Łomża

Strona główna » Aktualności

Linia nr 18 MPK od kwietnia z nowym przebiegiem

foto
Decyzją prezydenta Łomży, podjętą w oparciu o przeprowadzoną analizę przewozów, a także uwzględniającą wnioski mieszkańców, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Łomży sp. z o.o. wprowadza od 1 kwietnia 2023 r. zmiany w rozkładach jazdy. Na tych zmianach najbardziej skorzystają działkowcy i studenci.
więcej

Będą dodatkowe środki na salę sportową SP 5

foto
Zarząd Województwa Podlaskiego zatwierdził wniosek Prezydenta Miasta Łomża i wystąpił o przyznanie dotacji z budżetu województwa w ramach Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów na budowę sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 5 w Łomży. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmą wojewódzcy radni podczas głosowania na najbliższym posiedzeniu sejmiku w poniedziałek, 27 marca.
więcej

Łomża trenuje do rowerowej rywalizacji

foto
Pierwszego dnia wiosny wystartował oficjalny Trening do Rowerowej Stolicy Polski 2023. Podobnie jak w poprzednich latach w rywalizacji udział bierze także Łomża. Od 21 marca do 21 maja mieszkańcy będą kręcić kilometry dla swoich miast i sprawdzać swoją formę przed decydującym starciem, czyli czerwcową rywalizacją.
więcej

Edukacyjna środa w Łomży

foto
Uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych i maturalnych mieli dziś okazję poznać ofertę kształcenia szkół średnich oraz uczelni wyższych. W Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich odbył się Festyn Szkół Zawodowych, a w III Liceum Ogólnokształcącym Giełda Pomysłów na Życie.
więcej

Spektakl "Bagnet na Broń" w MDK-DŚT

foto
Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych w Łomży zaprasza na spektakl w wykonaniu młodzieżowego Teatru Per Pan „Bagnet na broń”. Przedstawienie odbędzie się w poniedziałek 27 marca 2023 r. o godz. 18:00 w siedzibie MDK-DST (Scena na Piętrze) przy ul. Wojska Polskiego 3 w Łomży. Bilety wstępu po 5 zł.
więcej

MDK-DŚT zaprasza na eliminacje miejskie Przeglądu PIKtoGRAmy

foto
Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych w Łomży zaprasza na eliminacje miejskie Przeglądu „PIKtoGRAmy”, które odbędą się w piątek, 24 marca w siedzibie MDK-DŚT przy ul. Wojska Polskiego 3. Przesłuchania zaczynają Mistrzowie Recytacji o godzinie 10:00. Turniej Mistrzów Piosenki planowany jest na godzinę 11:30. Swój udział potwierdziło ponad trzydzieścioro uczniów z łomżyńskich szkół. Trzymamy za nich kciuki i za dobrą zabawę.
więcej

Wiosenne i kolorowe święto w Łomży

foto
21 marca przypada nie tylko Pierwszy Dzień Wiosny. To również Dzień Kolorowej Skarpetki - symbolu solidaryzowania się z chorymi na Zespół Downa. Inauguracja obchodów tego wyjątkowego święta odbyła się w Hali Kultury. Podczas wydarzenia, którego organizatorem był Zespół Szkół Specjalnych w Łomży rozstrzygnięto konkurs pt. "Postać z bajki i baśni wykonana z kolorowej skarpetki".
więcej

XLIV Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Do końca marca Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Łomży przyjmuje zgłoszenia do XLIV Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych. Eliminacje powiatowe odbędą się 25 kwietnia 2023 r. (wtorek) o godzinie 9:00 w Szkole Podstawowej Nr 9 przy ul. Ks. Anny 18 w Łomży. Celem turnieju jest działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej. Zgłoszeń drużyn dokonują dyrektorzy placówek oświatowych.
więcej

INNA w Hali Kultury

foto
W sobotę 25 marca 2023 r. o godz. 18:00 w Hali Kultury Teatr BaWiMo wystawi spektakl pt. „Inna” Aleksieja Słapowskiego w reżyserii Dariusza Szady-Borzyszkowskiego. Jego premiera odbyła się 27 września 2019 r. na scenie Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku. Wstęp wolny.
więcej

MDK-DŚT zaprasza na wernisaż malarstwa Moniki Sawionek

foto
Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych w Łomży zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa Moniki Sawionek „Tuż obok”, które odbędzie się 24 kwietnia o godz.18:00 w Galerii Pod Arkadami na Starym Rynku w Łomży. Wystawę będzie można oglądać do 17 kwietnia 2023 r.
więcej

Konkursy na dyrektorów w placówkach oświatowych

Prezydent Łomży ogłosił konkursy na stanowiska dyrektora Przedszkola Publicznego nr 8, Szkoły Podstawowej nr 9 oraz Zespołu Szkół Specjalnych nr 8 w Łomży. Zainteresowane osoby, spełniające wymagania związane z pełnieniem danej funkcji, swoje oferty mogą składać do 3 kwietnia br. do godz. 15:30 w Wydziale Edukacji Urzędu Miejskiego, ul. Polna 16 pok. 25 lub przesłać na adres: Urząd Miejski w Łomży, Stary Rynek 14, 18-400 Łomża. Nie przewiduje się składania ofert w postaci elektronicznej.
więcej

Zgłoszenia na Jarmark Wielkanocny

foto
W sobotę 1 kwietnia 2023 roku na Starym Rynku w Łomży odbędzie się Jarmark Wielkanocny. Urząd Miejski rozpoczął przyjmowanie zgłoszeń od wystawców, chętnych do udziału w tym wydarzeniu.
więcej

Rêverie Française w Filharmonii Kameralnej w Łomży

foto
Filharmonia Kameralna w Łomży zaprasza na muzyczną podróż po Francji i nie tylko. W czwartek 23 marca 2023 o godzinie 18:30 w sali koncertowej FKWL w Łomży wystąpią wyłącznie włoscy wykonawcy: klarnecista Francesco Darmanin, harfistka Letizia Lazzerini oraz dyrygent Andrea Vitello, który poprowadzi orkiestrę łomżyńskiej filharmonii. W programie między innymi muzyka Claude Debussy’ego, Francis Poulenca oraz Koncert klarnetowy Aarona Coplanda. Bilety do nabycia na stronie internetowej filharmonii oraz w kasie biletowej FKWL na godzinę przed koncertem.
więcej

MDK-DŚT zaprasza na koncert wiosenny

foto
Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych zaprasza na "Koncert wiosenny" w wykonaniu wokalistów Studia eMDeK. Przywitajmy wiosnę piosenką. Soliści, duety, tria, kwartety, młodsze i starsze składy wokalne wystąpią śpiewająco w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny.
więcej

„Zielona Łomża” tuż za podium w „bilansie drzew i krzewów”

Park Jana Pawła II - Papieża Pielgrzyma, fot. K. Brzostowski arch.
Na wysokim czwartym miejscu wśród 65 miast na prawach powiatu znalazła się Łomża w „bilansie drzew i krzewów”. Jego autorką jest dr Barbara Kołodziej z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, która sporządziła monografię poświęconą tematyce zieleni w obszarze miast na prawach powiatu.
więcej

Emeryci wybrali nowy zarząd

Ponownego wyboru na przewodniczącą zarządu pogratulował Elżbiecie Grzanko prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski
W środę (15.03) odbył się V Rejonowy Zjazd Delegatów Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Łomży. Na przewodniczącą zarządu ponownie została wybrana Elżbieta Grzanko. Wyboru pogratulował jej prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.
więcej

UKS 4 Łomża w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski Kadetek U15K

foto
Koszykarki UKS 4 Łomża, po rozegraniu osiemnastu spotkań, zajęły drugie miejsce w tabeli Mazowieckiej Ligi, co dało im awans do ćwierćfinału Mistrzostw Polski. Po losowaniu zawodniczkom z Łomży przypadła grupa F, w której znalazły się również drużyny KKS Agapit Olsztyn i UKS Piątka Cztery Trzy Lublin oraz Lider Biofarm Swarzędz, który będzie gospodarzem turnieju ćwierćfinałowego.
więcej

Spektakl „O! Wlazł kotek na płotek” w ramach "Poranku z Kulturą"

foto
Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych w Łomży zaprasza na "Poranek z Kulturą". Tym razem dzieci wraz z rodzicami będą mogły obejrzeć spektakl „O! Wlazł kotek na płotek” w wykonaniu Teatru Chrząszcz w Trzcinie i wziąć udział w familijnym warsztacie muzycznym z Magdą Sinoff.
więcej

Otwarcie dziecięcej wystawy powarsztatowej "Odkrywcy kultury - Afryka"

foto
Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych w Łomży zaprasza na otwarcie dziecięcej wystawy powarsztatowej "Odkrywcy kultury - Afryka". Wydarzenie dobędzie się w sobotę 18 marca o godz. 10:30 w Galerii Bonar MDK-DŚT przy ul. Wojska Polskiego 3 w Łomży.
więcej

Biblia ilustrowana. Klasyka i śmiałość przedstawień

foto
Muzeum Północno-Mazowieckie zaprasza na wystawę czasową „Biblia ilustrowana. Klasyka i śmiałość przedstawień”, która koncentruje się na fenomenie tworzenia ilustracji do tekstów biblijnych przez sześciu wybitnych artystów: Rembrandta, Gottfrieda Engelmanna, Gustave Doré, Salvadora Dalego, Marca Chagalla oraz Andrzeja Strumiłło.
więcej

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

VeloBank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED