Okładkę 32. wydania „Wiadomości” zdobi zdjęcie najmłodszej z najsłynniejszych łomżynianek, 8-letniej Moniki Marcińczyk – 24. szachistki na świecie. Red. Gabriela Szczęsna opisuje swoje odkrycie, według którego łomżyński cmentarz przy ul. Kopernika starszy jest o 6 lat, niż dotychczas myśleliśmy. Kolejna archeologiczna tym razem sensacja – odkrycie przy ul. Żydowskiej – ślady kultury niemeńskiej z okresu od 2000 do 1800 lat przed Chrystusem! Czy w Łomży będzie kolumbarium? Jest to miejsce, służące do pochówku zmarłych w urnach. Pisze o tym miłośnik Łomży, Jacek Cholewicki, a obok red. Maria Tocka prezentuje sylwetki młodych ludzi, którzy przyjechali na studia do Łomży, pokochali miasto i postanowili związać z nim przyszłość swoją i swoich rodzin. Prof. Adam Dobroński opisuje pod choinkę losy łomżyniaków, których drogi do wolnej Ojczyzny wiodły przez fronty, sowieckie obozy i zsyłkę. Jest też kolejny odcinek losów ludzi maltretowanych w ubeckiej katowni przy Nowogrodzkiej 5.
Wielu czytelników zainteresuje z pewnością obszerny materiał ks. dr. Tadeusza Białousa o tajemniczych okolicznościach śmierci bpa Stanisława Kostki – Łukomskiego, który 26 października 1948 roku, wracając z pogrzebu prymasa kard. Augusta Hlonda w wypadku samochodowym pod Ostrowią Mazowiecką doznał obrażeń ciała, w wyniku których zmarł. Dr Jerzy Jastrzębski opisuje pierwszy poczet prezydentów Łomży od roku 1791. Red. Maria Kaczyńska w bogato ilustrowanym tekście „Niezłomni” przytacza losy legionistów internowanych w łomżyńskich koszarach. Zygmunt Zdanowicz snuje osobiste wspomnienia i rozważania o losach mieszkańców łomżyńskiego getta, w kontekście ostatnich uroczystości związanych z 70. rocznicą jego likwidacji. Donata Godlewska natomiast wyjaśnia okoliczności stawiania w Łomży krzyży cholerycznych, tzw. karawak. Ojciec Jan Bońkowski opisuje swoją wędrówkę ulicami Łomży w poszukiwaniu stuletnich domów, a ks. prof. Witold Jemielity w cyklu „Poczet proboszczów katedry” prezentuje sylwetkę ks. Antoniego Roszkowskiego. Bogaty jest w wydarzenia „Goniec kulturalny” i „Kronika Łomżyńska”. Jerzy Smurzyński opisuje historię teatrów amatorskich w Łomży. Nie zabrakło – co oczywiste – felietonów red. Haliny Miroszowej i red. Adama Dąbrowskiego. Prezentowana jest też sylwetka zmarłego we wrześniu dr. Józefa Gabiniewicza.
Nowe wydanie "Wiadomości Łomżyńskich" można nabyc w dni robocze od godz. 8:00 do godz. 15:00 w siedzibie TPZŁ przy ul. Sienkiewicza 8 w Łomży.