Łomża

Strona główna » Informacje praktyczne » . » Fundusze norweskie i EOG » Rozwój Lokalny - etap III

Przewodnik Kulinarny

foto
Przewodnik kulinarny „Zasmakuj w Łomży” to zbiór tradycyjnych dań regionalnych, które swoją różnorodnością przenoszą w świat niezwykłych doznań smakowych. Prezentuje trzydzieści cztery przepisy, które pobudzą apetyt, oczarują zapachami i zachwycą kolorami. Wszystkie są łatwe i szybkie do wykonania, a co najważniejsze można je przyrządzić z dostępnych w okolicach Łomży zdrowych i wysokojakościowych produktów. Przewodnik „Zasmakuj w Łomży” pozwoli odkryć w proponowanych potrawach niepowtarzalny smak, aromat i klimat naszego regionu.
więcej

„Lepszy własny biznes niż praca na etacie”

debata oksfordzka w I Liceum Ogólnokształcącym
Pod takim hasłem, w I Liceum Ogólnokształcącym oraz Zespole Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży, odbyły się dwie debaty oksfordzkie. Wzięło w nich udział w sumie około 400 osób. Młodzież debatowała nad tezą: „Lepszy własny biznes niż praca na etacie”. Te warsztaty były wprowadzeniem do II edycji konkursu „Mój pomysł na biznes – Zabiznesuj w Łomży”. Już 1 grudnia 2023 r. ruszy jego tegoroczna edycja.
więcej

Jest nowy wykonawca hali przy SP5

prezydent Mariusz Chrzanowski i przedstawiciele firmy R/S Budownictwo S.A. -	Mayor Mariusz Chrzanowski and the representatives of the company R/S Budownictwo S.A.
Do połowy października przyszłego roku powinny zostać zakończone wszystkie prace związane z budową sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 5 w Łomży. Umowę na dokończenie przedsięwzięcia prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski podpisał z przedstawicielami R/S Budownictwo S.A. z Białegostoku.
więcej

O rewitalizacji i adaptacji do zmian klimatu w Bydgoszczy i Łodzi

foto
W dniach 10-12 października grupa pracowników Urzędu Miejskiego w Łomży uczestniczyła w wizycie studyjnej wraz z warsztatami środowiskowymi w Bydgoszczy oraz Łodzi.
więcej

Kolejna wizyta delegacji z okręgu partnerskiego - Nordland

foto
W dniach 25-29 września już po raz trzeci w naszym mieście mieliśmy okazję gościć delegację z Okręgu Nordland w Norwegii. Wizyta była elementem Partnerstwa zawartego w ramach projektu "Łomża- miasto, w którym żyję i pracuję" finansowanego z Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021. Tym razem skupiono się na kwestiach środowiskowych oraz młodzieży i edukacji zawodowej. Okręg reprezentowali m.in. Radni Okręgu Nordland: Christian Torset Radny ds. Kultury, Klimatu i Środowiska oraz Fredric Persson Radny ds. Edukacji.
więcej

Jarmark z Policją - A Fair with the Police

foto
W niedzielę 24 września 2023 r. odbędzie się kolejny w tym roku Jarmark "Zasmakuj w Łomży". W godzinach od 9:00 do 15:00 na Starym Rynku będą stoiska z pyszną żywnością tradycyjną i regionalną oraz wyrobami rękodzieła artystycznego. Wydarzeniu będą towarzyszyły aktywności promujące bezpieczeństwo w ruchu drogowym przygotowane przez Komendę Miejską Policji w Łomży.
więcej

Weź udział w akcji "Ekologia za sadzonkę" - Take part in the 'Ecology for a sapling' initiative

foto
Zakład Gospodarowania Odpadami Sp. z o.o., we współpracy z Miastem Łomża oraz Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, organizuje jesienną odsłonę akcji „Ekologię za sadzonkę”. W zamian za przyniesione odpady będzie można otrzymać sadzonki drzew owocowych, bylin lub ziół. Wydarzenie odbędzie się w piątek 22 września 2023 r. od godz. 15:00 na parking przy Parku Wodnym MOSiR na ul. Wyszyńskiego i potrwa do wyczerpania zapasów. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.
więcej

Seniorzy świętowali na Starym Rynku - Seniors

Seniorada w 2023 roku wróciła na Stary Rynek
Setki osób z Łomży i okolic bawiły się na łomżyńskiej „Senioradzie”, która odbyła się na Starym Rynku. Tegorocznemu świętu, oprócz występów artystycznych towarzyszyły konkursy z nagrodami, badania profilaktyczne, pokazy i dmuchańce dla najmłodszych, którzy towarzyszyli babciom i dziadkom w zabawie zorganizowanej z okazji ich święta.
więcej

Senioralne święto w Łomży – dla dziadków i wnucząt!

foto
Już 14 września 2023 r. o godz. 12.00 na Starym Rynku w Łomży rozpocznie się "Seniorada" – wydarzenie co roku gromadzi liczne grono seniorów z Łomży i okolic. Tym razem nie powinno być inaczej, bo na uczestników czeka szereg atrakcji. Będą występy artystyczne, bezpłatne badania profilaktyczne, konkursy z nagrodami, dmuchane zabawki dla najmłodszych oraz zabawa taneczna.
więcej

Łomżyńska delegacja w norweskim Okręgu Nordland

foto
W dniach 21-24 sierpnia delegacja Miasta Łomża uczestniczyła w kolejnej wizycie studyjnej w norweskim okręgu Nordland. Obszarem, nad którym tym razem pochylili się partnerzy był wymiar społeczny oraz sportowy. Współpraca samorządów została zainagurowana w ramach programu „Łomża – Miasto, w którym żyję i pracuję” finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Częścią tej kooperacji są również wizyty, w ramach których partnerzy rozmawiają o rozwoju, przyszłości i wyzwaniach związanych z funkcjonowaniem samorządów.
więcej

Zakończenie Wakacji na łomżyńskich bulwarach

foto
Na "Zakończenie Wakacji" zapraszamy na tereny sportowo-rekreacyjne nad Narwią przy ul. Żydowskiej w Łomży. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12:00 w niedzielę 27 sierpnia i potrwa do godziny 18:00. Tego dnia na łomżyńskich bulwarach stworzona zostanie strefa atrakcji dmuchanych i strefa animacji, w której przeprowadzone zostaną gry i zabawy oraz zajęcia z animatorami. Nie zabraknie sportowych wyzwań, będą bańki mydlane i malowanie buziek.
więcej

Zapraszamy na Jarmark

foto
W niedzielę 27 sierpnia 2023 r. w godz. 9:00-15:00 na Starym Rynku odbędzie się kolejny Jarmark „Zasmakuj w Łomży”. Na stoiskach zakupić będzie można tradycyjną i regionalną żywność oraz wyroby rękodzieła artystycznego. Na najmłodszych będą czekały darmowe dmuchańce.
więcej

Sergiusz Sobczyk z Warszawy zwycięzcą VIII Triathlonu MOSiR Łomża

foto
45 zawodników wystartowało w niedzielne, upalne południe w VIII Triathlon MOSiR Łomża. Uczestnicy przepłynęli 1,2 km rzeką Narew, następnie przesiedli się na rower i pokonali dystans 15 km. Ostatnim etapem do mety był 3 km bieg.
więcej

Śniadaniowy jarmark na Starym Rynku

foto
Już w najbliższą niedzielę 13 sierpnia 2023 r., na Starym Rynku w Łomży odbędzie się Jarmark Śniadaniowy „Zasmakuj w Łomży”. Stoiskom z żywnością tradycyjną i regionalną oraz wyrobami rękodzieła artystycznego towarzyszyć będą darmowe trampoliny dla dzieci. Niedzielne biesiadowanie potrwa od godz. 9:00 do 15:00.
więcej

Raport z badania satysfakcji klientów Urzędu Miejskiego

W dniach 24-26 listopada 2022 roku oraz 5-9 czerwca 2023 r. Urząd Miejski w Łomży, we współpracy z firmą Instytut Badawczy IPC, prowadził badania mające na celu określenie poziomu satysfakcji klientów Urzędu Miejskiego pod kątem spełnienia potrzeb i oczekiwań interesariuszy. Były one przeprowadzane w formie indywidualnych wywiadów kwestionariuszowych przez ankieterów IPC w ramach projektu pn. „Łomża – Miasto, w którym żyję i pracuję”, finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021.
więcej

Nabór wystawców na Jarmark Śniadaniowy Zasmakuj w Łomży

foto
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów władze Łomży zdecydowały o poszerzeniu oferty tradycyjnych Jarmarków Zasmakuj w Łomży o propozycję śniadaniową. Do udziału w Jarmarkach Śniadaniowych serdecznie zapraszamy przedstawicieli szeroko pojętej gastronomii oraz producentów produktów spożywczych, a także zachęcamy wystawców oferujących produkty rzemieślnicze lub rękodzieło. Wydarzenie ma na celu danie mieszkańcom możliwości skosztowania różnych specjałów kulinarnych, zarówno regionalnych, potraw autorskich, jak i dań z całej Polski oraz wspólnego celebrowania niedzielnych posiłków w piknikowej atmosferze.
więcej

Wizyta studyjna przedstawicieli Okręgu Nordland w Łomży

foto
W dniach 13-17 czerwca odbyła się kolejna wizyta studyjna przedstawicieli Okręgu Nordland w naszym mieście w ramach realizowanego projektu pn. „Łomża – Miasto, w którym żyję i pracuję” finansowanego z Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021.
więcej

Atrakcje z Funduszy Norweskich na "Rozpoczęcie wakacji" na łomżyńskich bulwarach

foto
Miasto Łomża wraz z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Łomży zapraszają na "Rozpoczęcie wakacji"! Wydarzenie odbędzie się 24 czerwca na terenach sportowo – rekreacyjnych nad Narwią przy ul. Żydowskiej, w ramach realizacji projektu pn. „Łomża - Miasto, w którym żyję i pracuję” finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 - Program Rozwój Lokalny.
więcej

Badamy poziom satysfakcji petentów

Urząd Miejski w Łomży, we współpracy z firmą Instytut Badawczy IPC, prowadzi badania mające na celu określenie poziomu satysfakcji klientów Urzędu Miejskiego pod kątem spełnienia potrzeb i oczekiwań interesariuszy. Badanie realizowane jest w ramach projektu pn. „Łomża – Miasto, w którym żyję i pracuję”, finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021.
więcej

Jarmark z historią - A fair with history

foto
W ostatnią niedzielę maja odbył się na Starym Rynku Jarmark "Zasmakuj w Łomży". Na kilkudziesięciu stoiskach można było zakupić żywność tradycyjną i regionalną oraz wyroby rękodzieła artystycznego. W kolejnym miesiącu odbędą się dwa tego typu wydarzenia. 16 czerwca planowany jest jarmark średniowieczny, a 25 czerwca kolejny Jarmark „Zasmakuj w Łomży”.
więcej

« · 1 · 2 · 3 · 4 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

VeloBank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED