Łomża

Strona główna » Informacje praktyczne » Informacje i ostrzeżenia » Informacje koronawirus

Łagodzenie obostrzeń na wakacje

foto
Już od 13 czerwca rząd wprowadza łagodniejsze zasady bezpieczeństwa. Zmiany umożliwią sprzedaż oraz spożywanie jedzenia i picia w kinach, teatrach, na koncertach oraz w innych instytucjach kultury i rozrywki. Od 26 czerwca zwiększa się także limity – więcej widzów będzie mogło być w kinach i teatrach, otwarte zostaną dyskoteki. Więcej osób będzie mogło przebywać w hotelach, restauracjach i na siłowniach. Zasady będą obowiązywać do końca wakacji, z możliwością modyfikacji. Limity nie dotyczą osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.
więcej

W maju łagodniejsze zasady bezpieczeństwa

foto
Ostatnie dni to znaczny spadek liczby zakażeń koronawirusem w Polsce. Jeżeli trend spadkowy będzie utrzymywał się również w nadchodzących dniach, możliwe będzie luzowanie kolejnych obostrzeń.
więcej

Od 27 marca zmiany w zasadach bezpieczeństwa

foto
Od soboty, 27 marca rząd wprowadza nowe zasady bezpieczeństwa. Obowiązywać będą do 9 kwietnia, czyli obejmą także okres Świąt Wielkanocnych. Aby opanować tempo rozwoju COVID-19, należy ograniczyć mobilność społeczną, która jest kluczowa w walce z koronawirusem. Wszystkie decyzje w sprawie obostrzeń podejmowane są wspólnie z rządowymi ekspertami z dziedziny zdrowia publicznego, wirusologami i epidemiologami.
więcej

Od 20 marca w całej Polsce obowiązują rozszerzone zasady bezpieczeństwa

foto
Sytuacja epidemiczna w Polsce pogarsza się. Brytyjska mutacja koronawirusa powoduje, że liczba nowych zachorowań oraz osób hospitalizowanych znacząco rośnie. Dlatego, w trosce o zdrowie i życie obywateli, wprowadzono rozszerzone zasady bezpieczeństwa w całej Polsce. Dodatkowo rząd rekomenduje pracę zdalną wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. Zasady wprowadzone zostaną od soboty, 20 marca. Obowiązywać będą do 9 kwietnia, czyli obejmą także okres Świąt Wielkanocnych.
więcej

Pandemiczne obostrzenia - zmiany od 12 lutego

Premier Mateusz Morawiecki wraz z wicepremierem Piotrem Glińskim i wicepremierem Jarosławem Gowinem poinformowali o otwarciu, w ramach określonego reżimu sanitarnego, hoteli, stoków, kin, teatrów i basenów. Nowe zasady na razie mają obowiązywać przez dwa tygodnie.
więcej

Rząd przedłużył etap odpowiedzialności i wprowadził dodatkowe ograniczenia

foto
Przerwanie transmisji COVID-19 to jedyny skuteczny sposób na zwycięstwo w walce z koronawirusem. Zdaniem rządu umożliwi to szczepionka przeciwko COVID-19. Zanim jednak rozpocznie się proces szczepień, trzeba być szczególnie ostrożnym i odpowiedzialnym. Dlatego do 17 stycznia 2021 r. przedłużony został etap odpowiedzialności, podczas którego wprowadzono dodatkowe ograniczenia. Zamknięcie stoków narciarskich oraz zakaz przemieszczania się w Sylwestra – to niektóre z nich. Sprawdź, jakie zmiany czekają nas po świętach Bożego Narodzenia.
więcej

Są nowe obostrzenia rządowe!

foto
W związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19 premier Mateusz Morawiecki wprowadził kolejne obostrzenia. Poniżej komunikat rządowy:
więcej

Nowe obostrzenia rządowe!

foto
W związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19 polski rząd wprowadził kolejne obostrzenia. Najważniejsze z nich to zamknięcie cmentarzy i praca zdalna w administracji publicznej. Poniżej komunikat rządowy:
więcej

Cała Polska w czerwonej strefie, kolejne zasady bezpieczeństwa oraz Solidarnościowy Korpus Wsparcia

nowe zasady bezpieczeństwa
W związku z dynamiczną sytuacją epidemiczną rząd reaguje na bieżąco i wprowadza kolejne zasady bezpieczeństwa, gdyż przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się koronawirusa jest obecnie priorytetem. Od soboty, 24 października cała Polska zostanie objęta obostrzeniami czerwonej strefy. Wśród zmian znajdą się: zajęcia zdalne również w klasach 4-8 szkół podstawowych, obowiązek przemieszczania się osób poniżej 16. roku życia pod opieką rodzica lub opiekuna, a także ograniczenia w funkcjonowaniu lokali gastronomicznych, sanatoriów oraz organizacji imprez, spotkań i zgromadzeń. Rząd uruchamia też Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów – program przeznaczony do koordynacji pomocy osobom starszym, zarówno na szczeblu centralnym, jak i samorządowym.
więcej

Nowe zasady profilaktyki przeciw COVID-19 od 17 października

foto
Od 17 października w całym kraju wprowadzone zostają nowe narzędzia do walki z koronawirusem. Zmiany dotyczą m.in. funkcjonowania punktów gastronomicznych, działalności basenów i siłowni, a także maksymalnej liczby uczestników zgromadzeń publicznych. Rząd zaleca ograniczenie kontaktów społecznych – od tego zależy, jak szybko pokonamy drugą falę pandemii.
więcej

