Łomża

Strona główna » Informacje praktyczne » . » Inwestycje Unijne » RPO WP 2007-2013 » System Transportowy

Bilet elektroniczny jesienią?

foto
Jedna oferta wpłynęła na ogłoszony przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji przetarg dotyczący dostawy i wdrożenia systemu biletu elektronicznego w łomżyńskiej komunikacji miejskiej. Złożona przez spółkę Pixel z Osielska oferta, opiewająca na kwotę 618.431,70 zł brutto jest aktualnie w trakcie badania i oceny. Powyższy przetarg jest częścią projektu pn. "Rozbudowa i modernizacja systemu transportowego Łomży i okolic - etap II", w ramach którego, przy udziale środków unijnych, zakupione zostały nowe autobusy i zmodernizowano bazę MPK.
więcej

Łomżyniacy przesiadają się na "Scanie"

Dyrektor MPK Bogusław Szczech nie ukrywa radości z nowego
Czerwono-żółta kawalkada jedenastu autobusów MPK marki Scania, po pokonaniu ok. 600-kilometrowej trasy z fabryki w Słupsku do Łomży, zameldowała się w bazie przy ul. Spokojnej w dzisiejsze południe. W przyszłym tygodniu powinniśmy zobaczyć je „w akcji” na ulicach miasta. O rozmiarach cywilizacyjnego skoku łomżyńskiego MPK świadczyć może fakt, że tylko w ciągu dzisiejszego dnia majątek przedsiębiorstwa wzbogacił się o ponad 12 milionów złotych. Z ulic Łomży już niebawem powinny całkowicie zniknąć szpecące je rozklekotane "niedobitki".
więcej

Scania na ulicach Łomży

foto
W Urzędzie Miejskim w Łomży podpisana została umowa na dostawę do naszego miasta 22 niskopodłogowych autobusów miejskich marki Scania oraz montaż 15 kompletów wyposażenia uzupełniającego w posiadanych przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji autobusach marki Volvo. Do połowy lutego przyszłego roku, w posiadanych przez MPK autobusach niskopodłogowych zamontowane zostanie wyposażenie uzupełniające, natomiast nowe autobusy Scania do naszego miasta dotrą do końca kwietnia 2011 roku. Opiewającą na kwotę 24,2 mln zł umowę podpisali Prezydent Miasta Łomża Jerzy Brzeziński i przedstawiciel firmy Scania Maciej Sylwanowicz.
więcej

Szwedzkie firmy chcą dostarczyć do Łomży swoje autobusy

foto
Oferty dwóch firm – Scanii i Volvo – wpłynęły w przetargu nieograniczonym na dostawę 22 fabrycznie nowych autobusów miejskich. Przetarg obejmuje także dostawę i montaż 15 kompletów wyposażenia uzupełniającego w posiadanych przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji autobusach marki Volvo oraz pozostałego wyposażenia w ramach rozbudowy systemu zarządzania wraz z uruchomieniem i wdrożeniem systemów zarządzania, informacji i bezpieczeństwa. Oferta złożona przez pierwszą z wymienionych firm opiewa na kwotę prawie 24,2 mln zł, natomiast propozycja drugiej firmy wynosi prawie 30,4 mln zł.
więcej

Zajezdnia MPK zmienia wizerunek, nowe autobusy w przyszłym roku

foto
Do połowy przyszłego roku w naszym mieście powinny pojawić się 22 fabrycznie nowe autobusy niskopodłogowe, przeznaczone do wykonywania przewozów w publicznej komunikacji miejskiej. Nowe autobusy będą wyposażone w system zarządzania, bezpieczeństwa i informacji. Swoje oferty na dostawę nowych pojazdów, zainteresowane firmy mogą składać do 18 października br. w siedzibie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Łomży. Zakup autobusów będzie dofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego w ramach zadania pn. „Rozbudowa i modernizacja systemu transportowego Łomży i okolic - etap II”. Inwestycja ta obejmuje również inne zadania, m.in. przebudowę zajezdni MPK oraz znajdującej się tam stacji paliw płynnych, a także budowę pętli autobusowych przy ul. Nowogrodzkiej i Przykoszarowej.
więcej

« · 1 · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

VeloBank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED