami oceny formalnej i merytorycznej zadań złożonych w 10. edycji BO 2023 oraz zatwierdzi listę zadań dopuszczonych i niedopuszczonych do głosowania.
więcej

Trwa weryfikacja merytoryczna propozycji zadań do BO 2023

foto
Do 30 maja 2022 r. można było zgłaszać propozycje zadań do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Łomża 2023. W sumie wpłynęło 66 propozycji, które są już po ocenie formalnej. Te, które przeszły ją pozytywnie aktualnie poddawane są weryfikacji merytorycznej. Ostateczną listę zadań dopuszczonych pod głosowanie poznamy 5 września 2022 r.
więcej

Ostatnie dni na zgłaszanie zadań w 10. edycji Budżetu Obywatelskiego 2023

Mini Park przy ul. Szosa Zambrowska-Piłsudskiego zrealizowano w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Łomża 2019
Jeszcze tylko do 30 maja 2022 r. czekamy na formularze, na których mieszkańcy mogą zgłaszać zadania do Budżetu Obywatelskiego Miasta Łomża 2023. Do podziału jest 2,5 mln złotych, a pomysły można zgłaszać w kategoriach: ogólnomiejskiej, strefowej, osiedlowej i Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego. Po raz pierwszy czekamy na tzw. „zielone pomysły” wydzielone z kategorii zadań strefowych.
więcej

Budżet Obywatelski 2023 – ruszyło zgłaszanie zadań

konferencja dotycząca Budżetu Obywatelskiego odbyła się na minibulwarach nad rzeką Łomżyczką
Do 30 maja mieszkańcy mogą zgłaszać zadania do Budżetu Obywatelskiego Łomży. Szczegóły 10-tej edycji BO przedstawiono na plenerowej konferencji prasowej, która odbyła na terenie mini bulwarów nad rzeką Łomżyczką z w udziałem władz miasta i przewodniczącego Rady Osiedla Nr 15.
więcej

Maraton piłkarski w ramach Budżetu Obywatelskiego 2022

foto
Już 30 kwietnia o godzinie 10:00 wystartuje 8-godzinny Maraton Piłki Nożnej, w ramach którego rozegrane zostaną trzy turnieje. Tegoroczne wydarzenie jest kontynuacją inicjatywy, która po raz pierwszy zagościła w Łomży w 2021 roku za sprawą Budżetu Obywatelskiego. W kolejnej edycji BO pomysł na organizację turnieju ponownie zyskał poparcie mieszkańców Łomży. Realizowany będzie w kategorii Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego.
więcej

Zielony Budżet Obywatelski w jubileuszowej edycji BO 2023

foto
Już po raz 10. mieszkańcy Łomży zdecydują o przeznaczeniu części miejskiego budżetu miasta. Na realizację pomysłów samorząd zaplanował 2,5 mln zł. Zadania będzie można zgłaszać od 9 do 30 maja 2022 r. w czterech kategoriach: ogólnomiejskiej, strefowej, osiedlowej i Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego. Po raz pierwszy samorząd czeka na tzw. „zielone pomysły” wydzielone z kategorii zadań strefowych.
więcej

Posiedzenie Rady Budżetu Obywatelskiego

Posiedzenie Rady Budżetu Obywatelskiego odbędzie się 25 listopada 2021 r. (czwartek) o godz. 17.00 w Hali Kultury, Pl. Stary Rynek 6 w Łomży.
więcej

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Zasady funkcjonowania Urzędu Miejskiego w okresie epidemii, wraz z wykazem niezbędnych numerów telefonicznych, dostępne są pod adresem http://www.lomza.pl/index.php?wiad=10250.

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

VeloBank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED