Łomża

Strona główna » Aktualności

50 lat pracy w MPK

Krzysztof Prusiński
Krzysztof Prusiński świętuje 50-lecie swojej pracy w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacji sp. z o.o. w Łomży. Pracę rozpoczynał w lipcu 1974 roku jako 18-latek bezpośrednio po szkole zawodowej. Z wyjątkowym jubilatem spotkał się prezydent Mariusz Chrzanowski.
więcej

Drogowcy na Reymonta

ul. Reymonta
Rozpoczął się remont ulicy Reymonta w Łomży. Zadanie dotyczy przede wszystkim wymiany nawierzchni jezdni na odcinku około 250 metrów.
więcej

Zapraszamy na Jarmark

foto
W niedzielę 14 lipca na Starym Rynku w Łomży odbędzie się Jarmark „Zasmakuj w Łomży”. W godzinach od 9:00 do 15:00 na stoiskach można będzie nabyć żywność tradycyjną i regionalną oraz wyroby rękodzieła artystycznego. W trakcie wydarzenia będzie również promowane bezpieczeństwo w ruchu drogowym przez Komendę Miejską Policji w Łomży. Wśród atrakcji przewidziano znakowanie rowerów, miasteczko ruchu drogowego, symulator zderzeń, sprzęt techniki policyjnej.
więcej

Radni przyjęli stanowisko w sprawie rządowych planów odejścia od realizacji szybkiej kolei do Łomży

na zdjęciu prezydent Mariusz Chrzanowski w towarzystwie radnych Andrzeja Grzymały, Mariusza Tarki, Leszka Konopki, Andrzeja Wojtkowskiego, Waldemara Cieślika, Marcina Dębka podczas konferencji prasowej poprzedzającej sesję Rady Miejskiej, fot. Grzegorz Daniluk
Rada Miejska Łomży przyjęła stanowisko ws. rządowych planów odejścia od realizacji połączenia kolejowego Warszawa – Ostrołęka – Łomża – Giżycko w ramach Centralnego Portu Komunikacyjnego. Z wnioskiem w tej sprawie i projektem pisma wystąpił prezydent Mariusz Chrzanowski.
więcej

Rekrutacja do programu "Rehabilitacja 25+"

Osoby z niepełnosprawnością podczas terapii warsztatowych
Osoby z niepełnosprawnościami potrzebują kontaktu z innymi, potrzebują akceptacji, możliwości samorealizacji, poczucia własnej wartości. Po ukończeniu szkoły specjalnej trafiają do takich miejsc jak Zakłady Aktywności Zawodowej, Warsztaty Terapii Zajęciowej czy Środowiskowe Domy Samopomocy lecz co dzieje się z tymi osobami dla których zabraknie miejsca w takich jednostkach? Otóż Państwowy Fundusz Rehabilitacyjny Osób Niepełnosprawnych pomyślał o absolwentach, dla których, z różnych przyczyn, zabrakło miejsca w takich placówkach, tworząc pilotażowy program "Rehabilitacja 25 plus".
więcej

Muzealne weekendy z zabytkowym autobusem

foto
Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży dopełnia czasową wystawę „Jedziemy! 55 lat MPK w Łomży” dodatkowymi wydarzeniami. W sobotę 13 lipca i w niedzielę 25 sierpnia jej atrakcją będzie autobus Autosan H9-35, który będzie kursować po mieście. Przewidziano również zwiedzanie wystawy z wieloletnimi pracownikami MPK, którzy o przedsiębiorstwie wiedzą wszystko. Przejażdżki będą bezpłatne, a kupując bilety na wystawę będzie można skorzystać z różnych ulg, w tym tych związanych z Łomżyńską Kartą Mieszkańca.
więcej

Zgłoszenia do Rady Sportu

Prezydent Łomży ogłosił nabór do Łomżyńskiej Rady Sportu. Jej członkiem może być osoba, która najpóźniej w dniu zgłoszenia ukończyła 18 lat, korzysta z pełni praw publicznych, posiada pełną zdolność do czynności prawnych, doświadczenie zawodowe w zakresie kultury fizycznej lub/i reprezentuje stowarzyszenia, kluby i organizacje realizujące zadania w zakresie kultury fizycznej. Zgłoszenia przyjmowane są do 22 lipca br.
więcej

Nabór do Publicznego Przedszkola Specjalnego nr 3 w Łomży

Niebawem rozpocznie się nowy rok szkolny. Dla rodziców, który po raz pierwszy poślą swoje dziecko do przedszkola, bądź myślą o zmianie dotychczasowej placówki dziecka, jest to czas pełen obaw i stawiana sobie pytań: Czy dobrze wybrałem przedszkole? Jak moje dziecko poradzi sobie z adaptacją do nowych warunków? Jeśli dziecko wykazuje specyficzne potrzeby rozwojowe, problem wyboru odpowiedniego przedszkola nabiera jeszcze większej wagi.
więcej

2 miesiące Łomżyńskiej Karty Mieszkańca

foto
Bezpłatna komunikacja miejska, zniżki w miejskich instytucjach kultury i sportu oraz na usługi w podmiotach prywatnych – z takich profitów mogą od 1 lipca korzystać posiadacze Łomżyńskiej Karty Mieszkańca. Wnioski o jej wydanie złożyły już tysiące osób.
więcej

Startuje kino plenerowe

foto
W niedzielę 7 lipca odbędzie się pierwsza w 2024 roku emisja filmu w ramach wydarzenia pn. „Zasmakuj w kinie letnim”. O godz. 21:30 na Starym Rynku można będzie obejrzeć animowaną komedię z 2019 roku pt. „Gang zwierzaków”.
więcej

Festiwal Kultur

foto
W sobotę 6 lipca 2024 roku o godzinie 16:00 na bulwarach nadnarwiańskich w Łomży odbędzie się druga edycja Festiwalu Kultur, organizowanego przez Stowarzyszenie Youth Human Impact. To wyjątkowe wydarzenie ma na celu zbliżenie i prezentację różnorodnych kultur z różnych części świata, promowanie podróżowania oraz wartości europejskich. Patronat honorowy objął nad nim prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.
więcej

Łomżyniacy na ŁoKeRach

stacja ŁoKeRowa na bulwarach
Za nami dwa miesiące tegorocznego funkcjonowania Łomżyńskiej Komunikacji Rowerowej w 2024 roku. W tym okresie jednoślady wypożyczano prawie 9 tysięcy razy. System ŁoKeR będzie działał do końca października.
więcej

Lato w Bibliotece

foto
Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży zaprasza dzieci i młodzież do udziału w zajęciach w ramach „LATA W BIBLIOTECE 2024”.
więcej

Sukces łomżyńskiej elektromobilności doceniony przez Chińczyków

prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, Account Manager Yutong Ivan Liu, prezes MPK sp. z o.o. Janusz Nowakowski
Z udziałem przedstawicieli firmy Yutong z Chin odbyło się w Urzędzie Miejskim spotkanie podsumowujące projekt „Zrównoważona mobilność miejska w Łomży”. To właśnie w ramach tego zadania do naszego miasta trafiło osiem autobusów elektrycznych chińskiego producenta. Wizyta delegacji Państwa Środka była także okazją, aby docenić pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji sp. z o.o. w Łomży, którzy osiągnęli najniższe na świecie zużycie energii przez 12-metrowe autobusy elektryczne. Przekazali oni dwa vouchery na jesienny wyjazd do ChRLD, które trafią do kierowców mających najlepsze efekty w tym zakresie.
więcej

Letni wypoczynek na plaży z ratownikami przez miesiąc

plaża nad Narwią, fot. K. Brzostowski
Nabrzeże rzeki Narew przy moście Hubala po stronie Łomży w okresie letnim traktowane jest przez mieszkańców jako doskonałe miejsce do plażowania. W ostatnich latach w wakacje powstawało tam finansowane z budżetu miasta kąpielisko miejskie, strzeżone przez wykwalifikowanych ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jednak w tym roku nad bezpieczeństwem miłośników rzecznych kąpieli będą oni czuwali tylko przez miesiąc. Dlaczego?
więcej

Varsovia Warszawa i mała Natalia zwycięzcami piłkarskiego Łomża Cup 2024

foto
W miniony weekend odbyła się kolejna edycja turnieju Łomża Cup. W tym roku na boiskach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży podczas trzydniowych zmagań rywalizowało 12 zespołów, które rozgrywały mecze systemem „każdy z każdym” na trzech pełnowymiarowych boiskach.
więcej

Czerwony Bór. Chwała Bohaterom - projekt historyczny

foto
Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży, w ramach programu „Patriotyzm Jutra” Edycja 2024, organizowanego przez Muzeum Historii Polski, otrzymała dofinansowanie na realizację historycznego projektu „Czerwony Bór’44 Chwała Bohaterom!” Jest to ogólnopolski program dotacyjny finansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
więcej

List prezydenta Łomży na zakończenie roku szkolnego

Szanowni Państwo, Dyrektorzy, Nauczyciele, Pracownicy Administracji i Obsługi, Rodzice, Uczniowie,
Za nami kolejny rok szkolny, który obfitował w wytężoną pracę, zdobywanie wiedzy i umiejętności. Był także czasem nauki koleżeństwa, szacunku, wrażliwości, patriotyzmu i odpowiedzialności.
więcej

Łomżyńskie wakacje

foto
Zachęcamy do zapoznania się z programem "Łomżyńskich wakacji", przygotowanym przez placówki miejskie. Szczegółowe informacje o poszczególnych wydarzeniach będą sukcesywnie publikowane na stronach ich organizatorów.
więcej

Ponad 154 mln złotych trafi do Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Miasta Łomży

foto
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, wójt Gminy Łomża Piotr Kłys, wójt Gminy Piątnica Krzysztof Kozicki oraz burmistrz Nowogrodu Grzegorz Palka podpisali z Zarządem Województwa Podlaskiego porozumienie w sprawie realizacji instrumentu Zintegrowane Inwestycje Terytorialne Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Miasta Łomży w ramach programu Fundusze Europejskie dla Podlaskiego 2021-2027. W sumie na projekty przewidziane przez te cztery samorządy przeznaczono prawie 35 mln 700 tys. euro.
więcej

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

VeloBank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED