Prowadzone przy ul. Zjazd prace obejmują m.in. rozbiórkę i budowę chodnika, zjazdów indywidualnych i publicznych, poręczy i barier drogowych, zatoki autobusowej oraz oświetlenia ulicznego z okablowaniem. – To jedna z najbardziej ruchliwych dróg w Łomży, a zlokalizowane przy niej chodniki były wąskie i poruszanie się po nich nie było bezpieczne. Znajdują się przy niej obiekty sportowe, z których przeważnie korzystają dzieci i młodzież, stąd też niezwykle istotne jest, by w bezpieczny sposób mogły one się przemieszczać – argumentował we wrześniu zastępca prezydenta Andrzej Garlicki potrzebę realizacji tej inwestycji. Wykonane prace są już dostrzegane przez rodziców, których dzieci trenują w Młodzieżowym Łomżyńskim Klubie Sportowym. – Dzięki realizacji tego przedsięwzięcia droga na stadion i boiska treningowe jest bezpieczniejsza, a do tego nie musimy przeprawiać się przez błoto i krzaki by odbyć trening – informuje Artur Nadolny, wiceprezes Młodzieżowego ŁKS-u.
Zakończyły się natomiast prace związane z przebudową sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Wojska Polskiego. – Wymieniliśmy sygnalizację poprawiając jej widoczność oraz wprowadzając bezkolizyjne lewoskręty z ulicy Sikorskiego. Poprawiło to znacznie bezpieczeństwo i przepustowość na obu ulicach – informuje zastępca prezydenta Andrzej Garlicki.
Na realizację przedsięwzięcia prezydentowi Łomży udało się pozyskać dofinansowanie z 10 proc. rezerwy Ministra Finansów przeznaczonej na drogi publiczne.