Przekazując bony podarunkowe na ręce zastępcy prezydenta Andrzeja Garlickiego właściciel firmy Granit Dariusz Pylak Sp. z o.o. podkreślał, że w ten sposób, za pośrednictwem władz miasta, chce wesprzeć pracowników służby zdrowia i opieki społecznej z Łomży, wkładających w tym trudnym okresie najwięcej energii i zaangażowania w pomoc potrzebującym oraz walkę z koronawirusem. – Bony są ważne do końca roku lub ewentualnie w okresie ferii zimowych. W bliskim sąsiedztwie Obiektu Stragona w Strzegomiu znajduje się Zamek Książ, Palmiarnia, Góry Stołowe, niedaleko jest też do Wrocławia czy Karpacza. To dobre miejsce do wypoczynku po skończeniu okresu pandemii – informuje Dariusz Pylak, prezes firmy Granit Dariusz Pylak sp. z o.o.
Otrzymane bony podarunkowe władze miasta przekażą pracownikom łomżyńskiego Domu Pomocy Społecznej. W Polsce zarażenia koronawirusem SARS-CoV-2 stwierdzono u personelu i pensjonariuszy w kilkunastu DPS-ach. Jest on szczególnie niebezpieczny wśród podopiecznych tych placówek, cierpiących na różnego rodzaju inne choroby i schorzenia. W DPS-ie w Łomży dotychczas nie wykryto zarażeń tym patogenem, co jest w dużej mierze zasługą odpowiedzialnego podejścia pracowników tej placówki do wykonywanych obowiązków w okresie pandemii. – W ten symboliczny sposób chcemy docenić ich trudną i odpowiedzialną pracę. Warto w tym momencie także zauważyć, że różne branże solidaryzują się ze sobą i nawzajem sobie pomagają w walce z koronawirusem. Przykład firmy mającej swoją siedzibę około 550 km od naszego miasta, która poprzez realizowaną tu inwestycję czuje się z Łomżą związana, jest godny naśladowania – podkreśla zastępca prezydenta Andrzej Garlicki, dziękując prezesowi Dariuszowi Pylakowi za tę cenną inicjatywę.
Rozpoczynające się na placu Starego Rynku prace prowadzone są w ramach zadania pn. "Projekt Kultura - kontynuacja rewitalizacji Starego Rynku w Łomży". Powstanie tam posadzka z granitu, fontanna, postument pod pomnik Księcia Janusza I. Plac będzie miał również rys historyczny, bo wyeksponowane mają być na nim dawne fundamenty średniowiecznego Ratusza. Cała inwestycja wraz z pracami archeologicznymi kosztuje blisko 6,7 mln zł, z czego około 5,3 mln zł stanowi dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.