Polska przegrała z Czechami 0:1 w swoim ostatnim spotkaniu Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012. Nie zobaczymy już polskiej reprezentacji w dalszej części rozgrywek. Z grupy A do ćwierćfinału awansują Czechy i Grecja.
W przerwie meczu prezes ŁKS zaprezentował kibicom puchar zdobyty w finale Okręgowego Pucharu Polski. Prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski przekazał ekipie ŁKS 12 piłek treningowych, podziękował za sezon i zaprosił na ostatni mecz w niedzielę z drużyną Czarnych Olecko.
W sobotni wieczór 16 czerwca na płycie boiska głównego stadionu przy ul. Zjazd stanął telebim o powierzchni 20 m2, kibice oglądali mecz z trybuny krytej. Czekało na nich stoisko gastromiczne, nad bezpieczeństwem kibiców czuwała agencja ochrony. Organizacją Strefy Kibica zajęła się na zlecenie Miasta, podobnie jak podczas meczu inauguracyjnego 8 czerwca Polska-Grecja, Polska Agencja Imprez Masowych.