Epidemia koronawirusa - cała Polska z zasadami z żołtej strefy!

foto
Walka z pandemią COVID-19 trwa. Aby była jeszcze bardziej skuteczna, rząd dostosowuje działania do obecnej sytuacji. Od soboty 10 października wprowadzone zostają zasady bezpieczeństwa ze strefy żółtej w całym kraju. - Jesteśmy mądrzejsi o doświadczenia z ostatnich miesięcy. Zwiększamy liczbę łóżek w szpitalach, a także usprawniamy proces koordynacji przepływu pacjentów pomiędzy placówkami. Dodatkowo, w każdym województwie powstanie szpital koordynacyjny, a w nim dodatkowe stanowiska intensywnej terapii dla pacjentów zarażonych koronawirusem - informuje rząd na swojej stronie internetowej. Poniżej prezentujemy pełną treść komunikatu.
więcej

Urząd w okresie epidemii COVID-19

Poniżej w załączeniu prezentujemy niezbędne informacje dotyczące organizacji pracy Urzędu Miejskiego w Łomży w czasie epidemii, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia mieszkańcom i pracownikom samorządowym.
więcej

Nowe zasady zasłaniania nosa i ust, otwarte kina i siłownie – wchodzimy w kolejny etap odmrażania

foto
Przed nami czwarty etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19. Od 30 maja nie musimy zasłaniać nosa i ust w otwartej przestrzeni – ale tylko pod warunkiem, że możemy zachować 2 metry odstępu od innych. Maseczki będą jednak konieczne w niektórych przestrzeniach zamkniętych, m.in. w sklepach, kościołach, autobusach czy tramwajach. Oprócz tego otwierane są kina, teatry, siłownie i salony masażu, ale w ścisłym reżimie sanitarnym. Umożliwiono także organizację wesel do 150 osób. Mimo że rząd odchodzi od wielu obostrzeń, jedna zasada pozostanie aktualna nadal. Wciąż będziemy musieli zachować szczególną ostrożność w kontaktach z innymi.
więcej

Rząd znosi kolejne ograniczenia

foto
Premier Mateusz Morawiecki ogłosił trzeci, przedostatni etap znoszenia ograniczeń związanych z koronawirusem. Od poniedziałku 18 maja będziemy mogli skorzystać z usług fryzjera i kosmetyczki, a także pójść do restauracji i kawiarni. Do tych miejsc dotrzemy szybciej, ponieważ podwyższony zostanie limit pasażerów w transporcie publicznym. Oprócz tego od 25 maja zostaną umożliwione bezpośrednie konsultacje z nauczycielami maturzystom i uczniom ósmych klas oraz zapewniona zostanie opieka nad uczniami klas 1-3 w szkołach podstawowych.
więcej

Etapy znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19

foto
Od 20 kwietnia zmienią się niektóre zasady bezpieczeństwa. Zakupy w sklepie zrobi w jednym czasie więcej osób, do lasu i parku będzie można wejść w celach rekreacyjnych, a młodzież powyżej 13. roku życia będzie mogła poruszać się bez opieki osoby dorosłej. Podejmowane są ostrożne działania, których celem jest powrót do normalności Polaków, a także odmrożenie polskiej gospodarki. Proces ten będzie podzielony na etapy – tak, aby zachować maksimum bezpieczeństwa obywateli. Rządowi zależy, aby Polacy rozsądnie korzystali z nowych przepisów.
więcej

Obowiązek zasłaniania ust i twarzy już wkrótce, a zasady bezpieczeństwa na dłużej

foto
Od 16 kwietnia (czwartek) każda osoba na ulicy będzie miała obowiązek zasłaniania ust i nosa. Zmianie ulegną także terminy matur i egzaminu ósmoklasisty. Oprócz tego przedłużamy obowiązywanie wszystkich dotychczasowych zasad bezpieczeństwa. To oznacza, że ograniczenia w przemieszczaniu się, czy limity wiernych w kościołach obowiązują również podczas świąt wielkanocnych.
więcej

Połączmy siły i razem zwalczmy koronawirusa. Powieś plakat w swojej okolicy!

foto
Co zrobić po powrocie z zagranicy? Jakie zasady obowiązują podczas kwarantanny? Jak bezpiecznie zrobić zakupy, korzystać z komunikacji publicznej i dojechać do pracy? To bardzo ważne pytania na które wszyscy powinniśmy znać odpowiedzi. Świadome działania podczas trwającej pandemii koronawirusa to skuteczniejsza walka z zagrożeniem! Dlatego rząd przygotował serię plakatów z najważniejszymi informacjami, zachęcając do ich pobierania, drukowania i rozwieszania.
więcej

Kolejne kroki w walce z koronawirusem – w sklepie mniej osób, ograniczenia w poruszaniu nieletnich

Rząd wprowadza kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem. Od 1 kwietnia do odwołania każda osoba do 18 roku życia z domu wyjdzie tylko pod opieką dorosłego opiekuna, a parki, bulwary, czy plaże będą zamknięte. Za złamanie zakazów grozi kara od 5 do nawet 30 tys. zł. Oprócz tego zmienione zostają zasady robienia zakupów w sklepach stacjonarnych i zawieszana jest działalność salonów fryzjerskich, kosmetycznych i tatuaży. Co jeszcze się zmienia?
więcej


Informacje nt. kwarantanny

Od 15 marca każda powracająca do Polski osoba jest zobowiązana poddać się obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie. Szczegóły:
więcej

« · 1 · 2 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

VeloBank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED