Przybornik
Logo BIP Herb

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

BIP Urzędu Miejskiego w Łomży

Na 22 posiedzeniu w dniu 23 października 2007 roku

Komisja realizowała następujący porządek:

1.     Przyjęcie protokołów nr 19/07, 20/07 i 21/07 z poprzednich posiedzeń Komisji

 

2.     Zaopiniowanie wniosku Prezydenta w sprawie przyznania dotacji z budżetu miasta na dofinansowanie zadania z zakresu kultury / druk nr 206, 206A/

 

3.     Zaopiniowanie wniosku Prezydenta w sprawie zmian w budżecie na 2007 rok       / druk nr 215, 215A/

 

4.     Informacja o stanie prac adaptacyjnych budynku po Gimnazjum Publicznym nr 4 na potrzeby Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży.

 

5.     Sprawy różne.

 

Ad. 1 

Przyjęcie protokołów nr 19/07, 20/07 i 21/07 z poprzednich posiedzeń Komisji

 

  

1.      Komisja nie wniosła uwag do protokołu nr 19/07 z dnia 17.09.br i w wyniku głosowania przyjęła go 7 głosami za – jednogłośnie

 

2.      Komisja nie wniosła także uwag do protokołu nr 20/07 z dnia 25.09.br. i w wyniku głosowania przyjęła go 7 głosami za – jednogłośnie

 3.      Do protokołu nr 21/07 z dnia 04.10.br. Komisja także nie wniosła uwag i w wyniku głosowania przyjęła go 7 głosami za – jednogłośnie.

 

 

 Ad. 2 

Zaopiniowanie wniosku Prezydenta w sprawie przyznanie dotacji z budżetu miasta na dofinansowanie zadania z zakresu kultury - druk nr 206, 206A

 Komisja nie wniosła uwag do powyższego wniosku i w wyniku głosowania zaopiniowała go jednogłośnie pozytywnie – 7 głosami za.

 Ad. 3 

Zaopiniowanie wniosku Prezydenta w sprawie zmian w budżecie na 2007 rok -        druk nr 215, 215A 

Wniosek w powyższej sprawie przedstawiła Komisji Pani Jadwiga Kozłowska – Skarbnik Miasta – zgodnie z drukiem nr 137.

Radna  Wanda Mężyńska zabierając glos w dyskusji zwróciła się z pytaniem czy szkoły nie planują nagród jubileuszowych.

Pani Jadwiga Kozłowska – Skarbnik Miasta wyjaśniła, że szkoły planują nagrody jubileuszowe, ale są takie sytuacje, w których nauczyciel donosi swoje dokumenty, i tego nie da się przewiedzieć.

Więcej uwag nie zgłoszono i  Komisja proponowane zmiany w budżecie na 2007 rok zaopiniowała pozytywnie 6 głosami za – jednogłośnie.

 

 Ad. 4  

Pan Jerzy Jastrzębski - Dyrektor Muzeum Północno-Mazowieckiego przypomniał, że decyzja Rady o przyznaniu Muzeum budynku przy ul. Dwornej zapadła pod koniec sierpnia 2005 roku. Muzeum musiało do końca marca 2006 roku wyprowadzić się z budynku przy ul. Krzywe Koło i przenieść się na ul. Dworną. Był to o tyle kłopot, że rzeczy należące do MP-M znajdowały się nie tylko na ul. Krzywe Koło. Poza tym trzeba było przygotować pomieszczenia, bo Muzeum zastało je tak jak opuściła je szkoła.  Oprócz tego był przede wszystkim  problem zbiorów, bo musiały one być dobrze przechowywane i zabezpieczone, w związku z tym to musiało trochę potrwać. Muzeum działalność przy ul. Dwornej rozpoczęło 1 kwietnia 2006 roku. Wprowadzając się na ul. Dworną, Muzeum było trochę jeszcze na etapie walizkowym i będąc tutaj zaczęło przygotowywać pomieszczenia do poziomu przynajmniej umożliwiającego pracę. Dodał, że pomieszczenie, w którym odbywa się posiedzenie Komisji to  sala oświatowa. Muzeum prowadzi w niej zajęcia oświatowe dla dzieci. Prowadzone są prace związane z przygotowaniem dokumentacji dotyczącej remontu i modernizacji budynku. Pierwszy przetarg ogłoszony pod koniec czerwca 2006 roku niestety musiał być powtarzany trzy razy, i z związku z tym decyzja o wykonawcy zapadła dopiero we wrześniu 2006 roku. Wykonawca miał czas do końca lutego 2007 roku, ale w wyniku perturbacji prace trwały do kwietnia 2007 roku.  Dokumentacja, którą mają radni  jest już uzgodniona i obejmuje całość jeżeli chodzi o remont, ale także jest tam dokumentacja przewidująca rozbudowę tego budynku. Jest już koncepcja, bo tak było w założeniach dotyczących dokumentów przetargowych. Rozbudowa ma dotyczyć budynku wzdłuż ul. Giełczyńskiej, jest to kwestia nadbudowy do wysokości istniejącego budynku i  rozebrania części garażowej.   Poinformował, że w budynku Muzeum do wykonania są m.in. następujące prace:

-         wykonanie izolacji poziomej zewnętrznych ścian fundamentowych i izolacji pionowej

 -         odprowadzenie wody od budynku

-         remont elewacji

-         dobudowa szybu dźwigowego

-         remont pomieszczeń w budynku

-         remont klatki schodowej wraz z wymianą balustrady

 -         wymiana stolarki okiennej

 -         wymiana stolarki drzwiowej

-         remont instalacji wewnętrznej i przebudowa pomieszczeń higieniczno- sanitarnych

-         remont systemu grzewczego

-         remont i ocieplenie więźby dachowej wraz z wykonaniem jej pokrycia 

 -         wykonanie podwieszanych sufitów na salę wystawową

-         nadbudowa o jedną kondygnację węzła cieplnego

-         remont budynku gospodarczego znajdującego się na posesji

-         remont ogrodzenia od ul. Giełczyńskiej oraz wykonanie nowego ogrodzenia od strony ul. Dwornej

-         wykonanie kanalizacji deszczowej.

Stwierdził, że są to najważniejsze prace jakie trzeba wykonać. Dodał, że budynek wymaga określonego zabezpieczenia.  W tej chwili jest zabezpieczony trzema systemami: przeciwpożarowym (czujki przeciwpożarowe), sygnalizacji zagrożeń i  zabezpieczenienia wizyjnego.  W budynku jest 12 kamer, a docelowo będzie 22. Będzie monitoring zewnętrzny i wewnętrzny. Całe zabezpieczenie jest darowizną firmy Purzeczko, o wartości ponad 100 tys. zł. Darowizną jest także monitorowanie  tego systemu, czyli pokrycie kosztów związanych z obsługą i konserwacją, przez najbliższe 3 lata. Nie wie co będzie później. W tym roku prowadził rozmowy ponieważ przesunęła się sprawa remontu ze względu na to, że wniosek który był złożony nie został przyjęty. Firma obiecała, że w momencie, kiedy będzie robiony remont pokryje koszty związane z uzupełnieniem kamer i czujników.  Podkreślił, ze wiele prac w budynku zostało wykonanych przez pracowników Muzeum. Dzięki temu można było ten budynek przystosować do użytkowania praktycznie bez dodatkowych dotacji miejskich, ale teraz Muzeum jest już na etapie, gdzie jego możliwości się  skończyły. Gotowa jest już dokumentacja i trzeba robić wg niej, a nie tak jak się chce. Dokumentacja obejmuje całość i w związku z tym jest to przedmiotem jednego przetargu.

             Przewodnicząca obrad zwróciła się z pytaniem, kiedy odbędzie się wystawa w Muzeum.             

Pan Jerzy Jastrzębski - Dyrektor Muzeum Północno-Mazowieckiego odpowiedział, że robione są takie małe wystawy jak te w holu. Prowadzone są zajęcia edukacyjne dla młodzieży szkolnej. W tym roku mimo, że Muzeum Północno-Mazowieckie jest zamknięte to przez trzy kwartały przyjęło 2 tys.  osób.  Dodał, ze Muzeum nie zrobi dużej wystawy dopóki nie przygotuje powierzchni. W przyszłym roku  w Galerii będą  wystawy z okazji 590- lecia nadania praw miejskich Łomży i  60 rocznicy otwarcia Muzeum, bo tutaj nie ma kiedy ich zrobić.    

  Ad. 5                  

Przewodnicząca obrad zapoznała Komisję z treścią zaproszenia na Łomżyńską Jesień Kulturalną.   

W związku z wyczerpaniem porządku dziennego Przewodnicząca obrad zamknęła posiedzenie Komisji.

  • Data powstania: Data powstania: środa, 28 lis 2007 09:25
  • Data opublikowania: środa, 28 lis 2007 09:37
  • Data przejścia do archiwum: wtorek, 21 gru 2010 11:47
Banner Cyfrowy Urząd Podawczy
Banner ePUAP
Banner Wojewódzki Biuletyn Informacji Publicznej
Banner Główny Biuletyn Informacji Publicznej