Obawy niektórych radnych wzbudzała ewentualna zmiana bryły, bądź wręcz nawet możliwość rozebrania wieży przez ewentualnego nabywcę. Dlatego chcieli, aby w księgach wieczystych nieruchomości oraz w akcie notarialnym zbycia nieruchomości, znalazły się zapisy zabezpieczające wygląd wieży ciśnień, a także zakazujące instalowania na niej przekaźników telefonii komórkowej. Dlatego też rozważano nawet przeniesienie tego punktu na kolejną sesję. Ostatecznie, po wyjaśnieniach zastępcy Prezydenta Łomży Beniamina Dobosza, Rada Miejska przyjęła stosowną uchwałę
- Chcielibyśmy, by obiekt, który jest wizytówką w panoramie naszego miasta, stał się obiektem użyteczności publicznej, żeby można go było wykorzystać na cele, na których miastu zależy, np. cele związane z turystyką, gastronomią, hotelarstwem, szeroko rozumianymi usługami, które zwiększałyby atrakcyjność naszego miasta. Nie planujemy w tym miejscu działalności, która zakłócałaby pewien układ krajobrazowy, czy działań zmieniających w jakiejkolwiek formie bryłę wieży i to miejsce – mówił zastępca Prezydenta Łomży Beniamin Dobosz.
Kilka lat temu były już próby oddania w użytkowanie wieczyste działki zabudowanej wieżą ciśnień. Potencjalni nabywcy argumentowali jednak, że teren ten jest zbyt mały, by zapewnić odpowiednią obsługę dla planowanej tam działalności, chociażby wybudowanie parkingów. Dlatego w porównaniu do poprzednich przetargów, tym razem powierzchnia działki została zwiększona prawie dwukrotnie do 1763 m2 poprzez połączenie sąsiadujących ze sobą działek miejskich wokół wieży ciśnień. Rzeczoznawca majątkowy wycenił wartość rynkową przedmiotowej nieruchomości na kwotę ponad 534 tys. zł, w tym wartość samej wieży na kwotę prawie 81 tys. zł.
Po uprawomocnieniu się uchwały i przejściu wszystkich procedur, przetarg na oddanie tej nieruchomości w użytkowanie wieczyste będzie mógł być ogłoszony pod koniec roku.