Łomża

Strona główna » Informacje praktyczne » . » Fundusze norweskie i EOG » Rozwój Lokalny - etap III

"Mój pomysł na biznes" - 10 projektów w II etapie konkursu

Podczas spotkania komisji konkursowej oceniającej zgłoszenia w konkursie „Mój pomysł na biznes - Zabiznesuj w Łomży”, wyłonionych zostało 10 pomysłów biznesowych z najwyższą oceną. Uroczysta gala, podczas której nastąpi rozstrzygnięcie konkursu, obędzie się 29 marca 2023 r. o godz. 17:00 w Hali Kultury w Łomży.
więcej

Kreatywne pomysły młodych na biznes w Łomży

warsztaty dla młodzieży w ramach konkursu
Z dniem 31 stycznia 2023 r. zakończył się II etap konkursu „Mój pomysł na biznes – Zabiznesuj w Łomży”, podczas którego przyjmowane były zgłoszenia uczestników. Od 1 grudnia 2022 wpłynęło 18 biznesplanów przygotowanych przez uczniów liceów ogólnokształcących, profilowanych, szkół zawodowych oraz studentów łomżyńskich uczelni.
więcej

Rok realizacji projektu „Łomża – Miasto, w którym żyję i pracuję”

jedno z wydarzeń zorganizowanych na nadnarwiańskich bulwarach w ramach projektu „Łomża – Miasto, w którym żyję i pracuję”
Upłynął pierwszy rok realizacji projektu „Łomża – Miasto, w którym żyję i pracuję” finansowanego z Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021. Dzięki niemu w naszym mieście rozpoczęto realizację szeregu działań mających na celu wzmocnienie spójności gospodarczej i społecznej miasta oraz podniesienie jakości życia mieszkańców.
więcej

W Łomży ruszył nabór biznesowych pomysłów - A call for business ideas has been launched in Lomza

foto
Vouchery w wysokości od 2 do 5 tysięcy złotych można wygrać w konkursie „Mój pomysł na biznes - Zabiznesuj w Łomży”, organizowanym przez Urząd Miejski, a skierowanym do uczniów i studentów. Rozpoczynający się dziś nabór biznesowych pomysłów zainaugurował briefing prasowy w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 4.
więcej

Warsztaty dla młodzieży zachęcały do biznesu w Łomży

warsztaty w Międzynarodowej Akademii Nauk Stosowanych w dniu 16 listopada 2022 r.
Pół tysiąca osób, uczniów szkół średnich i studentów, uczestniczyło w warsztatach zachęcających do wzięcia udziału w konkursie „Mój pomysł na biznes – Zabiznesuj w Łomży”. Odbyły się one w dniach 16-17 listopada 2022 r. w siedzibach Międzynarodowej Akademii Nauk Stosowanych przy ul. Studenckiej 19 oraz Akademii Nauk Stosowanych przy ul. Akademickiej 14, podczas trwającego Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2022.
więcej

Zabiznesuj w Łomży – warsztaty dla młodzieży Do business in Lomza - workshops for young people

foto
Dwudniowe warsztaty kierowane do uczniów szkół ponadpodstawowych oraz studentów będą zachęcały do wzięcia udziału w konkursie „Mój pomysł na biznes - Zabiznesuj w Łomży”. W ich trakcie planowane są wystąpienia przedsiębiorców, którzy zaprezentują swoją drogę do sukcesu oraz prezentacje zagadnień niezbędnych do udziału w konkursie oraz przygotowania biznesplanu przez jego potencjalnych uczestników.
więcej

Wizyta studyjna w Nordland - Study visit to Nordland

foto
W dniach 3-7 października odbyła się pierwsza wizyta studyjna przedstawicieli Miasta Łomża w okręgu Nordland, będącym norweskim Partnerem projektu. Delegacja z Łomży odwiedziła miasto Bodø, które jest stolicą okręgu Nordland oraz miejscowość Mosjøen.
więcej

Konkurs plastyczny pn. „PSZCZELI ŚWIAT” z wykorzystaniem makulatury Art contest entitled "BEE WORLD"

foto
Zapraszamy wszystkich uczniów z klas I-VI szkół podstawowych z terenu Gminy Piątnica i Miasta Łomża do udziału w konkursie plastycznym pn. „Pszczeli Świat” z wykorzystaniem makulatury. Organizatorem jest Urząd Gminy Piątnica, a współorganizatorami Gminny Ośrodek Kultury w Piątnicy oraz Urząd Miejski w Łomży.
więcej

Jarmark w parku - Fair in the park

foto
Żywność tradycyjną i regionalną oraz wyroby rękodzieła artystycznego można będzie nabyć podczas Jarmarku „Zasmakuj w Łomży”, który w niedzielę 18 września 2022 r. w godz. 9:00-15:00 odbędzie się w Parku Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma. W trakcie wydarzenia, o godzinie 12:00, zaplanowany został muzyczno - balonowy pokaz w wykonaniu Patrycji Lipińskiej, uczestniczki programu "Mam talent".
więcej

Zbliża się święto seniorów - Senior citizens holiday coming up

foto
"Seniorada" to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu miasta oraz święto łomżyńskich seniorów, na które już dziś zaprasza prezydent Mariusz Chrzanowski wraz z Łomżyńską Radą Seniorów. Tegoroczna impreza, w formie plenerowego festynu, odbędzie się 14 września przy Parku Wodnym przy ul. Wyszyńskiego. Nie zabraknie muzyki, konkursów oraz akcentów prozdrowotnych.
więcej

Bardzo atrakcyjne zakończenie wakacji - A very attractive end to the summer holidays

foto
Setki łomżan odwiedziły w niedzielę nadnarwiańskie bulwary. Na terenach sportowo - rekreacyjnych odbył się piknik na zakończenie wakacji. Wydarzenie zrealizowano w ramach projektu pn. "Łomża - Miasto, w którym żyję i pracuję" finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 - Program Rozwój Lokalny.
więcej

Atrakcyjne zakończenie wakacji na bulwarach nadnarwiańskich End of summer holidays on Lomza boulevar

Na uczestników czeka mnóstwo atrakcji (fot. MOSiR Łomża)
W niedzielne popołudnie 28 sierpnia warto zarezerwować czas, aby zrelaksować się nad brzegiem Narwi. Miasto Łomża i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży zapraszają od godziny 12.00 na tereny sportowo-rekreacyjne przy ulicy Żydowskiej! Czeka Was mnóstwo atrakcji!
więcej

VII Triathlon MOSiR Łomża już w najbliższą niedzielę

foto
Już w niedzielę 31 lipca 2022 roku na łomżyńskich bulwarach odbędzie się VII edycja Triathlon MOSiR Łomża. Zawodnicy w drodze do mety będą mieli do pokonania odcinek 1200 m wpław rzeką Narew, 15 km jazdy na rowerze oraz 3 km biegiem. Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu pt. "Łomża - Miasto, w którym żyję i pracuję" finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 - Program Rozwój Lokalny. W związku z zawodami należy liczyć się z utrudnieniami w ruch na ul. Rybaki i Sikorskiego w rejonie mostu Hubala.
więcej

Odbył się jarmark z alpakami - A fair with alpacas was held

foto
Stoiska z żywnością tradycyjną i regionalną oraz wyrobami rękodzieła artystycznego czekały na wszystkich, którzy w niedzielę 24 lipca przybyli do Parku Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma na Jarmark „Zasmakuj w Łomży”. Atrakcją dla najmłodszych była edukacyjna zagroda z alpakami.
więcej

Zapraszamy na jarmark - Welcome to the fair

foto
Jarmark „Zasmakuj w Łomży” ponownie zagości w Parku Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma. Na stoiskach znajdziemy żywność tradycyjną i regionalną oraz wyroby rękodzieła artystycznego. Przewidziano również ciekawą atrakcję dla dzieci, jaką niewątpliwie będzie edukacyjna zagroda z alpakami. Na jarmark zapraszamy już w najbliższą niedzielę, 24 lipca, w godz. 9:00-15:00.
więcej

Spotkanie informacyjne z właścicielami gruntów - Informational meeting with landowners

foto
W dniu 30.06.2022 r. odbyło się spotkanie informacyjne z właścicielami gruntów w ramach zadania: „Promocja terenów inwestycyjnych w mieście Łomża” w projekcie „ŁOMŻA – MIASTO, w którym ŻYJĘ I PRACUJĘ” w ramach Programu „Rozwój Lokalny” finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021.
więcej

Ruszyły zapisy na VII Triathlon MOSiR Łomża - Registration for the 7th MOSiR Lomza Triathlon is open

foto
Miasto Łomża wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Łomży zaprasza na VII edycję Triathlonu MOSiR Łomża. Zawody odbędą się 31 lipca w ramach realizacji projektu pn. Łomża - Miasto, w którym żyję i pracuję finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 - Program Rozwój Lokalny. Wykonawcą wydarzenia jest Fundacja Wsparcia Rozwoju Sportu Turystyki i Rekreacji.
więcej

Atrakcje sportowe i rekreacyjne na bulwarach - Sports and recreational activities on the boulevards

foto
Miasto Łomża wraz z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Łomży zapraszają na cykl wydarzeń sportowych i rekreacyjnych skierowanych dla najmłodszych mieszkańców Łomży. Imprezy odbędą się na terenie sportowo – rekreacyjnym nad Narwią w ramach realizacji projektu pn. „Łomża - Miasto, w którym żyję i pracuję” finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 - Program Rozwój Lokalny.
więcej

Jarmark „Zasmakuj w Łomży” wehikułem do średniowiecza - The "Taste in Łomza" fair as a time machine

foto
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zaprasza na jarmark średniowieczny „Zasmakuj w Łomży”, który dobędzie się w piątek 17 czerwca 2022 r., w godz. 15:00 – 19:00, w Parku Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma. Każdy, kto przybędzie na to wydarzenie, będzie mógł przenieść się w czasie i poczuć ducha dawnej epoki. Odbędzie się ono w ramach tegorocznych obchodów Dni Łomży.
więcej

Współpraca Łomży i Okręgu Nordland w ramach Funduszy Norweskich Cooperation between Lomza & Nordland

burmistrz Okręgu Nordland Kari Anne Bøkestad Andreassen i prezydent Miasta Łomża Mariusz Chrzanowski
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski i burmistrz Okręgu Nordland Kari Anne Bøkestad Andreassen, w obecności m.in. przedstawicielek Ambasady Norwegii w Polsce, podpisali umowę partnerstwa pomiędzy Miastem Łomża i okręgiem Nordland w Norwegii. Dzięki temu nasz samorząd może liczyć na wsparcie doradcze i eksperckie oraz konsultacje i szkolenia w realizacji zadań w wymiarach środowiskowym, społecznym i edukacyjno – gospodarczym. Wydarzenie było kulminacyjnym elementem wizyty studyjnej Norwegów w naszym mieście w ramach realizacji projektu pn. „Łomża - Miasto, w którym żyję i pracuję”, finansowanego z Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021.
więcej

« · 1 · 2 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

VeloBank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED