Łomża

Strona główna » Aktualności

Jarmark z Policją

foto
W niedzielę 24 września 2023 r. odbędzie się kolejny w tym roku Jarmark "Zasmakuj w Łomży". W godzinach od 9:00 do 15:00 na Starym Rynku będą stoiska z pyszną żywnością tradycyjną i regionalną oraz wyrobami rękodzieła artystycznego. Wydarzeniu będą towarzyszyły aktywności promujące bezpieczeństwo w ruchu drogowym przygotowane przez Komendę Miejską Policji w Łomży.
więcej

O Via Baltice na łomżyńskim „Śniadaniu Biznesowym”

foto
“VIA BALTICA. Droga do biznesu” - pod takim hasłem przebiegało śniadanie biznesowe, które odbyło się w środę 20 września w Hali Kultury na Starym Rynku. Jego głównym punktem była moderowana debata na temat dostępności komunikacyjnej Łomży, w kontekście powstającej drogi międzynarodowej E67 (Via Baltica) w 2024 r.
więcej

Zamień samochód na darmowy autobus

foto
W piątek 22 września będzie obchodzony Światowy Dzień Bez Samochodu. Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski w związku z tym podpisał zarządzenie uprawniające tego dnia wszystkich pasażerów do korzystania z bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej MPK w granicach administracyjnych naszego miasta.
więcej

INTERNET.GOV.PL - internet dla każdego

foto
Samorząd, w szczególności Gminy, są pierwszym miejscem, w którym mieszkańcy szukają informacji o infrastrukturze telekomunikacyjnej i inwestycjach szerokopasmowych. Problem w tym, że jak dotąd Samorządy same tych informacji nie posiadały, a ich zebranie nie było łatwe. Teraz są dostępne nawet bez logowania w INTERNET.GOV.PL.
więcej

MDK-DŚT zaprasza na otwarcie dziecięcej wystawy poplenerowej do Galerii Bonar

foto
Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych zaprasza na otwarcie dziecięcej wystawy poplenerowej „Przeszłość Teraźniejszość Przyszłość”, które odbędzie się w czwartek 21 września 2023 r. o godz. 17:00 w Galerii Bonar w siedzibie MDK-DŚT przy ul. Wojska Polskiego 3. Wstęp wolny.
więcej

Zapraszamy na Jesienne Kino Samochodowe

foto
Dwie ostatnie soboty września i dwie pierwsze soboty października to spotkania z Jesiennym Kinem Samochodowym. Emisje filmów będą odbywały się na parkingu Akademii Łomżyńskiej przy ul. Akademickiej 1. Odbiór dźwięku przewidziany jest wyłącznie drogą radiową, dlatego uczestnicy powinni wyposażyć swoje pojazdy w sprawny radioodbiornik, a o częstotliwości fal radiowych, na których będzie nadawany dźwięk filmu, obsługa będzie informowała przed rozpoczęciem seansu. Wstęp wolny.
więcej

Łomża pamięta o tragedii Sybiraków

foto
Gdy po 17 września 1939 roku wschodnie tereny II Rzeczypospolitej znalazły się pod kontrolą Sowietów niewielu zdawało sobie sprawę, jak będzie wyglądać okupacja w stalinowskim wydaniu. Wydarzenia nabrały tempa po oficjalnym włączeniu w październiku 1939 roku zajętych przez Rosjan ziem do Związku Sowieckiego. Już 10 lutego 1940 roku doszło do pierwszej masowej deportacji „wrogów ludu” do mroźnego Archangielska i na stepy Kazachstanu.
więcej

Weź udział w akcji "Ekologia za sadzonkę"

foto
Zakład Gospodarowania Odpadami Sp. z o.o., we współpracy z Miastem Łomża oraz Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, organizuje jesienną odsłonę akcji „Ekologię za sadzonkę”. W zamian za przyniesione odpady będzie można otrzymać sadzonki drzew owocowych, bylin lub ziół. Wydarzenie odbędzie się w piątek 22 września 2023 r. od godz. 15:00 na parking przy Parku Wodnym MOSiR na ul. Wyszyńskiego i potrwa do wyczerpania zapasów. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.
więcej

Darmowa godzina jazdy na ŁoKeRach przez cały Europejski Tydzień Mobilności

foto
W dniach od 16 do 22 września 2023 roku, w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności pod hasłem "Jazda z CO2", Nextbike Polska wprowadza wyjątkową ofertę. Użytkownicy systemów rowerowych Nextbike w wybranych miastach będą mogli korzystać z darmowej pierwszej godziny jazdy każdego dnia tego tygodnia. Do akcji przystąpiło również Miasto Łomża, w którym dotychczas wypożyczenie roweru tradycyjnego było bezpłatne na czas do 15 minut.
więcej

Weź udział w konkursach i wygraj atrakcyjne nagrody finansowe

foto
Konkursy na fotografie i prezentacje multimedialne dotyczące dzikiej przyrody Polski organizowane są w ramach 2. Narwiańskiego Festiwalu Przyrodniczego. Kierowane są do wszystkich osób pełnoletnich, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów.
więcej

Zapraszamy na spotkanie z Martą Iwanowską-Polkowską

foto
Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży zaprasza na spotkanie autorskie z Martą Iwanowską-Polkowską, które odbędzie się w czwartek 21 września 2023 r. o godz. 18:00 w Hali Kultury na Starym Rynku.
więcej

Wirtuozi z Wilna – XIX Międzynarodowy Festiwal Kameralistyki „Sacrum et Musica”

foto
Łomżyńska Filharmonia Kameralna zaprasza w niedzielę 17 września 2023 o godzinie 19:45 do Kościoła pw. Krzyża Świętego w Łomży na kolejny koncert w ramach XIX Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki „Sacrum et Musica”. Tym razem wystąpi Orkiestra Kameralna Filharmonii Wileńskiej (Litwa) wraz z solistami Mildą Kraujutaitytė (skrzypce) i Deividasem Dumčiusem (wiolonczela). Całość poprowadzi hiszpański dyrygent Jose Miguel Rodilla. W programie muzyka między innymi Jana Sebastiana Bacha, Wolfganga Amadeusza Mozarta i Maxa Brucha. Wstęp wolny.
więcej

VIA BALTICA. Droga do biznesu

“VIA BALTICA. Droga do biznesu” to hasło najbliższego śniadania biznesowego, które odbędzie się w środę 20 września 2023 r. o godz. 9:00 w Hali Kultury na Starym Rynku w Łomży. Zostanie ono poświęcone tematyce dostępności komunikacyjnej Łomży, która znacząco się poprawi wraz z oddaniem drogi międzynarodowej E67 (Via Baltica) w 2024 r.
więcej

Seniorzy świętowali na Starym Rynku

Seniorada w 2023 roku wróciła na Stary Rynek
Setki osób z Łomży i okolic bawiły się na łomżyńskiej „Senioradzie”, która odbyła się na Starym Rynku. Tegorocznemu świętu, oprócz występów artystycznych towarzyszyły konkursy z nagrodami, badania profilaktyczne, pokazy i dmuchańce dla najmłodszych, którzy towarzyszyli babciom i dziadkom w zabawie zorganizowanej z okazji ich święta.
więcej

Zmarła radna Alicja Konopka, była przewodnicząca Rady Miejskiej Łomży

Alicja Konopka
W czwartek 14 września 2023 r. zmarła radna Alicja Konopka. W okresie od 22 stycznia 2020 roku do 26 kwietnia 2023 r. była przewodniczącą Rady Miejskiej. Wcześniej pełniła funkcję wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej, przewodniczącej Komisji Rewizyjnej oraz Komisji Finansów. W radzie zasiadała nieprzerwanie od 1994 roku, będąc osobą najdłużej sprawującą mandat radnego w łomżyńskim samorządzie. Przed przejściem na emeryturę była naczelnikiem ds. rent i emerytur inspektoratu ZUS w Łomży. Miała 68 lat.
więcej

Łomżyński teatr rozpoczyna nowy sezon artystyczny

foto
Premiery, kolejne inwestycje, mnóstwo pomysłów i ciekawych inicjatyw – tak, swój nowy sezon artystyczny 2023/2024 zapowiada Teatr Lalki i Aktora w Łomży. Rozpocznie się już 23 września spektaklem pt. „Noniek” Marty Guśniowskiej.
więcej

Jesienna akcja szczepienia lisów

Celem skutecznego zwalczania wścieklizny u lisów wolno żyjących, drogą zrzutów z samolotów, w okresie od 18 do 29 września, na całym obszarze powiatu łomżyńskiego odbędzie się zrzut szczepionki przeciwko wściekliźnie występującej u lisów rudych wolno żyjących. Zrzutem objęte zostaną kompleksy leśne, pola, łąki itp., z pominięciem obszarów zabudowanych, rzek i zbiorników wodnych. Działanie profilaktyczne ukierunkowane jest wyłącznie na dzikie zwierzęta, ze szczególnym uwzględnieniem lisów.
więcej

Program obchodów Dnia Sybiraka w Łomży

tablica
Związek Sybiraków Oddział Łomża i Prezydent Łomży zapraszają na łomżyńskie obchody Światowego Dnia Sybiraka i 84. rocznicy agresji ZSRR na Polskę. Uroczystości odbędą się w niedzielę 17 września 2023 r. według następującego harmonogramu:
więcej

Zbliża się termin opłat podatkowych

Urząd Miejski w Łomży przypomina, że z dniem 15 września br. upływa termin płatności podatku od środków transportowych, nieruchomości oraz podatku rolnego.
więcej

25 lat podlaskich WORD-ów

Dyrektor WORD w Łomży Mirosław Oliferuk i zastępca prezydenta Łomży Andrzej Garlicki
25–lecie działalności obchodziły działające w woj. podlaskim Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego. Główne uroczystości z udziałem m.in. wice- marszałka Marka Olbrysia – w roli honorowego gospodarza, dyrektorów WORD-ów w Łomży, Białymstoku i Suwałkach oraz wiceministra obrony narodowej Michała Wiśniewskiego odbyły się w Łomży. Władze miasta reprezentował zastępca prezydenta Andrzej Garlicki.
więcej

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

VeloBank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED