Łomża

Strona główna » Organizacje pozarządowe » Rady społeczne » Łomżyńska Rada Seniorów

KONTAKT

Przewodnicząca - Grażyna Czajkowska rada.seniorow@um.lomza.pl Obsługa Łomżyńskiej Rady Seniorów: Wydział Kultury, Sportu i Inicjatyw Społecznych Urząd Miejski w Łomży ul. Farna 1 tel. 86 216 80 68 osoba do kontaktu: Anna Księżyk-Chojnacka ngo@um.lomza.pl
więcej

Łomżyńska Rada Seniorów debatowała w Supraślu - w ramach "Kulturalnej integracji 60+"

foto
"Kulturalna integracja 60+" to projekt realizowany przez Miasto Łomża z inicjatywy Łomżyńskiej Rady Seniorów finansowany z budżetu Województwa Podlaskiego w ramach zadania pn. „Współpraca z Podlaskimi Radami Seniorów”. Projekt obejmuje zakup 600 biletów na koncerty łomżyńskich filharmoników, organizację trzech spotkań szkoleniowo – integracyjnych Łomżyńskiej Rady Seniorów z radami seniorów z innych miejscowości, a także wyjazd studyjny Łomżyńskiej Rady Seniorów.
więcej

Bezpłatne bilety dla seniorów na koncert - do odbioru w Klubie Senior+

foto
Zapraszamy mieszkańców Łomży w wieku 60 lat i powyżej do odbioru biletów na koncert Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży, który odbędzie się 12 października 2023 r. o godz. 18.30 w sali koncertowej Filharmonii przy ul. Zawadzkiej 1. Podczas koncertu „W rytmie tanga” wystąpią: Paweł Gusnar – saksofon, Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży, Adam Klocek – dyrygent.
więcej

Środki zewnętrzne na kulturalną integrację seniorów z Łomży

senior Stanisław Kaseja, marszałek Artur Kosicki, prezydent Mariusz Chrzanowski
Kwotę 30 tys. zł otrzymało Miasto Łomża z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego na realizację projektu "Kulturalna integracja 60+". Wniosek o dofinansowanie samorząd Łomży przygotował we współpracy z Łomżyńską Radą Seniorów. Symboliczny czek z rąk marszałka Artura Kosickiego odebrali prezydent Mariusz Chrzanowski i przedstawiciel łomżyńskich seniorów Stanisław Kaseja.
więcej

30 tys. zł na działania dla seniorów

foto
„Kulturalna integracja 60+” – to tytuł projektu, który zostanie zrealizowany w Łomży dzięki środkom przyznanym przez Marszałka Województwa Podlaskiego. Sejmik Województwa Podlaskiego podzielił wśród 14 gmin pulę 300 tys. zł na działania skierowane do seniorów. Miasto Łomża na ten cel otrzymało 30 tys. zł.
więcej

Rada seniorów – czy tylko lokalnie?

Grażyna Czajkowska i Barbara Szafraniec (Kraków)
Łomżyńska Rada Seniorów pełni funkcję konsultacyjną, doradczą i inicjatywną, ale zgodnie z zapisami Statutu uchwalonego przez Radę Miejską Łomży może być także członkiem organizacji, porozumień krajowych i zagranicznych zrzeszających rady seniorów i organizacje przyjazne seniorom. Uczestnicząc w działaniach regionalnych i krajowych organizacji senioralnych Rada ma możliwość włączania się w inicjatywy zmierzające do wprowadzania rozwiązań systemowych umożliwiających aktywne i godne starzenie się. Spotkania, konferencje, kongresy służą zdobywaniu wiedzy w obszarach związanych z seniorami, a także wymianie dobrych praktyk z instytucjami i organizacjami działającymi na rzecz seniorów.
więcej

Łomżyńscy Seniorzy w Sejmie

fot.: Anna Strzyżak (Kancelaria Sejmu)
Przedstawiciele Łomżyńskiej Rady Seniorów wzięli udział w VIII sesji Obywatelskiego Parlamentu Seniorów, która odbyła się 7 listopada 2022 r. w sali posiedzeń Sejmu. Wydarzenie objęła patronatem Marszałek Sejmu Elżbieta Witek. W obradach wzięło udział kilkuset uczestników z całego kraju reprezentujących środowiska senioralne i działające na rzecz seniorów.
więcej

Łomżyńscy seniorzy gościnnie na ostrołęckiej Senioradzie

foto
5 czerwca 2022 r. przedstawiciele Łomżyńskiej Rady Seniorów gościli na pierwszej w Ostrołęce Senioradzie, która odbyła się pod hasłem "Od przedszkola do seniora". Zabawa miała miejsce w okolicy sceny DH Kupiec, trwała do późnego wieczora.
więcej

Przygotowania do „Nestoraliów”

foto
Studenci Akademii Nauk Stosowanych w Łomży zaprosili Łomżyńską Radę Seniorów do udziału w organizacji wydarzenia integrującego środowisko akademickie ze starszymi mieszkańcami Łomży. Spotkanie odbyło się 29 kwietnia 2022 r. w Hali Kultury.
więcej

Posiedzenie Łomżyńskiej Rady Seniorów

foto
Członkowie rady debatowali 13 kwietnia 2022 r. w sali Klubu Seniora przy ul. Nowogrodzkiej 7a. Spotkanie było okazją do podsumowania działalności Łomżyńskiej Rady Seniorów w 2021 r. oraz złożenia życzeń z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Do rąk seniorów trafiły kartki świąteczne przekazane przez Prezydenta Łomży.
więcej

Przewodnicząca Łomżyńskiej Rady Seniorów w składzie Rady Seniorów przy Marszałku Województwa

www.wrotapodlasia.pl
Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki podczas spotkania w Urzędzie Marszałkowskim w dniu 7 marca 2022 r. wręczył powołania wybranym na II kadencję członkom Rady Seniorów przy Marszałku Województwa Podlaskiego. Przewodnicząca Łomżyńskiej Rady Seniorów Grażyna Czajkowska weszła ponownie w skład czternastoosobowego zespołu, który będzie działał na rzecz środowiska senioralnego w regionie.
więcej

Skład Łomżyńskiej Rady Seniorów - aktualizacja

Barbara Deptuła jest nowym członkiem Łomżyńskiej Rady Seniorów. Prezydent Łomży wprowadził zmianę w składzie rady Zarządzeniem nr 316/21 z dnia 18 listopada 2021 r. (załącznik).
więcej

Zmarła Alicja Maria Jamiołkowska – Kępczyńska

Śp. Alicja Maria Jamiołkowska – Kępczyńska
W wieku 73-lat zmarła Alicja Maria Jamiołkowska – Kępczyńska. Ceniona pedagog, wieloletnia nauczycielka języka rosyjskiego, członek Łomżyńskiej Rady Seniorów. Wyrazy głębokiego żalu i współczucia rodzinie, bliskim i przyjaciołom zmarłej składa Prezydent Miasta Łomża i pracownicy Urzędu Miejskiego w Łomży.
więcej

Echa II Podlaskiego Kongresu Rad Seniorów

foto
Pod hasłem „Samorząd i rady seniorów – potrzeba współpracy w Województwie Podlaskim” obradował II Podlaski Kongres Rad Seniorów. Przedstawiciele 15 rad seniorów spotkali się 7 i 8 września 2021 r. w Supraślu, aby wziąć udział w debatach, prelekcjach i warsztatach służących wzmocnieniu roli rad, pogłębianiu wiedzy, wymianie dobrych praktyk, dających inspiracje do dalszych działań. A wszystko to dla dobra środowiska osób starszych i budowania pozytywnych relacji z samorządem.
więcej

Uroczyste posiedzenie Łomżyńskiej Rady Seniorów

foto
W nowej siedzibie Klubu Seniora przy ul. Nowogrodzkiej 7A odbyło się uroczyste posiedzenie Łomżyńskiej Rady Seniorów z udziałem prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego. Podczas spotkania podsumowano kolejny rok pracy rady. Był również tort dla seniorów i kwiaty dla prezydenta, któremu podziękowano za dotychczasowe wsparcie i działania na rzecz osób starszych.
więcej

Łomżyńska Rada Seniorów w nowej odsłonie

foto
Pierwszy raz w tym roku, po przerwie związanej z pandemią, spotkali się członkowie Łomżyńskiej Rady Seniorów. W sali Domku Pastora z seniorami spotkał się Andrzej Stypułkowski Zastępca Prezydenta Miasta Łomża. Posiedzenie było okazją do podsumowania działalności rady i placówek senioralnych w mieście w czasie pandemii oraz zaplanowania przyszłych działań.
więcej

III Forum Podlaskich Rad Seniorów

foto
Pomimo pandemii COVID – 19 i związanych z nią obostrzeń, Łomżyńska Rada Seniorów aktywnie uczestniczy w spotkaniach podlaskich rad seniorów organizowanych przez Radę Seniorów przy Marszałku Województwa Podlaskiego i Ośrodek Wspierania Podlaskich Rad Seniorów oraz w pracach dotyczących ważnych dla rad i seniorów tematów. Przyszłości rad seniorów, zdrowiu i lepszej starości poświęcone było III Forum Podlaskich Rad Seniorów, które odbyło się 21 kwietnia 2021 r.
więcej

Zaproszenie na III Forum Podlaskich Rad Seniorów

foto
11 marca 2021 r. w godzinach 11:00 - 13:00 odbędzie się III Forum Podlaskich Rad Seniorów - zapowiada organizator - Stowarzyszenie Szukamy Polski. Wiodącym tematem Forum będą możliwości finansowania działań rad seniorów.
więcej

O szczepieniach przeciw COVID–19

Transmisja - II Forum Podlaskich Rad Seniorów, fot. wrotapodlasia.pl, Stowarzyszenie Szukamy Polski
Członkowie Łomżyńskiej Rady Seniorów uczestniczyli w II Forum Podlaskich Rad Seniorów, które odbyło się online 22 stycznia 2021 roku. Forum poświęcone było faktom i mitom związanym ze szczepieniami przeciw COVID–19.
więcej

« · 1 · 2 · 3 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

VeloBank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED