Przybornik
Logo BIP Herb

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

BIP Urzędu Miejskiego w Łomży

Na 34 posiedzeniu Komisji w dniu 6 lipca 2004 roku

Komisja realizowała następujący porządek obrad:
1
Przyjęcie protokołu nr 33/04 z poprzedniego posiedzenia Komisji

2
Zaopiniowanie projektu uchwały w sprawie zmian w budżecie na 2004 rok

3
Podjęcie uchwały w sprawie rozwiązania Zespołu Szkół nr 1 Łomży

4
Informacja o przygotowaniu do wypoczynku letniego dzieci i młodzieży

5
Sprawy różne


Ad. 1

Przyjęcie protokołu nr 33/04 z poprzedniego posiedzenia Komisji

Komisja nie wniosła uwag do protokołu nr 33/04 z poprzedniego posiedzenia Komisji z dnia 22 czerwca br. i w wyniku głosowania przyjęła go 8 głosami za – jednogłośnie.

Ad. 2

Zaopiniowanie projektu uchwały w sprawie zmian w budżecie na 2004 rok

Wniosek Prezydenta w sprawie zmian w budżecie miasta na 2004 rok wraz z autopoprawką przedstawiła Komisji Pani Teresa Morawska – Kierownik Oddziału Budżetu – zgodnie z drukiem nr 309 i 309/1 – w załączeniu do protokołu.
Komisja nie wniosła uwag do projektu uchwały w sprawie zmian w budżecie miasta na 2004 rok i w wyniku głosowania zaopiniowała ją pozytywnie – 8 głosami za, przy braku głosów przeciw i 1 wstrzymującym.

Ad. 3

Podjęcie uchwały w sprawie rozwiązania Zespołu Szkół nr 1 Łomży

Wniosek w powyższej sprawie przedstawił Komisji Pan Jerzy Łuba – Naczelnik Wydziału Oświaty i Kultury – zgodnie z drukiem nr 310 – w załączeniu do protokołu.
Pan Krzysztof Choiński – Zastępca Prezydenta Miasta zabierając głos w dyskusji stwierdził, że uchwała ta kończy wprowadzenie II etapu reformy w naszym mieście. Następnie stwierdził, że Pan Naczelnik Łuba włożył bardzo dużo pracy w reformę szkolnictwa łomżyńskiego, za co mu dziękuje.
Radny Zenon Piechociński wniósł o przyznanie nagrody Naczelnikowi Łuba za efektywną pracę, prowadzoną w złożonych warunkach ekonomicznych i społecznych.
W wyniku głosowania Komisja wniosek przyjęła jednogłośnie – 8 głosami za.
Następnie Komisja 8 głosami za – jednogłośnie pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały w sprawie rozwiązania Zespołu Szkół nr 1 w Łomży, wraz z przyjętym przez Komisję wnioskiem do Prezydenta Miasta o rozważenie możliwości przyznania nagrody uznaniowej Panu Jerzemu Łuba za efektywną pracę związaną z wdrożeniem II etapu reformy oświatowej w Łomży.

Ad. 4

Informacja o przygotowaniu do wypoczynku letniego dzieci i młodzieży

Radny Ryszard Matuszewski odnosząc się do przedłożonej, uzupełnionej na wniosek Komisji informacji zwrócił się z zapytaniem do Pani Ewy Grygo – Kierownika Biura Kultury i Sportu czy ma rozumieć, że tam gdzie nie ma dofinansowania do wypoczynku oznacza, że jego organizator nie ubiegał się o środki z miasta?
Pani Ewa Grygo wyjaśniła, że w przypadku wypoczynku dofinansowywanego z działu kultura i kultura fizyczna – środki na ten cel uchwaliła Rada w uchwale budżetowej na rok bieżący. Dodała, że większość środków na dofinansowanie wypoczynku pochodzi z profilaktyki antyalkoholowej. Wyjaśniła ponadto, że środki na wypoczynek otrzymali ci organizatorzy, którzy o środki ubiegali się i przedstawili dobre programy profilaktyczne.
Pan Prezydent Choiński odnosząc się do zapytania radnego Ryszarda Matuszewskiego wyjaśnił, że przedłożony przez organizatora wypoczynku letniego program musiał zawierać w sobie program szeroko rozumianej profilaktyki alkoholowej – to był warunek otrzymania środków. Jeśli ten warunek nie był spełniony, wniosek odrzucono. Stwierdził, że łącznie wpłynęło 63 wnioski, z czego 21 zostało przyjętych, a 42 odrzucono z uwagi na brak programu profilaktycznego. Dodał, że środki na ten cel w budżecie jeszcze są i jeśli wpłyną dobre wnioski, zostaną one przyjęte.
Radny Ryszard Matuszewski odnosząc się do wypowiedzi Prezydenta Choińskiego stwierdził, że rozumie, że jakieś kryteria w przyznawaniu środków trzeba było przyjąć. Następnie zwrócił uwagę się do Prezydenta z zapytaniem jaki to dobry program napisało Gimnazjum nr 1, że na dofinansowanie formy wypoczynku pn. „wycieczka zagraniczna” otrzymało 7tyś.zł dofinansowania czyli 200zł na osobę. Uważa to za luksus. Osobiście wolałby aby ta kwota została przekazana na dofinansowanie wypoczynku dla dzieci pozostających w mieście.
Pan Prezydent Choiński wyjaśnił, że program wycieczki zagranicznej uwzględnił zagadnienia profilaktyki. W wycieczce tej uczestniczyli uczniowie dwóch szkół, jak też pedagodzy szkolni. Dodał, że jest jeszcze bardzo dużo pieniędzy na dofinansowanie wypoczynku, czeka jednak na dobre programy. Ponadto wyjaśnił, że został opracowany i przyjęty harmonogram kontroli form wypoczynku letniego dofinansowywanych przez miasto.
Radny Ryszard Matuszewski ponownie zabierając głos w dyskusji stwierdził, że dla niego sam fakt, że ktoś chce coś zorganizować, zająć się określoną grupą dzieci i młodzieży, to już to jest wychowawcze. To w programie wcale nie musi być napisane, to jest oczywiste. Kończąc swą wypowiedź stwierdził, że informacja o dofinansowaniu do wypoczynku letniego winna być radnym przedłożona do analizy w miesiącu maju, by mogli ewentualnie wnioskować o pewne zmiany.
Pani Ewa Grygo wyjaśniła, że po wejściu w życie uchwały „Karta współpracy ...” ma nadzieję, że proceduralnie przyznanie dotacji z budżetu miasta będzie łatwiejsze.
Radny Roman Sarnacki zabierając głos w dyskusji stwierdził, że wzorem lat ubiegłych przedłożona informacja winna zawierać dane dotyczące ogólnej kwoty danej formy wypoczynku – byłaby wówczas czytelniejsza.
Radna Alicja Konopka poparła wypowiedź radnego Matuszewskiego, by miasto starało się jak najwięcej środków przeznaczać na organizację wypoczynku dzieciom pozostającym w mieście.
Radna Maria Śmiarowska zabierając głos w dyskusji stwierdziła, że w roku ubiegłym Komisja Rodziny, Opieki Społecznej i Zdrowia zwracała się do Prezydenta w prośbą o przedłożenie: 1. wyników kontroli wypoczynku letniego, w szczególności form wypoczynku dofinansowywanych z budżetu miasta oraz 2. danych z poszczególnych szkół dot. ilości dzieci z rodzin ubogich, które skorzystały z dofinansowywanych przez miasto form wypoczynku letniego, z uwzględnieniem rzeczywistych potrzeb w tym zakresie – jednak taka informacja do dnia dzisiejszego nie wpłynęła, w związku z czym wnosi o przegłosowanie ich i skierowanie do Prezydenta Miasta.
W wyniku głosowania Komisja wnioski przyjęła następującą ilością głosów:
1. w sprawie przedłożenia Komisji wyników kontroli wypoczynku letniego, w szczególności form wypoczynku dofinansowywanych z budżetu miasta – 8 głosami za – jednogłośnie,
2. w sprawie przedłożenia do wiadomości Komisji danych z poszczególnych szkół dot. ilości dzieci z rodzin ubogich, które skorzystały z dofinansowywanych przez miasto form wypoczynku letniego, z uwzględnieniem rzeczywistych potrzeb w tym zakresie – 8 głosami za- jednogłośnie.

Ad. 5

Sprawy różne:

W tym punkcie obrad głos zabrali:

Przewodniczący obrad zwrócił się do Naczelnika Łuby z zapytaniem czy istnieje możliwość wydzielenia spośród wszystkich godzin zajęć pozalekcyjnych danej szkoły, godzin na zajęcia sportowe.
Pan Naczelnik Łuba odnosząc się do zapytania Przewodniczącego obrad stwierdził, że jest to kompetencja dyrektora szkoły, a nie Prezydenta Miasta.
Radny Ryszard Matuszewski poruszył kwestię fatalnego stanu boisk i całej posesji SP nr 10 od strony ul. Przykoszarowej, jak też obchodów Roku Lutosławskiego w Łomży. Stwierdził, że mija pół roku i nic w tym kierunku nie uczyniono, a wniosków w tej sprawie Komisja zgłosiła kilka.
Pan Naczelnik Łuba stwierdził, że boiska szkół są co jakiś czas odnawiane, jednak ich dewastacja przebiega w wielkim tempie. Dodał, że z roku na rok zwiększa miasto nakłady na tego typu zadania.
Pani Ewa Grygo wyjaśniła, że powstał komitet obchodów Roku Lutosławskiego w Łomży. W ramach obchodów tego roku odbył się konkurs wykonawczy utworów Lutosławskiego, w trakcie realizacji jest wniosek o nadanie imienia Lutosławskiego Łomżyńskiej Orkiestrze Kameralnej,
Radny Zenon Piechociński zwrócił uwagę, że komisja zgłaszała wiele wniosków i nie zostały one zrealizowane, nawet nie wpłynęła na nie odpowiedź, np. wniosek o nadanie rondu im. Lutosławskiego czy też o ufundowanie medalionu zmarłemu Prezydentowi Miasta Łomży - Janowi Turkowskiemu.
Następnie Komisja rozpatrzyła wniosek w sprawie wytypowania kandydata do składu komisji konkursowej na stanowisko dyrektora naczelnego i artystycznego Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej – zgodnie z pismem OKS.4015-4-3/04 – w załączeniu.
Do składu w/w komisji konkursowej wytypowano kandydaturę radnej Alicji Konopka.
Radna Alicja Konopka wyraziła zgodę na pracę w komisji konkursowej.
W wyniku głosowania Komisja jednogłośnie – 8 głosami za poparła kandydaturę radnej Konopka do składu komisji konkursowej na stanowisko dyrektora naczelnego i artystycznego Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej.
  • Data powstania: Data powstania: wtorek, 28 wrz 2004 08:13
  • Data opublikowania: wtorek, 28 wrz 2004 08:19
  • Data przejścia do archiwum: wtorek, 19 gru 2006 09:47
Banner Cyfrowy Urząd Podawczy
Banner ePUAP
Banner Wojewódzki Biuletyn Informacji Publicznej
Banner Główny Biuletyn Informacji Publicznej