Łomża

Strona główna » Informacje praktyczne » Budżet Obywatelski

Maraton pisania wniosków do Budżetu Obywatelskiego w II LO

foto
Fontanna, stołówka, wieczorek poetycki, koncerty – o tych i wielu innych pomysłach dyskutowała młodzież II LO. W środę (24 maja) odbył się ostatni w tej edycji maraton pisania wniosków do BO 2024 i cieszył się ogromnym zainteresowaniem. W wypełnionej po brzegi auli szkoły uczniów i nauczycieli przywitała radna Młodzieżowej Rady Miejskiej Aleksandra Składanek, a urzędniczki z Wydziału Kultury Sportu i Inicjatyw Obywatelskich przybliżyły zgromadzonym zasady obowiązujące w tej edycji BO.
więcej

Lekcja Budżetu Obywatelskiego w III LO

foto
Kolejne spotkanie w ramach maratonu pisania wniosków do Budżetu Obywatelskiego. Tym razem przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Łomży i Rady BO odwiedzili III Liceum Ogólnokształcące w Łomży. O możliwościach zgłaszania zadań dyskutowali (22 maja 2023 r.) z działaczami samorządu uczniowskiego oraz innymi zainteresowanymi partycypacją uczniami.
więcej

Maraton pisania wniosków do Budżetu Obywatelskiego

foto
Skate – park, powiększony parking, solarne stacje ładowania, zielone altany - to tylko niektóre pomysły, o których dyskutowała młodzież w Zespole Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 podczas Maratonu pisania wniosków do Budżetu Obywatelskiego 2024. W środę (17 maja) urzędnicy Wydziału Kultury, Sportu i Inicjatyw Społecznych we Współpracy z Młodzieżową Radą Miejską zorganizowali spotkanie, podczas którego uczniowie "mechaniaka" zapoznali się z ideą budżetu partycypacyjnego w naszym mieście oraz zasadami obowiązującymi w tej edycji.
więcej

Można zgłaszać zadania do Budżetu Obywatelskiego na 2024 rok

w konferencji nt. Budżetu Obywatelskiego udział wzięli: radny Andrzej Podsiadło, przewodnicząca Rady Osiedla nr 9 Irena Zwornicka, prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski i zastępca prezydenta Andrzej Garlicki
Już po raz 11 mieszkańcy mogą współdecydować o wydatkowaniu miejskich pieniędzy w ramach Budżetu Obywatelskiego. Do 29 maja można zgłaszać propozycje zadań w pięciu kategoriach: ogólnomiejskiej, strefowej, osiedlowej, Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego oraz Zielonego Budżetu Obywatelskiego. Od początku funkcjonowania budżetu partycypacyjnego na realizację 142 pomysłów mieszkańców przeznaczono już ok. 16,9 mln zł. W kolejnej edycji na ten cel przewidziano 2,5 mln zł.
więcej

Startuje Budżet Obywatelski na 2024 rok

foto
Budżet Obywatelski jest realizowany już po raz 11 w Łomży. To kolejny rok, gdy mieszkańcy świadomie współdecydują o wydatkowaniu pieniędzy z budżetu miasta. Na realizację pomysłów samorząd zaplanował 2,5 mln zł. Zadania będzie można zgłaszać od 8 do 29 maja 2023 r. w pięciu kategoriach: ogólnomiejskiej, strefowej, osiedlowej, Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego oraz Zielonego Budżetu Obywatelskiego, który nie stanowi już części wydzielonej z zadań strefowych, a jest odrębną kategorią.
więcej

Posiedzenie Rady BO

Posiedzenie Rady Budżetu Obywatelskiego odbędzie się 19 stycznia 2023 r. w Hali Kultury o godz. 16:00. Spotkanie ma na celu poznanie uwag oraz sugestii Mieszkańców w sprawie ewentualnych zmian zasad BO.
więcej

Budżet Obywatelski 2023 - wyniki głosowania

ogłoszenie wyników głosowania na Budżet Obywatelski 2023, fot. Sylwia Marciniak
Ponad 8 tysięcy osób wzięło udział w głosowaniu na zadania zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego na 2023 rok, oddając w sumie prawie 23 tysiące ważnych głosów. Zdecydowana większość z nich, bo aż 84 proc., skorzystała z papierowej formy do głosownia, które trwało od 19 września do 3 października br. Wybierać można było spośród 44 projektów.
więcej

Posiedzenie Rady Budżetu Obywatelskiego

W poniedziałek 24 października 2022 r. o godz. 16.00 w Hali Kultury przy Pl. Stary Rynek 6 w Łomży odbędzie się posiedzenie Rady Budżetu Obywatelskiego.
więcej

Osiedlowa integracja w Parku Jakuba Wagi

foto
Były pokazy, animacje dla dzieci i występy lokalnych artystów. Tak, minioną sobotę spędzali uczestnicy integracyjnego wydarzenia pod hasłem "Poznajmy się", które odbyło się na terenie Parku Jakuba Wagi. Jego organizatorami były Rady Osiedli nr: 4, 8 i 15, a honorowy patronat objął prezydent Łomży.
więcej

Głosujemy w Budżecie Obywatelskim

na zdjęciu: Robert Grzymała, z-ca prezydenta Andrzej Garlicki, prezydent Mariusz Chrzanowski, Wojciech Klimaszewski, Adam Baczewski
Rozpoczęło się głosowanie mieszkańców Łomży na zadania zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego na 2023 rok. Już po raz 10. zdecydują oni o przeznaczeniu części miejskiego budżetu miasta. Na realizację pomysłów samorząd zaplanował 2,5 mln zł. Głosowanie potrwa do 3 października br.
więcej

Ostateczna lista zadań poddanych pod głosowanie w BO 2023

foto
Rada Budżetu Obywatelskiego zatwierdziła ostateczną listę zadań dopuszczonych do głosowania w Budżecie Obywatelskim Miasta Łomża 2023.
więcej

Piknik zintegrował mieszkańców Osiedla Nr 3

Frekwencja podczas pikniku dopisała
Na terenie rekreacyjnym przy ul. Przytulnej odbył się "Rodzinny Piknik Osiedlowy – od juniora do seniora". Wydarzenie odbyło się pod patronatem honorowym prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego i było realizowane ze środków Budżetu Obywatelskiego.
więcej

Posiedzenie Rady Budżetu Obywatelskiego

W poniedziałek 5 września 2022 r. o godz. 17.00 w Hali Kultury przy Pl. Stary Rynek 6 w Łomży odbędzie się posiedzenie Rady Budżetu Obywatelskiego.
więcej

Przed nami "Rodzinny Piknik Osiedlowy"

foto
W najbliższą sobotę (3.09) o godz. 12.00 na terenie rekreacyjnym przy ul. Przytulnej w Łomży (pomiędzy ulicami Wyzwolenia i Partyzantów) odbędzie się piknik rodzinny pod patronatem Prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego. Wydarzenie realizowane jest ze środków Budżetu Obywatelskiego pod hasłem "Rodzinny Piknik Osiedlowy – od juniora do seniora".
więcej

Piknik rodzinny przy ul. Akademickiej

Piknik rodzinny przy ul. Akademickiej zgromadził całe rodziny
Konkursy z nagrodami, zabawy, pokazy i koncerty – dla dzieci i dorosłych. To gółwne atrakcje pikniku rodzinnego, który odbył się w ostatnią niedzielę (21.08) na parkingu Akademii Nauk Stosowanych przy ul. Akademickiej. Wydarzenie, nad którym patronat honorowy objął Prezydent Miasta Łomża było organizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego.
więcej

Zapraszamy na rodzinne imprezowanie

foto
Piknik rodzinny pod patronatem prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego odbędzie się w najbliższą niedzielę 21 sierpnia o godz. 11:00 na parkingu Akademii Nauk Stosowanych przy ul. Akademickiej. Wydarzenie organizowane jest w ramach Budżetu Obywatelskiego.
więcej

Kulturalna Farna

foto
Warsztaty plastyczne, muzyczne, pokazy, konkursy i koncerty – to tylko niektóre z atrakcji zaplanowanych w ramach święta ulicy Farnej. Cykl wydarzeń pod nazwą „Kulturalna Farna” rusza 23 czerwca i potrwa dwa dni.
więcej

Lista zadań dopuszczonych i niedopuszczonych do głosowania w BO 2023

foto
Rada Budżetu Obywatelskiego 20 czerwca 2022 r. przeanalizowała 66 propozycji zadań zgłoszonych przez mieszkańców w 10. edycji Budżetu Obywatelskiego 2023. Po zapoznaniu się z weryfikacją formalną i merytoryczną dokonaną przez wydziały Urzędu Miejskiego w Łomży, Rada BO przedyskutowała poszczególne pomysły i zatwierdziła listy zadań dopuszczonych i niedopuszczonych do głosowania. Listy publikujemy w załączniku pod artykułem.
więcej

Posiedzenie Rady Budżetu Obywatelskiego

W poniedziałek 20 czerwca 2022 r. o godz. 15.00 w Hali Kultury przy Pl. Stary Rynek 6 w Łomży odbędzie się posiedzenie Rady Budżetu Obywatelskiego. Rada zapozna się z wynikami oceny formalnej i merytorycznej zadań złożonych w 10. edycji BO 2023 oraz zatwierdzi listę zadań dopuszczonych i niedopuszczonych do głosowania.
więcej

Trwa weryfikacja merytoryczna propozycji zadań do BO 2023

foto
Do 30 maja 2022 r. można było zgłaszać propozycje zadań do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Łomża 2023. W sumie wpłynęło 66 propozycji, które są już po ocenie formalnej. Te, które przeszły ją pozytywnie aktualnie poddawane są weryfikacji merytorycznej. Ostateczną listę zadań dopuszczonych pod głosowanie poznamy 5 września 2022 r.
więcej

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

VeloBank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED