Łomża

Strona główna » Miasto » Wydarzenia na Starym Rynku

Zasmakuj w Łomży (i nie tylko) na Starym Rynku

Jarmark
Już po raz kolejny na Starym Rynku w Łomży będzie miał miejsce Jarmark „Zasmakuj w Łomży”. W niedzielę 25 czerwca 2023 roku w godz. od 9:00 do 15:00 na stoiskach dostępna będzie żywność tradycyjna i regionalna oraz wyroby rękodzieła artystycznego. W trakcie wydarzenia przewidziano także atrakcje dla dzieci.
więcej

"Motoserce" wróciło na Stary Rynek. Zebrano ponad 30 litrów krwi

Pogoda dopisała, frekwencja również. Na Starym Rynku odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji krwiodawstwa "Motoserce". Wydarzeniu organizowanemu przez klub motocyklowy Wild Dogs FG Łomża ze wsparciem Miasta Łomża towarzyszyły liczne atrakcje.
więcej

Biało - czerwone święto na Starym Rynku

foto
Uroczystym podniesieniem flagi i odśpiewaniem hymnu narodowego rozpoczęły się w Łomży uroczyste obchody przypadającego dziś Dnia Flagi oraz Polonii i Polaków za granicą. Świętowaniu na Starym Rynku towarzyszył Biało - Czerwony Piknik Rodzinny oraz koncert.
więcej

Dzień Flagi z piknikiem rodzinnym na Starówce

foto
We wtorek 2 maja na Starym Rynku w Łomży odbędzie się "Biało-Czerwony Piknik Rodzinny". W programie przewidziano wiele atrakcji dla dzieci, dorosłych i całych rodzin oraz koncert patriotyczny. Można będzie także otrzymać flagę Rzeczypospolitej Polskiej. Na wydarzenie, które rozpocznie się o godz. 15:00, zapraszają prezydent Mariusz Chrzanowski i płk Paweł Gałazka, dowódca Garnizonu Łomża. Jego współorganizatorami są Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Miejski Dom Kultury-Dom Środowisk Twórczych.
więcej

Łomża weszła w 2023 rok w klubowych rytmach

mieszkańcy Łomży powitali nowy rok podczas wspólnej zabawy sylwestrowej na Starym Rynku
Po przerwie spowodowanej pandemicznymi obostrzeniami i rewitalizacją Starego Rynku, mieszkańcy Łomży ponownie mogli powitać nowy rok na wspólnej zabawie w sercu Starówki. Tym razem Łomżyńska Noc Sylwestrowa przebiegła w klubowych rytmach. Największe światowe przeboje w wykonaniu klubowym oraz własne utwory zaprezentowali: artysta takich wytwórni muzycznych jak Shake Music (USA), Xoni Records (PL), RaveUp Records (UA), czyli DJ Martin Rosa oraz DJ Brave, znany z podbijających rozgłośnie radiowe coverów „I Just Call To Say I Love You” i „Flames of Love”. Podczas imprezy nie zabrakło konkursów z nagrodami dla publiczności.
więcej

Program Nocy Muzeów w Łomży 2022

foto
W sobotę 14 maja 2022 roku odbędzie się w naszym mieście Noc Muzeów. Z tej okazji wiele instytucji, nie tylko miejskich, przygotowało szereg atrakcji dla zwiedzających. Zachęcamy do zapoznania się z programem i uczestnictwa w tym wydarzeniu.
więcej

Relikty Starego Rynku zostaną wyeksponowane. Będzie też więcej zieleni

wykopaliska na Starym Rynku
Rewitalizacja płyty Starego Rynku, obok zmiany jej nawierzchni, wybudowania fontanny czy postumentu pod pomnik, przewidywała także prace archeologiczne. Ich efekty, przekraczające nawet oczekiwania archeologów, spowodowały konieczność korekty koncepcji tego, jak Stary Rynek ma wyglądać po zakończeniu inwestycji.
więcej

Lato bez "Łomżyńskich Wakacji", ale z kinem samochodowym?

Letnie Kino Plenerowe na Starym Rynku w 2017 roku
Pandemia koronawirusa i sytuacja epidemiczna w kraju wymuszają zmiany w planowanych na lato wydarzeniach kulturalno – rozrywkowych w naszym mieście. Wiadomo już, że nie odbędzie się szereg imprez w ramach „Łomżyńskich Wakacji”. Jest jednak szansa, że uda się zorganizować kino plenerowe, choć w innej niż dotychczas formule.
więcej

Łomża powitała Nowy Rok

Pokaz fajerwerków na Starym Rynku
Od występu lokalnej formacji MEGI rozpoczęła się Łomżyńska Noc Sylwestrowa 2019/2020. Pokaz fajerwerków o północy poprzedził koncert D-Bomb, a już w Nowym 2020 Roku na scenie zaprezentował się zespół Loka.
więcej

Zapraszamy na Łomżyńską Noc Sylwestrową 2019/2020

foto
Już po raz kolejny mieszkańcy naszego miasta i ich goście będą mogli wspólnie żegnać stary i witać nowy rok. We wtorek 31 grudnia na Starym Rynku odbędzie się Łomżyńska Noc Sylwestrowa. Tym razem bawić się można będzie w rytmach disco-dance i pop-rock.
więcej

Łomżyńska Wieczerza Wigilijna łączy łomżyniaków

foto
W niedzielne popołudnie na Starym Rynku w Łomży odbyło się tradycyjne przedświąteczne spotkanie mieszkańców naszego miasta. Nie zabrakło składania sobie życzeń przy łamaniu się opłatkiem, śpiewu kolęd i kosztowania wigilijnych potraw.
więcej

Zapraszamy na Łomżyńską Wieczerzę Wigilijną

foto
W najbliższą niedzielę, 15 grudnia, na Starym Rynku w Łomży odbędzie się Łomżyńska Wieczerza Wigilijna. Spotkanie będzie okazją do wspólnego łamania się opłatkiem i złożenia sobie życzeń. Nie zabraknie również potraw wigilijnych oraz wspólnego śpiewania kolęd. Wydarzenia poprzedzi m.in. Jarmark Bożonarodzeniowy i łomżyńskie kolędowanie, a bezpłatny dojazd zapewni komunikacja miejska.
więcej

Mikołajkowe święto na Starówce

mikołajkowa instalacja na Starym Rynku
Mikołajki miejskie wpisały się już w krajobraz naszego miasta. Podobnie jak to miało miejsce w latach poprzednich, w dniu imienin św. Mikołaja, czyli 6 grudnia, na łomżyński Stary Rynek ciągnęły tłumy najmłodszych mieszkańców Łomży. Tutaj czekał na nie solenizant ze słodkimi prezentami, który w tym roku do nadnarwiańskiej miejscowości postanowił przenieść swoją bajkową krainę.
więcej

Zapraszamy na Mikołajki Miejskie

foto
Nietypową aranżację od 6 do 8 grudnia br. będzie miał łomżyński Stary Rynek, który w tych dniach zamieni się w bajkowy dom Mikołaja. – Już od kilku lat organizujemy Mikołajki Miejskie i za każdym razem staramy się, aby stanowiły one jak największą atrakcję dla naszych najmłodszych mieszkańców – informuje prezydent Mariusz Chrzanowski. Gospodarza krainy dzieci będą mogły spotkać w dniu jego święta, czyli 6 grudnia.
więcej

Wspólne czytanie na starówce

foto
Akcja społeczna „Zaczytani” oraz wystawa tradycyjnych stoisk Jarmarku Rozmaitości wzbogaciły program miejskiego dnia Narodowego Czytania wybranych „Nowel polskich”. Na dzieci czekały na Starym Rynku liczne animacje związane z czytelnictwem pod nazwą „Zaczytane Przedszkole”. Lekturze m.in. „Katarynki” towarzyszyła oprawa muzyczna i zlokalizowany przy ulicy Długiej kiermasz książek.
więcej

Zapraszamy seniorów do wspólnego świętowania – „Seniorada 2019”

foto
12 września (czwartek) centrum Łomży należało będzie do starszych mieszkańców naszego miasta. O godz. 12.00 na Placu Starego Rynku ruszy „Seniorada 2019” – impreza z okazji obchodów Łomżyńskiego Dnia Seniora. Potrwa do ok. godz. 16.00. Do udziału w wydarzeniu zaprasza Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.
więcej

Koncertowe zakończenie obchodów Święta Wojska Polskiego

foto
Dzień Święta Wojska Polskiego i jednocześnie 99. rocznica zwycięskiej dla Polski Bitwy Warszawskiej przebiegał pod znakiem uroczystości upamiętniających to niezwykłe wydarzenie z sierpnia 1920 roku. Wieczorem na Starym Rynku odbył się koncert, gdzie zabrzmiały pieśni patriotyczne, a na scenie łomżyńskiej Starówki wystąpił m.in. Maciej “Dziemian” Dziemiańczuk. Organizację koncertów patriotycznych w Łomży z okazji Święta Wojska Polskiego zapoczątkował 5 lat temu prezydent Mariusz Chrzanowski.
więcej

Zapraszamy na Jarmark Rozmaitości

foto
W ramach "Łomżyńskich Wakacji", w sobotę 10 sierpnia br. w godz. 10:00-16:00, na Starym Rynku w Łomży odbędzie się Jarmark Rozmaitości. Tradycyjnie już swój udział w wydarzeniu zapowiedzieli artyści, rzemieślnicy oraz kolekcjonerzy antyków i różnego rodzaju staroci. Nie zabraknie również producentów przetworzonych produktów rolno-spożywczych pochodzenia naturalnego.
więcej

Trwa Cafe Kultura

foto
Osiem koncertowych dni, dwa spektakle teatralne dla dzieci, legendy scen jazzowych, rockowych i country - to tegoroczna Cafe Kultura na Starym Rynku, organizowana przez Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych w ramach „Łomżyńskich Wakacji”. Kolejna odsłona imprezy zaczyna się już dziś (7.08), koncertem Całej Góry Barwinków!
więcej

Rowerowo i smacznie na starówce

widowisko akrobatyczne na rowerze w wykonaniu Piotra Bielaka
Mobilne miasteczko rowerowe stanęło w niedzielne popołudnie na łomżyńskim Starym Rynku. Tego dnia dzieci mogły poznać znaki drogowe i zasady ruchu drogowego oraz bezpiecznego poruszania się jednośladem. Trochę starszą młodzież w tajniki akrobatyki rowerowej wprowadził Piotr Bielak. Wydarzeniu towarzyszyły warsztaty kulinarne dla najmłodszych.
więcej

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

VeloBank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED