Przybornik
Logo BIP Herb

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

BIP Urzędu Miejskiego w Łomży

Protokół 9 z dnia 25 sierpnia 2015 roku

Komisja realizowała następujący porządek obrad:

 

  1. Przyjęcie protokołu nr 8/15 z dnia 2 lipca 2015 roku
  2. Informacja w sprawie realizacji projektu „Domek Pastora w Łomży – centrum aktywności turystycznej i kulturalnej” – druk nr 168
  3. Informacja o przygotowaniu szkół i placówek oświatowych do rozpoczęcia roku szkolnego 2015/2016 – druk nr 171
  4. Informacja o przygotowaniu obiektów sportowych i rekreacyjnych do nowego sezonu
  5. Sprawy różne i wolne wnioski

 

Ad. 1

Przyjęcie protokołu nr 8/15 z dnia 2 lipca 2015 roku

 

            Komisja nie wniosła uwag do protokołu nr 8/15 z poprzedniego posiedzenia. Komisja protokół przyjęła.

 

Ad. 2

Informacja w sprawie realizacji projektu „Domek Pastora w Łomży – centrum aktywności turystycznej i kulturalnej” – druk nr 168

 

           Pani Agnieszka Muzyk – Zastępca Prezydenta Miasta poprosiła aby kwestię realizacji Domku Pastora pod kątem inwestycyjnym przedstawił Pan Marek Raszczyk – Naczelnik Wydziału Inwestycji.

           Pan Marek Raszczyk – Naczelnik Wydziału Inwestycji wyjaśnił, że od strony inwestycyjnej realizacja Domku Pastora wygląda w ten sposób, że prace budowlane zakończyły się zgodnie z umową. Wykonawcą inwestycji był Pan Andrzej Wszeborowski – łomżyński przedsiębiorca, właściciel Pracowni Konserwacji Zabytków. W dniu dzisiejszym nastąpiła dostawa mebli. Z końcem lipca, zgodnie z umową odbyły się dostawy wyposażenie ogrodu, kuchni, pracowni malarskiej i garncarskiej. Do dostarczenia, zgodnie z projektem pozostało tylko 5 infokiosków. Z infokioskami miasto miało trochę problemów, gdyż dwa przetargi nie doszły do skutku. W jednym przypadku wykonawca mimo wezwań nie podpisał umowy. W poprzednim tygodniu przeprowadzone zostało przeprowadzone zapytanie ofertowe. W dniu dzisiejszym wydział przygotował już wniosek do Prezydenta Miasta na wybór wykonawcy.

            Następnie Pani Agnieszka Muzyk – Zastępca Prezydenta Miasta poinformowała Komisję, że pierwotnie miasto planowało przekazać Domek Pastora w użyczenie Miejskiemu Domowi Kultury – Domowi Środowisk Twórczych w Łomży. Jednak istnieją ograniczenia natury prawnej i takie rozwiązanie rodziłoby wiele komplikacji, stąd decyzja Prezydenta Miasta, że Domkiem Pastora będzie zarządzał Urząd Miejski, a za jego właściwe funkcjonowanie będzie odpowiadał jeden z wydziałów urzędu – Centrum Współdziałania Społecznego. Następnie stwierdziła, że wskaźniki określone w projekcie realizacji Domku Pastora są bardzo trudne do wykonania w tym roku, ale urząd oczywiście je zrealizuje. Tymi wskaźnikami są: wypromowanie sześciu produktów turystycznych oraz zapewnienie odwiedzenia Domku Pastora 5tys.osób.

            Pani Danuta Kamińska – inspektor Wydziału Rozwoju i Funduszy Zewnętrznych uzupełniając wypowiedź przedmówców stwierdziła, że przystępując do realizacji zadania Domek Pastora miasto musiało spełnić wiele warunków, nie tylko jeśli chodzi o zabezpieczenie środków własnych ale też odpowiedniego działania. Jeśli chodzi o wskaźnik dot. turystów wyjaśniła, że będzie on liczony dopiero jako całość roku przyszłego, tj. 2016. Miasto nie będzie się musiało wykazać koniecznie turystami którzy przyjdą do Domku Pastora, ale generalnie tymi, którzy odwiedzają Łomżę, którzy na infomacie przeczytają, że jest w Łomży takie fajne miejsce, itd. Wszystkie produkty turystyczne opierają się na wskaźnikach dot. turystów.  

           Pani Agnieszka Muzyk – Zastępca Prezydenta Miasta stwierdziła, że miasto ma wiele pomysłów imprez miejskich, w które zostaną włączeni mieszkańcy miasta. Zapewniła, że wskaźniki określone projektem zostaną osiągnięte. Nad tym będzie pracowało Centrum Współdziałania Społecznego. Dodała, że projekt zakłada zatrudnienie 3 osób. Na utrzymanie Domku Pastora w budżecie miasta będą musiały być zabezpieczone środki finansowe. Jest to nie uniknione. Miasto przez 5 lat trwania projektu musi łożyć na funkcjonowanie, zgodnie z założeniami projektu. Miasto musi zapewnić obsługę obiektu oraz inwencję w zakresie pracowania nad tym, by Domek Pastora stał się miejscem ważnym na mapie kulturalnej i turystycznej miasta Łomży. Wskaźniki to jedno, ale miasto postara się wiele ciekawych inicjatyw w tym obiekcie zorganizować. Zaplecze ku temu jest. Wyposażenie obiektu jest imponujące.

           Radny Adam Zwierzyński zwrócił się do Pani Prezydent z zapytaniem czy działalność Domku Pastora nie powieli się z pracą muzeum?

           Pani Agnieszka Muzyk – Zastępca Prezydenta Miasta stwierdziła, że Domek Pastora będzie pełnił rolę przyciągającą mieszkańców miasta oraz turystów przede wszystkim poprzez różnego rodzaju działania. Znajdują się tam pięknie wyposażone pracownie, w tym plastyczna, filmowa i działania podejmowane przez miasto mają za zadanie przyciągnąć tam ludzi przez cały rok. Tętniący życiem obiekt z pewnością turyści przebywający w Łomży chętnie zobaczą.

           Następnie radny Adam Zwierzyński poprosił o wyjaśnienie czy miasto w Domku Pastora będzie wynajmowało pomieszczenia, a jeśli tak to odpłatnie czy nieodpłatnie.

           Pani Danuta Kamińska – inspektor Wydziału Rozwoju i Funduszy Zewnętrznych wyjaśniła, że program dopuszcza wynajmowanie sal za odpłatnością pod warunkiem, że środki z wynajmu zostaną przeznaczone na koszty utrzymania obiektu. Dopuszczalne jest także nieodpłatne użyczanie, wynajmowanie pomieszczeń instytucjom, organizacjom.

           Radny Łukasz Kacprowski zwrócił się do Pani Prezydent z zapytaniem czy trzy etaty zapewnią właściwe funkcjonowanie Domku Pastora.

           Pani Danuta Kamińska – inspektor Wydziału Rozwoju i Funduszy Zewnętrznych wyjaśniła, że warunkiem projektu było utworzenie etatów. Miasto w projekcie wpisało, że minimum będą to trzy etaty.

           Pani Agnieszka Muzyk – Zastępca Prezydenta Miasta dodała, że na dziś nie wie co się zadzieje. Być może przy Domku Pastora zostanie utworzone stowarzyszenie, które byłoby dobrym rozwiązaniem jeśli chodzi o pozyskanie środków zewnętrznych. W funkcjonowaniu Domku Pastora miasto nie wyklucza partnerstwa ze stowarzyszeniami. Być może zostanie zatrudniona w DP osoba, która będzie animatorem, który będzie wchodził w umowy, w projekty ze stowarzyszeniami na prowadzenie konkretnych zadań, np. prowadzenie warsztatów malarskich itp. Projekt zakłada zatrudnienie trzech osób ale współpracować z nim będzie także Centrum Współdziałania Społecznego – wydział urzędu odpowiedzialny za właściwe funkcjonowanie Domku Pastora.

          Radny Łukasz Kacprowski stwierdził, że jest wiele młodych osób z Łomży, które chciałyby się zaangażować w taką inicjatywę – myśli, że na zasadzie wolontariatu. Uważa, że miasto powinno z takiej pomocy i takiego wsparcia skorzystać. Ci młodzi ludzie zamiast wywozić swoje pomysły do Warszawy czy innych miast, mogą je zostawić na miejscu, w Łomży.

           Pani Agnieszka Muzyk – Zastępca Prezydenta Miasta stwierdziła, że zadaniem osób zatrudnionych w DP będzie animacja, integracja środowiska do działań. Wyraziła nadzieję, że Domek Pastora stanie się tętniącym życiem i pomysłami obiektem działalności kulturalnej i turystycznej miasta. Na chwilę obecną najważniejsze jest takie działanie, które zapewni realizację wymagań projektu, wypracowanie wskaźników.

            Kolejno radny Adam Zwierzyński poprosił o wyjaśnienie czy tylko instytucje i stowarzyszenia będą mogły wejść w partnerstwo z miastem w zakresie działalności Domku Pastora, czy osoby prywatne również?

           Pani Danuta Kamińska – inspektor Wydziału Rozwoju i Funduszy Zewnętrznych wyjaśniła, że projekt przewiduje partnerstwo z organizacjami, stowarzyszeniami i instytucjami. Zawsze można wystąpić do Urzędu Marszałkowskiego z wnioskiem o uzupełnienie projektu o osoby fizyczne, jednak bez względu na to kto zechce wejść z miastem w partnerstwo to będzie to możliwe w drodze konkursu ofert.

           Radny Jan Olszewski stwierdził, że miasto podpisując umowę z Urzędem Marszałkowskim wzięło na siebie określone zobowiązania czemu Domek Pastora ma służyć. Za to odpowiada Prezydent. Zapytał następnie czy Prezydent Miasta wyznaczył osobę, która będzie pilnowała spraw związanych z prawidłową realizacją projektu? Nie wyobraża sobie aby było inaczej. Musi być wyznaczona osoba merytoryczna, która przez 5 lat trwania projektu będzie nad wszystkim czuwała.

            Pani Agnieszka Muzyk – Zastępca Prezydenta Miasta stwierdziła, że Pani Danuta Kamińska jest pracownikiem urzędu odpowiedzialnym za czuwanie nad właściwą realizacją projektu. Wydział Rozwoju i Funduszy Zewnętrznych, którego Pani Danuta Kamińska jest pracownikiem ma w zakresie działania koordynację prac oraz czuwanie nad właściwym przebiegiem realizacji wielu projektów.

           Radny Dariusz Domasiewicz poprosił o wyjaśnienie czy kwota 660tys.zł wydatkowana na roboty dodatkowe mieści się w kosztach kwalifikowanych.

           Pan Marek Raszczyk – Naczelnik Wydziału Inwestycji wyjaśnił, że część robót będzie uznana jako koszt kwalifikowany.

           Pani Danuta Kamińska – inspektor Wydziału Rozwoju i Funduszy Zewnętrznych uzupełniając odpowiedź Naczelnika Wydziału Inwestycji poinformowała, że roboty dodatkowe zgodnie z prawem nie są robotami kwalifikowanymi, ale w przypadku tego zadania miasto otrzymało kwotę kwalifikowaną w wysokości 3.304tys.zł. Część robót dodatkowych przez to, że miasto planując infomaty w 2012 roku na koszt 400tys.zł, a obecnie koszt tych infomatów to kwota nieco ponad 100tys.zł, więc pozostała z infomatów kwota ok. 300tys.zł jest uwolniona i część robót dodatkowych z wartości niekwalifikowanej przejdzie do kosztów kwalifikowanych. Ostateczna kwota wydatkowana z tytułu robót dodatkowych, a uznana jako koszty kwalifikowane będzie znana w przeciągu najbliższych trzech tygodni. Dodała, że miasto po otrzymaniu ponownie od LOT Domku Pastora wraz z opracowaną przez LOT dokumentacją techniczną miało tylko dwa miesiące czasu na przygotowanie całego projektu do zgłoszenia do dofinansowania.

           Radny Dariusz Domasiewicz stwierdził, że ogólny koszt dofinansowania Domku Pastora będzie mniejszy w związku z dodatkowymi, nie ujętymi w projekcie robotami budowlanymi. Nie będzie to 90% dofinansowania a sporo mniej.

                       Pani Danuta Kamińska – inspektor Wydziału Rozwoju i Funduszy Zewnętrznych wyjaśniła, że przy nowych inwestycjach unijnych założony % dofinansowania praktycznie zostaje zachowany. Przy inwestycjach związanych z remontami, naprawą czy doposażeniem starych obiektów zawsze dochodzą dodatkowe prace i % dofinansowania zmniejsza się.

            Radny Jan Olszewski stwierdził, że Domek Pastora jest kolejną inwestycją z przejętą, „niedorobioną” dokumentacją techniczną. Zatrważa go to, bo większość zadań realizowanych przez miasto opiera się na dokumentacjach technicznych nierzetelnych przez co wychodzą dodatkowe roboty, a przez to dodatkowe pieniądze z budżetu miasta. Służby Prezydenta odpowiedzialne za prowadzone inwestycje powinny zrobić wszystko, aby dokumentacje, na podstawie których miasto realizuje zadania były kompletne, rzetelne, żeby w trakcie wejścia na plac budowy wykonawcy nie okazywało się, że konieczne są roboty dodatkowe. Na etapie wykonywania dokumentacji miasto musi od projektanta dokumentacji pewnych rzeczy wymagać i żądać. Dane wyjściowe do projektu muszą być projektantowi projektu przekazane, a po przyjęciu dokumentacji sprawdzone, czy wszystkie sugestie, uwagi i wymogi co do projektu projektant uwzględnił. Opracowany projekt przed przyjęciem i opłaceniem musi być oceniony krytycznie. Zwrócił się do Pani Prezydent z wnioskiem, aby służby Prezydenta Miasta zwracały uwagę na to co jest opracowywane, zlecane, żeby w trakcie realizacji inwestycji nie występowały problemy i żeby przez nie koszty realizowanych przez miasto zadań nie zwiększały się.

           Przewodniczący obrad – radny Andrzej Wojtkowski potwierdził wypowiedź Pani Danuty Kamińskiej – inspektora Wydziału Rozwoju i Funduszy Zewnętrznych oraz Pana Marka Raszczyka – Naczelnika Wydziału Inwestycji, że dokumentację na Domek Pastora opracowała LOT, a następnie miasto wraz z ponownym przejęciem Domku Pastora przejęło dokumentację na jego remont. Komisja Sportu tematem Domku Pastora w poprzedniej kadencji zajmowała się niejednokrotnie, chciała tę kwestię uporządkować. Jednak stało się tak, jak się stało. LOT z obiektu zrezygnował. Sprawa toczyła się od roku 2010 i cały czas były problemy, stąd obiekcje jakie pod adresem LOT wygłaszał na jednym z poprzednich posiedzeń komisji dot. współpracy miasta z LOT ZŁ. Prezesem LOT był wówczas Pan Jerzy Lipiński. Dziś co prawda miasto posiada piękny obiekt. Cel i zadania na jakie planuje się przeznaczyć ten obiekt są bardzo fajne, ale współczuje Pani Danucie Kamińskiej, która z urzędu za realizację projektu Domek Pastora odpowiada. Zapytał następnie co się stanie jeśli końcowe rozliczenie projektu będzie negatywne, tj. przekroczy określoną w umowie kwotę 3.304.071,44zł.

           Pani Danuta Kamińska – inspektor Wydziału Rozwoju i Funduszy Zewnętrznych wyjaśniła, że dofinansowanie do zadania Domek Pastora umowa określa na 90% do kosztów kwalifikowanych. Całkowity koszt projektu składa się z kosztów kwalifikowanych i niekwalifikowanych. Część kosztów dodatkowych już wiadomo, że zostanie zaliczona do kosztów kwalifikowanych. Pozostaje wyposażenie kuchni, meble itd., które należy rozliczyć i wpisać do projektu tak, aby wartość każdego środka trwałego wynosiła 3,5tys.zł, bo wówczas będzie on brany pod uwagę przy wliczaniu go do kosztów kwalifikowanych. Zapewniła, że rozliczenie inwestycji uda się w 100%. Z Naczelnikiem Raszczykiem postarają się tak rozliczyć inwestycję, aby kwota kosztów kwalifikowanych była jak najbardziej zbliżona do kwoty 3.304.071,44zł. Koszty niekwalifikowane zadania też będą, ale były one również wykazane w projekcie.

           Przewodniczący obrad – radny Andrzej Wojtkowski poprosił Panią Danutę Kamińską o przedłożenie do wiadomości Komisji informacji na temat rozliczenia inwestycji Domek Pastora w momencie, kiedy znana już będzie wysokość kosztów kwalifikowanych i niekwalifikowanych. Następnie poparł wypowiedź radnego Jana Olszewskiego dot. większej staranności miasta w zakresie przygotowywania inwestycji, szczególnie dokumentacji technicznej, by nie było potem robót dodatkowych i większych kosztów. Zwrócił się następnie z zapytaniem do Naczelnika Wydziału Inwestycji czy Domek Pastora jako inwestycja budowlana został dobrze odebrany, czy uważa, że wszystko jest w porządku i nie trzeba będzie znów się z wykonawcą czy projektantem sądzić się, bo coś jest nie tak, bo są braki, usterki, niedociągnięcia.

            Pan Marek Raszczyk – Naczelnik Wydziału Inwestycji zapewnił, że dołożono wszelkich starań żeby inwestycja była dobrze wykonana.

           Następnie Przewodniczący obrad – radny Andrzej Wojtkowski zapytał czy władze miasta planują zatrudnienie trzech osób w Domku Pastora jak przewiduje projekt czy więcej?

           Pani Agnieszka Muzyk – Zastępca Prezydenta Miasta wyjaśniła, że projekt zakłada minimum trzy etaty. Na ten moment takie trzy etaty Prezydent Miasta planuje w Domku Pastora, więcej nie, bo pewnie Rada Miejska nie wyrazi na to zgody. 

           Przewodniczący obrad – radny Andrzej Wojtkowski podsumowując dyskusję w w/w sprawie stwierdził, że będzie pełen podziwu dla osoby zajmującej się zadaniem jeśli uda się zrealizować wszystkie założenia i osiągnąć wszystkie założone w projekcie wskaźniki. Ponadto zwrócił się do Pani Prezydent z zapytaniem czy LOT ZŁ będzie miała swoje miejsce w Domku Pastora.

           Pani Agnieszka Muzyk – Zastępca Prezydenta Miasta stwierdziła, że LOT ZŁ w tej formie, w której w tej chwili istnieje nie będzie miała miejsca w Domku Pastora. Jeśli organizacja nabierze innego kształtu, na co ma nadzieję, będzie miała szansę jak inne organizacje na znalezienie miejsca w Domku Pastora.

           Więcej uwag i zapytań w tym punkcie obrad komisja nie zgłosiła.

           W wyniku głosowania komisja 5 głosami za – jednogłośnie informację nt. realizacji projektu „Domek Pastora w Łomży – centrum aktywności turystycznej i kulturalnej” przyjęła.

 

Ad. 3

Informacja o przygotowaniu szkół i placówek oświatowych do rozpoczęcia roku szkolnego 2015/2016 – druk nr 171

 

           Informację w powyższej sprawie przedstawił Komisji Pan Andrzej Piechociński – Naczelnik Wydziału Edukacji, zgodnie z drukiem nr 171 – w załączeniu do protokołu.

           Przewodniczący obrad – radny Andrzej Wojtkowski stwierdził, że w przedłożonym materiale zabrakło informacji pisemnej od dyrektorów szkół zapewniającej, że wszystkie elementy na boiskach, na terenie wokół szkoły, na placach zabaw i w salach gimnastycznych zostały w trakcie przeglądu sprawdzone, że wszystko jest sprawne i nie zagraża bezpieczeństwu dzieci i młodzieży.

           Pan Andrzej Piechociński – Naczelnik Wydziału Edukacji wyjaśnił, że rozporządzenie o bhp w szkołach jest jednoznaczne. Wszystkie pracownie chemiczne, biologiczne, boiska szkole, teren ogrodzony, szlaki komunikacyjne muszą po wakacyjne przerwie zostać poddane przeglądowi i informację w tej sprawie dyrektor szkoły przesyła do Wydziału Edukacji informację tylko wtedy, kiedy budynek szkolny i teren wokół niego ma jakieś uchybienia. Brak informacji od dyrektora szkoły oznacza, że wszystko zostało sprawdzone, że budynek szkolny i teren wokół niego jest bezpieczny, nie stwarza zagrożenia. Takie powakacyjne przeglądy wszystkie szkoły robią. Specjalna komisja przegląda budynek szkoły i teren wokół szkoły, w tym wszystkie studzienki, włazy, ogrodzenia, wystające elementy. Kończąc wypowiedź stwierdził, że temat nie został pominięty w informacji. Jest to dla dyrektorów szkół podstawowy obowiązek.

           Przewodniczący obrad – radny Andrzej Wojtkowski zgodził się z w/w wypowiedzią. Dodał, że zauważył jednak, że na terenach niektórych boisk szkolnych zauważył, że do dziś bramki są przesuwane, nieprzymocowane. Uważa, że do przedłożonej komisji informacji powinna być dołączona informacja o stanie technicznym budynku szkoły i boisk sportowych. Na przyszłość poprosił o przekazywanie takiej informacji do wiadomości komisji oraz do Nadzoru Budowlanego.

           Więcej uwag i zapytań w tym temacie komisja nie zgłosiła.

           Komisja informację przyjęła.

 

Ad. 4

Informacja o przygotowaniu obiektów sportowych i rekreacyjnych do nowego sezonu – druk nr 178

 

           Informację w powyższej sprawie przedstawił Komisji Pan Andrzej Modzelewski – Dyrektor MOSiR, zgodnie z drukiem nr 178 – w załączeniu do protokołu.

           Przewodniczący obrad – radny Andrzej Wojtkowski poprosił o wyjaśnienie czy połączenie wszystkich obiektów wodnych zarządzanych przez MOSiR w jeden kompleks pod kierownikiem jednego kierownika przyniesie oszczędności.

           Pan Marian Czarkowski – główny księgowy MOSiR wyjaśnił, że utworzenie kompleksu pozwoli na łatwiejsze zarządzanie obiektami, na możliwość zastępowania się pracowników wszystkich obiektów w razie urlopu, zwolnień lekarskich, itd. Wspólne zarządzanie w konsekwencji pozwoli na oszczędności rzędu 2-3 etatów.

           Radny Jan Olszewski po raz kolejny poruszył sprawę wyprowadzania psów na terenie tzw. „strzelnicy” przy ul. Konstytucji, gdzie dzieci i młodzież spędza wolny czas. Zwrócił się z prośbą o podjęcie działań mających na celu upominanie i karanie właścicieli psów za nie sprzątanie po psach i wyprowadzanie pupili w miejscach niedozwolonych. Ponadto zwrócił się do Pani Prezydent z prośbą o rozważenie zainstalowania monitoringu przy SP nr 10 i PG nr 2, gdzie trwa budowa nowych boisk i warto by było aby obiekt był monitorowany. Ogrodzenie wokół szkół również wymaga naprawy. Poprosił o realizację w/w zadań, bo dotyczą bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

           Pan Andrzej Modzelewski – Dyrektor MOSiR wyjaśnił, że temat jest trudny. Tabliczki „Zakaz wyprowadzania psów” są na nowo zmieniane i ciągle są niszczone. MOSiR nie ma możliwości prawnych karania właścicieli psów, którzy po swoich pupilach nie sprzątają.

           Pani Agnieszka Muzyk – Zastępca Prezydenta Miasta odnosząc się do kwestii monitoringu obiektów przy SP nr 10 i PG nr 2 wyjaśniła, że sprawa jest w toku, trwa wybór wykonawcy

           Komisja nie wniosła uwag i zapytań do przedłożonej informacji.

           Przewodniczący obrad – radny Andrzej Wojtkowski w imieniu własnym i całej komisji pogratulował Panu Andrzejowi Modzelewskiemu, byłemu członkowi Komisji Sportu, Turystyki i Rekreacji, a obecnemu Dyrektorowi MOSIR wyboru na dyrektora, życzył wszelkiej pomyślności w życiu prywatnym i zawodowym.

           Komisja informację przyjęła.

 

Ad. 5

Sprawy różne i wolne wnioski

 

Pan Marek Raszczyk – Naczelnik Wydziału Inwestycji zwrócił uwagę, że nowo wybudowane boiska szkół mają nawierzchnię z trawy syntetycznej. Taka nawierzchnia wymaga specjalnej pielęgnacji przy zastosowaniu specjalnej maszyny do konserwacji. W związku z tym zasugerował, żeby taką maszynę posiadał MOSiR i zajął się kompleksowa pielęgnacją boisk, żeby nie dopuścić do sytuacji jaka jest na boisku przy SP nr 7.

Pani Agnieszka Muzyk – Zastępca Prezydenta Miasta wyjaśniła, że już w/w kwestię omawiała z Dyrektorem MOSiR. Dyrektor dokona przeglądu sprzętu pod kątem konserwacji wszystkich boisk z trawy syntetycznej. Jeżeli zajdzie konieczność trzeba będzie zakupić sprzęt i zadbać o wszystkie obiekty.

            Więcej spraw różnych nie zgłoszono.

W związku z wyczerpaniem porządku dziennego Przewodniczący obrad zamknął posiedzenie komisji.

  • Data powstania: Data powstania: wtorek, 29 wrz 2015 07:33
  • Data opublikowania: wtorek, 29 wrz 2015 07:34
Banner Cyfrowy Urząd Podawczy
Banner ePUAP
Banner Wojewódzki Biuletyn Informacji Publicznej
Banner Główny Biuletyn Informacji Publicznej