Są to bezpłatne zajęcia dodatkowe dla dzieci (język angielski, matematyka, informatyka, przyroda i rekreacja, plastyka, rytmika i taniec oraz film i teatr). To także zajęcia wyrównujące szanse edukacyjne dzieci w zakresie stwierdzonych deficytów.
Głównym celem projektu jest podniesienie jakości oferty edukacyjnej 9 łomżyńskich przedszkoli publicznych przez: dostosowanie istniejących miejsc wychowania przedszkolnego do potrzeb dzieci z niepełnosprawnością, wzbogacenie oferty edukacyjnej i rozwijanie kompetencji zawodowych nauczycieli niezbędnych do pracy z dziećmi z niepełnosprawnością, wzmocnienie kompetencji kluczowych i postaw/umiejętności dzieci z wykorzystaniem atrakcyjnych metod i form oraz narzędzi TIK. Dzieci na większości zajęć pracują w grupach 5-8 – osobowych.
W czasie trwania projektu zostanie zrealizowanych ponad 12000 godzin dodatkowych zajęć dydaktycznych.
Podniesienie umiejętności i kompetencji zawodowych 139 n-li w zakresie stosowania metod i form sprzyjających kształtowaniu i rozwijaniu u dzieci kompetencji kluczowych i postaw niezbędnych na rynku pracy: umiejętności uczenia się, kreatywności, inicjatywności, innowacyjności, przedsiębiorczości, pracy zespołowej. Wsparcie nauczycieli w podnoszeniu kwalifikacji zawodowych obejmuje dofinasowanie kursów kwalifikacyjnych i studiów podyplomowych.
Słowa podziękowania należą Paniom Dyrektor Przedszkoli, wszystkim nauczycielom zaangażowanym w realizację projektu, którzy są jednocześnie autorami realizowanych programów zajęć dodatkowych.
W dniu 3 stycznia 2017 r. Dyrektor ŁCRE Wojciech Kowalik oraz Kierownik Projektu Katarzyna Jasińska przekazali Dyrektorom Przedszkoli 107 tabletów na potrzeby realizacji zajęć informatycznych.
W najbliższym czasie sukcesywnie będą przekazywane zestawy multimedialne, laptopy, kamery cyfrowe, programy komputerowe oraz różnego rodzaju pomoce dydaktyczne uatrakcyjniające i wzbogacające ofertę edukacyjną łomżyńskich przedszkoli.
tekst i foto: ŁCRE