Kwiaty przed tablicą upamiętniającą pierwsze częściowo wolne wybory parlamentarne w powojennej Polsce złożyli 3 czerwca br. prezydent Mariusz Chrzanowski i jego zastępca Piotr Serdyński, przewodniczący Rady Miejskiej Wiesław Grzymała oraz parlamentarzystki Bogumiła Olbryś i Alicja Łepkowska-Gołaś. Wybory z 4 czerwca 1989 roku zapoczątkowały proces transformacji ustrojowej kraju, od systemu komunistycznego do demokracji parlamentarnej, stanowiąc kamień milowy na drodze do odzyskania przez Polskę pełnej suwerenności.