Łomża

Strona główna » Aktualności

Nowa "Piąteczka" będzie gotowa w czerwcu

Budowę przedszkola wizytował prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski
Coraz większego tempa nabierają prace przy budowie nowego Przedszkola Publicznego nr 5 w Łomży. Obiekt ma być odebrany w czerwcu, a już we wrześniu będą korzystać z niego nasi najmłodsi mieszkańcy miasta Łomża.
więcej

Sala sportowa przy SP 5 „rośnie” w oczach

foto
W tym roku, a dokładnie w październiku ma zakończyć się budowa nowoczesnej sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 5. Inwestycja, na którą czeka szkolna społeczność idzie pełną parą, a zaawansowanie prac osobiście sprawdzał prezydent Mariusz Chrzanowski.
więcej

Młodzieżowi radni z pomysłami

foto
Festiwal Młodzieży, Centrum Młodzieżowe w Domku Pastora, kryte lodowisko, siłownia plenerowa, zwiększenie częstotliwości autobusów komunikacji miejskiej czy cykliczne spotkania dot. zdrowia psychicznego - to przedsięwzięcia, o których rozmawiali podczas ostatniego posiedzenia radni Młodzieżowej Rady Miejskiej Łomży. W spotkaniu uczestniczył prezydent Mariusz Chrzanowski.
więcej

Ruszyły zgłoszenia do nagród kultury

foto
Do 11 marca 2024 r. można zgłaszać kandydatów do Nagrody Prezydenta Miasta Łomża za osiągnięcia w twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i ochrony kultury. Kryteria przyznawania nagród (dziedziny i kategorie) określa regulamin, przyjęty uchwałą nr 429/XLV/21 Rady Miejskiej w Łomży z dnia 27 października 2021 roku.
więcej

W Łomży powstanie nowe boisko piłkarskie

obecne boisko przy Szkole Podstawowej nr 9
Budowę pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią planują władze Łomży w miejscu obecnego, wyeksploatowanego boiska trawiastego przy Szkole Podstawowej nr 9 w Łomży. W tym roku ma być opracowana dokumentacja techniczna, która pozwoli aplikować w przyszłym roku o wsparcie zewnętrzne na realizację przedsięwzięcia.
więcej

MDK-DŚT zaprasza na otwarcie wystawy fotografii Sylwestra Hawryła

foto
Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych w Łomży zaprasza na kolejną wernisaż w Galerii Pod Arkadami. Tym razem będzie to otwarcie wystawy fotografii Sylwestra Gawryła pn. „Geneza”. Wernisaż już 23 lutego 2024 o godz. 18:00. Wstęp wolny.
więcej

W dawnym stylu w Filharmonii Kameralnej w Łomży

foto
Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży zaprasza na niezwykły koncert! W czwartek 22 lutego 2024 o godzinie 18:30 w sali koncertowej FKWL zabrzmią muzyczne Cztery pory roku inspirowane dziełem Antonio Vivaldiego, połączone z multimedialnymi wizualizacjami. Partię solową wykona znakomita skrzypaczka Karolina Nowotczyńska, a orkiestrę łomżyńskiej filharmonii poprowadzi hiszpański dyrygent Jose Miguel Rodilla. Bilety do nabycia na stronie internetowej filharmonii oraz w kasie biletowej FKWL na godzinę przed koncertem.
więcej

Łomżyńscy społecznicy i inicjatywa 2023 roku

foto
Angelika Obrycka, Mateusz Mystkowski oraz Ogólnopolski Zlot Druha Szarego. To laureaci głównych nagród w konkursie Łomżyński Społecznik Roku, Łomżyńska Inicjatywa Roku 2023. Ich uroczyste wręczenie przez prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego odbyło się Hali Kultury.
więcej

Łomżyńskie Laury Sportowe przyznane

foto
W Hali Kultury odbyła się uroczystość wręczenia Łomżyńskich Laurów Sportowych za osiągnięcia w 2023 roku. Nagrody Prezydenta Miasta przyznano w kategoriach: „Sportowiec”, „Trener”, „Inne osiągnięcia sportowe”, „Całokształt działalności w sporcie łomżyńskim”, „Postęp w dążeniu do mistrzostwa sportowego”, „Talent” i „Sponsor”.
więcej

Rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2024/25

W dniach 19 luty - 8 marca 2024 r. odbywa się składanie wniosku o przyjęcie dziecka do miejskiego przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej na rok szkolny 2024/2025. Wniosek wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie kryteriów należy złożyć do placówki pierwszej preferencji. O przyjęcie mogą ubiegać się tylko kandydaci zamieszkali na terenie Miasta Łomża. Rekrutacja odbywa się przy wsparciu systemu elektronicznego z wykorzystaniem jednolitych kryteriów naboru. Wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola/oddziału przedszkolnego złożone w w/w terminie traktowane są jednakowo (o przyjęciu nie decyduje kolejność zgłoszeń).
więcej

Biznesowe pomysły łomżyńskiej młodzieży

foto
Dwadzieścia prac wpłynęło na konkurs „Mój pomysł na biznes – Zabiznesuj w Łomży”. Komisja konkursu na wczorajszym spotkaniu wybrała 10 najlepszych, które przeszły do II etapu.
więcej

"Sportowe migawki" – wystawa w Hali Kultury

foto
Wystawa „Sportowe migawki” to zbiór fotografii nestora polskiego fotoreportażu sportowego Tomasza Prażmowskiego. Składa się z wielkoformatowych fotografii i jest próbą retrospektywnego zaprezentowania znakomitego warsztatu fotografa, poprzez obserwację wyjątkowych wydarzeń oraz wybitnych postaci sportu lat 60. i 70 XX wieku takich jak: Irena Szewińska, Waldemar Baszanowski, Kazimierz Górski czy Wojciech Fortuna.
więcej

Komunikat w związku z kolejnym protestem rolników

W związku z planowaną w dniu 16 lutego 2024 r. w godz. 10:00-15:00 blokadą drogi nr 61 i 63 w Marianowie przez NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” informujemy, że należy spodziewać się utrudnień komunikacyjnych również w Łomży. Szczególnie na paraliż komunikacyjny narażone są ulice: Al. Legionów, gen. Sikorskiego, Wojska Polskiego i Zjazd. W związku z powyższym zmiany w funkcjonowaniu dotkną komunikację miejską.
więcej

Kolejna edycja "Biznesu na obcasach" już wkrótce

foto
W dniu 7 marca 2024 r. o godz. 9:00 w Hali Kultury na Starym Rynku 6 w Łomży odbędzie się „Biznes na obcasach” w ramach „Śniadania biznesowego”. W jego trakcie planowane jest spotkanie autorskie z łomżynianką, prawniczką i autorką bestsellerowych powieści obyczajowych Anną Rybakiewicz, inspirująca prezentacja, jak uodpornić się na stres, a o stronę wizualną i muzyczną zadba Klub Tańca Towarzyskiego AKAT.
więcej

Iskra Nadziei – Podlaskie w hołdzie Wyklętym

foto
W dniu 1 marca obchodzony jest w naszym kraju Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji w Łomży odbędzie się wydarzenie pn. Iskra Nadziei – Podlaskie w hołdzie Wyklętym. W jego trakcie przewidziano liczne prelekcje tematyczne oraz koncert Haliny Mlynkovej, na który bilety można będzie odbierać od 19 lutego 2024 r. w godz. 12:00-15:00 w siedzibie Radia Nadzieja (ul. Sadowa 3).
więcej

Zaśpiewają dla Czesława Niemena

foto
Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych w Łomży zaprasza publiczność na spotkanie pt. "Nim przyjdzie wiosna", upamiętniające 85. urodziny wybitej postaci polskiej sceny muzycznej – Czesława Niemena. Wydarzenie zaplanowano na 18 lutego o godz. 18.00 w Scenie na Piętrze w siedzibie placówki przy ul. Wojska Polskiego 3. Wstęp wolny.
więcej

82 lata temu powstała Armia Krajowa

foto
Przed pomnikami Żołnierzy Armii Krajowej Obwodu Łomżyńskiego oraz Żołnierzy Podziemia Narodowego Ziemi Łomżyńskiej, znajdującymi się przy Szkole Muzycznej (Al. Legionów 36), odbyły się łomżyńskie uroczystości związane z 82. rocznicą utworzenia Armii Krajowej. Odśpiewano hymn państwowy, odczytano Apel Pamięci i oddano salwę honorową oraz odegrano sygnał „Śpij Kolego”.
więcej

Moc pięknych fotografii. Konkurs pt. "Łomża nocą w świątecznej scenerii" rozstrzygnięty

Laureaci konkursu z prezydentem Łomży Mariuszem Chrzanowskim i redaktorem naczelnym
Rozstrzygnięty został, organizowany przez redakcję Biuletynu Informacyjnego "My z Łomży" konkurs fotograficzny pt. "Łomża nocą w świątecznej scenerii".
więcej

Społeczna Rada do Spraw Turystyki po pierwszym posiedzeniu

foto
W sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego odbyło się pierwsze posiedzenie liczącej 17 osób Łomżyńskiej Społecznej Rady do Spraw Turystyki. Podczas inauguracyjnego spotkania, w którym uczestniczył prezydent Mariusz Chrzanowski wybrano prezydium tego gremium. Tematem dyskusji były natomiast rekomendacje środowiska związanego z branżą turystyczną, wskazane w specjalnej ankiecie.
więcej

Społeczna Rada do Spraw Turystyki po pierwszym posiedzeniu

W sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego odbyło się pierwsze posiedzenie liczącej 17 osób Łomżyńskiej Społecznej Rady do Spraw Turystyki. Podczas inauguracyjnego spotkania, w którym uczestniczył prezydent Mariusz Chrzanowski wybrano prezydium tego gremium. Tematem dyskusji były natomiast rekomendacje środowiska związanego z branżą turystyczną, wskazane w specjalnej ankiecie.
więcej

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

VeloBank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED