- Inicjatywa skierowana była do mieszkańców Łomży oraz do uczniów łomżyńskich szkół podstawowych. Warsztaty miały na celu wskazanie uczestnikom metod i narzędzi, które pozwolą im zauważyć, że odpady mogą mieć wysoki wymiar estetyczny, że mogą być użyteczne i że w ogóle mają wartość – przekazuje Katarzyna Mieczkowska z ZSDiG.
Młodzież została wprowadzona w tajniki bardzo modnego dzisiaj pojęcia: art–recyclingu – formy recyclingu, w wyniku którego powstają własnoręcznie zrobione produkty o wartości wyższej niż poprzednio. - Tworzenie ozdób z "niczego" bardzo pobudziło kreatywność uczestników i poprawiło samopoczucie – informuje Mieczkowska. - Skupiliśmy się na tematyce świątecznej, więc można było stworzyć stroiki, lampiony, bombki, kartki świąteczne. Powstały piękne ozdoby, które jakością i wyglądem nie odbiegały od tych kupionych w sklepie. Pomysłów było co niemiara, wszyscy wychodzili zadowoleni i dumni z własnoręcznie wykonanych dzieł – wymienia.
Zdobywający coraz większa popularność art – recycling jest nie tylko przyjemnością, przede wszystkim znacznie zmniejsza zużycie surowców do wyrobu artystycznych przedmiotów, jak również ogranicza ilość odpadów. - Uczestnicy warsztatów uświadomili sobie jak niebezpieczny jest nadmierny konsumpcjonizm zarówno społecznie, ekologicznie, jak i w rozwoju intelektualnym – podsumowuje Mieczkowska.