Przedstawiamy projekt Strategii Miasta Łomża do roku 2030, wskazujący cele strategiczne i kierunki rozwoju, w jakich powinno zmierzać miasto, aby zapewnić sobie stały, zrównoważony rozwój, a mieszkańcom konsekwentne polepszanie warunków życia. Mamy nadzieję, że projekt nowej Strategii będzie odpowiedzią na potrzeby i oczekiwania mieszkańców naszego Miasta, a w kolejnej perspektywie funduszy europejskich zwiększy szanse na pozyskanie zewnętrznych środków finansowych na istotne dla rozwoju przedsięwzięcia.
więcej
Od 22 lutego do 29 marca 2022 r. będzie można wyrazić swoje opinie, uwagi oraz podać propozycje zmian do projektu Strategii Rozwoju Miasta Łomża do roku 2030. Dokument wskazuje cele strategiczne i kierunki rozwoju, w jakich powinno zmierzać miasto, aby zapewnić sobie stały, zrównoważony rozwój, a mieszkańcom konsekwentne polepszanie warunków życia. Liczymy, że projekt nowej Strategii będzie odpowiedzią na potrzeby i oczekiwania mieszkańców naszego Miasta, a w kolejnej perspektywie funduszy europejskich zwiększy szanse na pozyskanie zewnętrznych środków finansowych na istotne dla rozwoju przedsięwzięcia.
więcej
Na podstawie art. 37 ust. 3 ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych (Dz. U. z 2021r. poz. 110), na zasadach określonych w dziale III w rozdziale 1 i 3 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2021 r. poz. 247, 784, 922, 1211, 1551) informujemy o rozpoczęciu z dniem 10 listopada 2021 r. konsultacji społecznych dot. projektu dokumentu pn. Analiza kosztów i korzyści związanych z wykorzystaniem autobusów zeroemisyjnych przy świadczeniu usług komunikacji miejskiej.
więcej
Od 10 listopada do 3 grudnia mieszkańcy Łomży będą mogli w formie pisemnej wyrazić swoje opinie, uwagi oraz podać propozycje zmian do treści Analizy kosztów i korzyści (AKK) związanych z wykorzystaniem autobusów zeroemisyjnych przy świadczeniu usług komunikacji miejskiej. Dzięki udziałowi w konsultacjach społecznych mieszkańcy będą mieli wpływ na kształtowanie polityki transportowej Miasta Łomży.
więcej
Celem akcji konsultacyjnej było zebranie opinii mieszkańców dotyczącej nadania nazw ulicom, oznaczonym w ewidencji gruntów i budynków m. Łomża jako działki nr 24009 o pow. 0,2271 ha oraz nr 24012 o pow. 0,2525 ha, stan prawny w KW LM1L/00081814/0, stanowiącym własność Miasta Łomża, położonym w rejonie ulic Polnej, Wesołej i Waleriana Łukasińskiego, na terenie Osiedla nr 2.
więcej
W czwartek 30 kwietnia zapraszamy do udziału w wideokonferencji, podczas której będzie można zgłaszać swoje propozycje do projektu Łomżyńskiej Strategii Elektromobilności.
więcej
Celem akcji konsultacyjnej przeprowadzonej od 17 lutego do 6 marca 2020 r. było zebranie opinii mieszkańców miasta Łomży dotyczącej nadania nazwy ulicy, stanowiącej własność Miasta Łomża, położonej w rejonie ulic Wojska Polskiego, Partyzantów i Nowogrodzkiej na terenie Osiedla nr 3. Najwięcej osób głosowało za nazwą ul. Wspólna.
więcej
Czy w Łomży powinna powstać strefa czystego transportu, gdzie powinny znaleźć się stacje ładowania, czy warto korzystać z rowerów elektrycznych? Odpowiedzi spróbują znaleźć uczestnicy warsztatów planowania procesu współdecydowania, organizowanych w ramach konsultacji społecznych dotyczących Łomżyńskiej Strategii Elektromobilności. Warsztaty z udziałem mieszkańców Łomży i ekspertów/liderów są pierwszym etapem procesu konsultacyjnego, którego efektem będzie stworzenie projektu Strategii.
więcej
Od 28 lutego do 5 kwietnia mieszkańcy Łomży będą mogli proponować rozwiązania służące ograniczeniu emisji zanieczyszczeń w mieście w zakresie tzw. zrównoważonej mobilności. Tym samym włączą się w tworzenie Łomżyńskiej Strategii Elektromobilności. Przygotowanie projektu poprzedzą kilkuetapowe konsultacje społeczne.
więcej
Od 14 do 31 października trwała akcja konsultacyjna mająca na celu zebranie opinii mieszkańców dotyczących nadania nazw ulicom, oznaczonym w ewidencji gruntów i budynków m. Łomża jako działki nr 24009 o pow. 0,2271 ha oraz nr 24012 o pow. 0,2525 ha i nr 21127 o pow. 0,1696 ha, stan prawny w KW LM1L/00081814/0 i KW LM1L/00028045/9, stanowiące własność Miasta Łomża, położone w rejonie ulic Polnej, Wesołej i Waleriana Łukasińskiego, na terenie Osiedla nr 2. Najwięcej głosów zdobyły propozycje Alabastrowa i Edukacyjna.
więcej
Ruszają konsultacje Rocznego Programu Współpracy Miasta Łomży z Organizacjami Pozarządowymi na 2020 rok. Uwagi do projektu dokumentu będzie można zgłaszać od 16 października do 6 listopada 2019 r.
więcej
Prezydent Łomży ogłosił konsultacje społeczne, których przedmiotem jest diagnoza potrzeb i kierunków rozwoju lokalnego Miasta Łomża. Poznanie opinii mieszkańców miasta posłuży do opracowania zarysu projektu w ramach Programu „Rozwój Lokalny”, finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021.
więcej
Od 25 kwietnia do 16 maja trwają konsultacje społeczne dotyczące zmiany Lokalnego Programu Rewitalizacji.
więcej
Prezydent Miasta Łomża ogłosił konsultacje społeczne dotyczące aktualizacji listy podstawowej Lokalnego Programu Rewitalizacji na lata 2017-2023. Swoje uwagi można zgłaszać do 18 marca 2019 r.
więcej
Informacja o przystąpieniu do konsultacji projektu dokumentu: Analiza kosztów i korzyści związanych z wykorzystaniem przy świadczeniu usług komunikacji miejskiej autobusów zeroemisyjnych oraz innych środków transportu, w których do napędu wykorzystywane są wyłącznie silniki, których cykl pracy nie powoduje emisji gazów cieplarnianych lub innych substancji objętych systemem zarządzania emisjami gazów cieplarnianych.
więcej