Łomżyńscy strażacy mają nowy wóz

Strona główna » Aktualności

Łomżyńscy strażacy mają nowy wóz

  • Łomżyńscy strażacy mają nowy wóz
O nowy wóz bojowy ratowniczo - gaśniczy wzbogacił się tabor Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łomży. W jego zakupie partycypowało Miasto Łomża przeznaczając na ten cel 200 tysięcy złotych. W uroczystym przekazaniu samochodu, które odbyło się na placu KMPSP w Łomży oprócz strażaków udział wzięli parlamentarzyści, wicewojewoda podlaski i przedstawiciele lokalnych samorządów. Miasto Łomża reprezentował zastępca prezydenta Andrzej Garlicki.

Nowy wóz strażacki kosztował 1.313.000 złotych. Jego zakup w kwocie 200.000 złotych wsparło Miasto Łomża. Na pozostałą kwotę złożyli się: budżet państwa, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz gminy powiatu łomżyńskiego.

Volvo ze zbiornikiem na 5 tysięcy litrów wody zastąpi wysłużoną już Scanię. W swojej codziennej służbie strażacy będą wykorzystywać go przy różnego rodzaju zdarzeniach - m.in. pożarach i wypadkach.

- Musimy być przygotowania na różnego rodzaju zagrożenia. Ufam, że ten nowoczesny sprzęt sprosta tym wyzwaniom - powiedział Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Łomży brygadier Adam Kalinowski, dziękując wszystkim zaangażowanym w proces unowocześniania strażackiej służby.

Podziękowania strażakom za ich ofiarną pracę złożył poseł Kazimierz Gwiazdowski.

- Życzę Państwu wszelkiej pomyślności oraz tyle powrotów, co wyjazdów -  dodał parlamentarzysta.  

Dofinansowanie zakupu pojazdu dla łomżyńskiej jednostki to kolejne wsparcie ze strony Miasta Łomża. W 2020 roku za kwotę prawie 99 tysięcy złotych z miejskiego budżetu zakupionych zostało 5 kompletów aparatów powietrznych Fenzy X-Pro z automatem, butlą kompozytową z zaworem i maską, 9 sztuk noszaków aparatu oraz 72 maski z pokrowcem.

- Strażacy pełnią niezwykle ważną rolę, dlatego jako samorząd staramy się dbać o komfort ich pracy i w miarę możliwości przekazywać środki z budżetu miasta na zakup niezbędnego sprzętu. Jestem przekonany, że inwestycja w nowy wóz przełoży się na wzrost bezpieczeństwa naszych mieszkańców – mówił zastępca prezydenta Łomży Andrzej Garlicki, dziękując strażakom za profesjonalizm i poświęcenie, z jakimi wykonują swoje zadania.  

Podczas oficjalnego przekazania pojazdu odbyło się również wręczenie aktu powołania na stanowisko zastępcy komendanta KMPSP  w Łomży. Od 1 grudnia br. funkcję tę będzie pełnił młodszy brygadier Arkadiusz Obrycki.  

2022-11-28 13:04 Opublikował: Sylwia Marciniak

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Zasady funkcjonowania Urzędu Miejskiego w okresie epidemii, wraz z wykazem niezbędnych numerów telefonicznych, dostępne są pod adresem http://www.lomza.pl/index.php?wiad=10250.

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

VeloBank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED