Łomża

Strona główna » Informacje praktyczne » Dworzec Autobusowy

Dworzec autobusowy w Łomży - informacja i rozkład jazdy

lokalizacja stanowisk odjazdowych
Od 14 września 2020 r. przy ulicy Dworcowej funkcjonuje nowy dworzec autobusowy w Łomży.
więcej

Autobusy dalekobieżne wracają na dworzec

foto
Od poniedziałku 14 września 2020 r. autobusy dalekobieżne będą korzystały z nowego dworca w Łomży. Przy ulicy Dworcowej do użytku oddane zostaje Miejskie Centrum Przesiadkowo – Komunikacyjne, którego budowa rozpoczęła się przed dwoma laty. Tym samym zlikwidowane zostaną przystanki na tymczasowym dworcu powstałym na parkingu obok wiaty Miejskiej Hali Targowej.
więcej

Dworzec na miarę XXI wieku prawie gotowy

Centrum Przesiadkowo - Komunikacyjne foto Kamil Brzostowski
Kończą się prace związane z budową Miejskiego Centrum Przesiadkowo – Komunikacyjnego w Łomży. Z nowego dworca autobusowego podróżni będą mogli korzystać już w lipcu br.
więcej

Ulicą Dworcową do Miejskiej Hali Targowej

W związku z budową Miejskiego Centrum Przesiadkowo - Komunikacyjnego i związaną z nim przebudową wjazdu na teren dworca od strony ulicy Sikorskiego informujemy, że od poniedziałku 5 sierpnia 2019 r. zostanie on zamknięty. Dojazd do Miejskiej Hali Targowej będzie możliwy jedynie ulicą Dworcową. Powyższe prace potrwają do połowy września.
więcej

Dworzec autobusowy w tymczasowym miejscu

foto
W związku z budową Miejskiego Centrum Przesiadkowo - Komunikacyjnego, z dniem 1 czerwca 2019 roku dworzec autobusowy zostanie przeniesiony na wybudowany w ubiegłym roku parking przy ul. Dworcowej, naprzeciwko wiaty Miejskiej Hali Targowej. Informacja dworcowa oraz kasa biletowa PKS Nova pozostają na aktualnych miejscach, w ciągu lokali handlowych Al. Legionów 48. W związku z powyższym zmianie ulegnie organizacja ruchu w tym rejonie.
więcej

Dworzec nabierze realnych kształtów

Zastępca prezydenta Łomży Andrzej Garlicki i przedstawiciele firmy DOM-GAZ
W Urzędzie Miejskim w Łomży podpisano umowę z firmą DOM-GAZ z Częstochowy na realizację przedostatniego etapu budowy Miejskiego Centrum Przesiadkowo - Komunikacyjnego na terenie istniejącego dworca autobusowego. Prace obejmą wykonanie konstrukcji stalowej budynku i peronów wraz ze szklanym zadaszeniem.
więcej

Informacja o wjeździe na dworzec

W związku z realizacją Centrum Przesiadkowo - Komunikacyjnego na terenie dworca autobusowego informujemy, że dotychczasowy wjazd na jego teren od strony ulicy Dworcowej został zamknięty na okres około 2 miesięcy. Tymczasowa droga dojazdowa dla autobusów komunikacji dalekobieżnej, od ul. Dworcowej, została utworzona około 20 metrów dalej, bliżej Miejskiej Hali Targowej. Cały czas jest dostępna możliwość wjazdu od strony ulicy Sikorskiego.
więcej

Wjazd na dworzec tylko do ul. Sikorskiego

W związku z prowadzonymi pracami na terenie Miejskiego Dworca Autobusowego, od środy 21 listopada 2018 r. do końca miesiąca, zamknięty zostanie wjazd na teren dworca od strony ulicy Dworcowej. Możliwość wjazdu i wyjazdu autobusów zapewniona zostanie ulicą Sikorskiego.
więcej

Mieszkańcy zostali poinformowani o pracach na dworcu

foto
Około sześćdziesięciu osób wzięło udział w spotkaniu zorganizowanym przez prezydenta Łomży, w trakcie którego przestawiony został zakres i harmonogram budowy Miejskiego Centrum Przesiadkowo - Komunikacyjnego na terenie istniejącego dworca autobusowego. Głównymi uczestnikami zebrania byli właściciele przydworcowych pawilonów handlowych oraz kupcy handlujący pod wiatą targowiska miejskiego, którzy w jego trakcie wnosili także swoje sugestie i opinie odnośnie realizacji inwestycji.
więcej

Sierpniowy harmonogram prac na dworcu

wizualizacja Miejskiego Centrum Przesiadkowo - Komunikacyjnego w Łomży, przygotowana przez firmę Atelier Zetta z Białegostoku
W nawiązaniu do informacji z końca lipca br., prezentujemy dokładny harmonogram prac, które będą wykonywane w sierpniu w ramach budowy Miejskiego Centrum Przesiadkowo – Komunikacyjnego. Ich realizacja wymaga zamknięcia wjazdu na teren Miejskiego Dworca Autobusowego i Miejskiej Hali Targowej od strony ulicy Sikorskiego. Roboty prowadzone będą również wzdłuż pawilonów handlowych przy Al. Legionów.
więcej

Miejski Dworzec Autobusowy zostanie przebudowany

foto
Miasto Łomża podpisało umowę na bezpłatne użytkowanie części dworca zakupionej przez prywatnego przedsiębiorcę. Obowiązuje ona od dnia podpisania, czyli 27 lipca br. do 10 stycznia 2019 r. Termin ten jednak w miarę potrzeby może zostać wydłużony. Oznacza to, że podczas budowy Centrum Przesiadkowo – Komunikacyjnego, Miejski Dworzec Autobusowy będzie obsługiwał podróżnych w dotychczasowej lokalizacji.
więcej

« · 1 · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

VeloBank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED