Łomża

Strona główna » Organizacje pozarządowe » Rady społeczne » Łomżyńska Rada Seniorów

KONTAKT

Przewodnicząca - Grażyna Czajkowska rada.seniorow@um.lomza.pl Obsługa Łomżyńskiej Rady Seniorów: Wydział Kultury, Sportu i Inicjatyw Społecznych Urząd Miejski w Łomży ul. Farna 1 tel. 86 216 80 68 osoba do kontaktu: Anna Księżyk-Chojnacka ngo@um.lomza.pl
więcej

Skład Łomżyńskiej Rady Seniorów III kadencji

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski powołał Łomżyńską Radę Seniorów kadencji 2024-2029. W jej skład weszli przedstawiciele osób starszych oraz podmiotów działających na rzecz seniorów z terenu Miasta Łomża – łącznie 15 osób.
więcej

Ostatnie posiedzenie Łomżyńskiej Rady Seniorów kadencji 2019-2024

foto
Łomżyńska Rada Seniorów spotkała się 26 lutego 2024 r. na ostatnim posiedzeniu II kadencji. Spotkanie w Hali Kultury było okazją do podsumowania 5-letniej działalności rady i omówienia planów na aktywność seniorów w kolejnych latach.
więcej

Ogłoszenie o terminie i miejscu otwartego zebrania wyborczego

Na podstawie § 6 ust. 1 uchwały nr 563/LX/18 Rady Miejskiej Łomży z dnia 17 października 2018 r. w sprawie powołania Łomżyńskiej Rady Seniorów zmienionej uchwałą nr 701/LXXX/23 Rady Miejskiej Łomży z dnia 28 grudnia 2023 r. (Dz. Urz. Woj. Podlaskiego z 2024 r., poz. 28) Prezydent Miasta Łomża ogłasza termin i miejsce otwartego zebrania wyborczego oraz zasady głosowania na kandydatów Łomżyńskiej Rady Seniorów kadencji 2024-2029 – przedstawicieli osób starszych:
więcej




Podlaska Wigilia Seniorów z udziałem Łomżyńskiej Rady Seniorów

foto
Członkowie Łomżyńskiej Rady Seniorów uczestniczyli 19 grudnia 2023 r. w spotkaniu opłatkowym poprzedzającym zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Ekumeniczna Wigilia Seniorów odbyła się w Operze i Filharmonii Podlaskiej z udziałem zarządu województwa podlaskiego marszałka Artura Kosickiego, członków zarządu województwa Wiesławy Burnos i Marka Malinowskiego oraz duchownych.
więcej

Bezpłatne bilety dla seniorów na koncert Filharmonii 21 grudnia 2023 r.

foto
Zapraszamy mieszkańców Łomży w wieku 60 lat i powyżej do odbioru biletów na koncert Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży, który odbędzie się 21 grudnia 2023 r. o godz. 18.30 w sali koncertowej Filharmonii przy ul. Zawadzkiej 1. Podczas koncertu „Wśród nocnej ciszy" wystąpią: Marianna Poltorak - sopran, Mateusz Oleksiak - tenor oraz muzycy Filharmonii pod batutą Jana Miłosza Zarzyckiego.
więcej

Rady seniorów z Łomży i Augustowa dyskutowały w ramach "Kulturalnej integracji 60+"

foto
Przedstawiciele Rady Seniorów Miasta Augustowa odwiedzili Łomżę. Wizyta odbyła się w ramach realizowanego przez Miasto Łomża projektu pn. „Kulturalna integracja 60+” sfinansowanego z dotacji budżetu Województwa Podlaskiego.
więcej

Bezpłatne bilety dla seniorów na mikołajkowy koncert Filharmonii Kameralnej

foto
Zapraszamy mieszkańców Łomży w wieku 60 lat i powyżej do odbioru biletów na koncert Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży, który odbędzie się 7 grudnia 2023 r. o godz. 18.30 w sali koncertowej Filharmonii przy ul. Zawadzkiej 1. Podczas koncertu „Podróż Królewny Melodii" wystąpią: aktor Wiktor Zborowski oraz muzycy Filharmonii pod batutą Jana Miłosza Zarzyckiego.
więcej

Kolejne spotkanie rad seniorów w ramach "Kulturalnej integracji 60+"

Łomżyńska Rada Seniorów i Rada Seniorów Gminy Supraśl
Przedstawiciele Rady Seniorów Gminy Supraśl przyjechali do Łomży na spotkanie szkoleniowo-integracyjne z Łomżyńską Radą Seniorów. Wizyta odbyła się 29 listopada 2023 r. w ramach realizowanego przez Miasto Łomża projektu pn. "Kulturalna integracja 60+" sfinansowanego z dotacji z budżetu Województwa Podlaskiego.
więcej

Rada seniorów z Łap odwiedziła Łomżę w ramach „Kulturalnej integracji 60+”

foto
22 listopada 2023 r. w Hali Kultury odbyło się spotkanie szkoleniowo-integracyjne Łomżyńskiej Rady Seniorów i Gminnej Rady Seniorów w Łapach. Było ono okazją do wspólnego poznania się członków, dyskusji i wymiany doświadczeń na temat funkcjonowania rad w swoich miastach.
więcej

Bezpłatne bilety dla seniorów na koncert 23 listopada 2023 r.

foto
Zapraszamy mieszkańców Łomży w wieku 60 lat i powyżej do odbioru biletów na koncert Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży, który odbędzie się 23 listopada 2023 r. o godz. 18.30 w sali koncertowej Filharmonii przy ul. Zawadzkiej 1. Podczas koncertu „Na przełomie epok” wystąpią: Antonio Di Cristofano (Włochy) – fortepian, Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży, Santiago J. Otero Vela (Hiszpania) – dyrygent. W programie znajdzie się m.in. III koncert fortepianowy c-moll op. 37 L. van Beethovena.
więcej

Łomżyńska Rada Seniorów debatowała w Supraślu - w ramach "Kulturalnej integracji 60+"

foto
"Kulturalna integracja 60+" to projekt realizowany przez Miasto Łomża z inicjatywy Łomżyńskiej Rady Seniorów finansowany z budżetu Województwa Podlaskiego w ramach zadania pn. „Współpraca z Podlaskimi Radami Seniorów”. Projekt obejmuje zakup 600 biletów na koncerty łomżyńskich filharmoników, organizację trzech spotkań szkoleniowo – integracyjnych Łomżyńskiej Rady Seniorów z radami seniorów z innych miejscowości, a także wyjazd studyjny Łomżyńskiej Rady Seniorów.
więcej

Bezpłatne bilety dla seniorów na koncert - do odbioru w Klubie Senior+

foto
Zapraszamy mieszkańców Łomży w wieku 60 lat i powyżej do odbioru biletów na koncert Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży, który odbędzie się 12 października 2023 r. o godz. 18.30 w sali koncertowej Filharmonii przy ul. Zawadzkiej 1. Podczas koncertu „W rytmie tanga” wystąpią: Paweł Gusnar – saksofon, Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży, Adam Klocek – dyrygent.
więcej

Środki zewnętrzne na kulturalną integrację seniorów z Łomży

senior Stanisław Kaseja, marszałek Artur Kosicki, prezydent Mariusz Chrzanowski
Kwotę 30 tys. zł otrzymało Miasto Łomża z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego na realizację projektu "Kulturalna integracja 60+". Wniosek o dofinansowanie samorząd Łomży przygotował we współpracy z Łomżyńską Radą Seniorów. Symboliczny czek z rąk marszałka Artura Kosickiego odebrali prezydent Mariusz Chrzanowski i przedstawiciel łomżyńskich seniorów Stanisław Kaseja.
więcej

30 tys. zł na działania dla seniorów

foto
„Kulturalna integracja 60+” – to tytuł projektu, który zostanie zrealizowany w Łomży dzięki środkom przyznanym przez Marszałka Województwa Podlaskiego. Sejmik Województwa Podlaskiego podzielił wśród 14 gmin pulę 300 tys. zł na działania skierowane do seniorów. Miasto Łomża na ten cel otrzymało 30 tys. zł.
więcej

Rada seniorów – czy tylko lokalnie?

Grażyna Czajkowska i Barbara Szafraniec (Kraków)
Łomżyńska Rada Seniorów pełni funkcję konsultacyjną, doradczą i inicjatywną, ale zgodnie z zapisami Statutu uchwalonego przez Radę Miejską Łomży może być także członkiem organizacji, porozumień krajowych i zagranicznych zrzeszających rady seniorów i organizacje przyjazne seniorom. Uczestnicząc w działaniach regionalnych i krajowych organizacji senioralnych Rada ma możliwość włączania się w inicjatywy zmierzające do wprowadzania rozwiązań systemowych umożliwiających aktywne i godne starzenie się. Spotkania, konferencje, kongresy służą zdobywaniu wiedzy w obszarach związanych z seniorami, a także wymianie dobrych praktyk z instytucjami i organizacjami działającymi na rzecz seniorów.
więcej

« · 1 · 2 · 3 · 4 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

VeloBank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED